грижи след прецъфтяване

Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

грижи след прецъфтяване

Мнение от vodo-leika »

Гледам зюмбюли, кокичета, лалета и нарциси на балкона, в саксии. Не зная обаче как да ги запазя за догодина. Миналата ми трябваха саксиите и след като прецъфтяха ги подарих на една близка с градина. Сега обаче искам да ги запазя и се чудя колко точно след цъфтеж трябва да ги държа? Докато съвсем изсъхнат ли? Знам, че този пердиод е много важен и се изхранва луковицата, но тези разклекани листа много ме дразнят :shock: :hmmmmmm:
И къде ги държите после?
Аватар
selena
Дълго кафе
Мнения: 123
Регистриран на: Яну 30, '10, 19:32
Местоположение: Sofia

Re: грижи след прецъфтяване

Мнение от selena »

Миналото лято държах луковици от лалета нарциси и зюмбюли в хартиен плик на балкона.Посадих ги отново през ноември и в момента почти всички са цъфнали.Идея си нямам дали така е правилно но се радвам че оцеляха.Ще се радвам да чуя мнението на знаещите как е правилно да се съхраняват.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: грижи след прецъфтяване

Мнение от vodo-leika »

А горе долу кога след като прецъфтяха ги извади?
Аватар
selena
Дълго кафе
Мнения: 123
Регистриран на: Яну 30, '10, 19:32
Местоположение: Sofia

Re: грижи след прецъфтяване

Мнение от selena »

Края на май тогава имах нужда от саксии.Първоначално бях решила да си ги оставя в саксиите и две седмици преди това бях спряла поливането.Не съм ги и торила и сега се чудя дали и с какво.Впрочем есента ги посадих в равни части обикновенна тор и такава от калифорнииски червеи.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: грижи след прецъфтяване

Мнение от Blue sky »

Водолейче, можеш да не ги вадиш - ръсваш малко калдъръмчета в саксиите и ги оставяш така :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: грижи след прецъфтяване

Мнение от Миша »

Blue sky написа:Водолейче, можеш да не ги вадиш - ръсваш малко калдъръмчета в саксиите и ги оставяш така :nod:
Съгласна съм,така няма да се чудиш кога е време да ги вадиш,или после кога да ги садиш.Но не махай листата,трябва сами да изсъхнат ,от тях луковицата черпи хранителни в-ва за следващия сезон.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: грижи след прецъфтяване

Мнение от Мария Николова »

selena написа:Впрочем есента ги посадих в равни части обикновенна тор и такава от калифорнииски червеи.
Извинявай, как да разбирам това? Само тор, без пръст, без пясък, просто тор? :oops:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”