зюмбюл в чаша

Публикувай отговор
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

зюмбюл в чаша

Мнение от vodo-leika »

За първа година пробвах и съм очарована :D ! Взех си три зюмбюла - 2 заминаха при половинката, единият остана при мен и ето го днес:
Изображение
Изображение
Най-интересно ми беше как растат корените - учудващо дълги, според мен :shock: !
Изображение
И ако някой друг се заеме, да знаете, че затъмняването е основно! Аз мислех, че ще е достатъчно да го оставя само на тъмно, но не тръгна. Направих си малко конусче и го покрих и за няма и седмица покара, а след още една - цъфна. :daaa:
dal

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от dal »

Изображение

Изображение

Изображение

не са в чаша обаче...в пръст в малките кутийки са , поливат се с малко вода-изкараха по още два цветоноса :dovolen:
въпросът е после какво да ги правим-сега са остригани откъм цветоносите и само с листата са насадени наполовина луковиците в една кутия и евентуално -в градината?! :daaa:
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от Moria »

Колкото пъти съм пробвала да отгледам зюмбюл в чаша, толкова пъти луковиците мухлясват. :hmmmmmm: Незная къде ми е грешката. :hmmm: Но се отказах.
Дал, знам, че тези форсирани луковици след прецъфтяване задължително отиват в градината, за да се възстановяват .
Изображение
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от vodo-leika »

Moria написа:Колкото пъти съм пробвала да отгледам зюмбюл в чаша, толкова пъти луковиците мухлясват. :hmmmmmm: Незная къде ми е грешката. :hmmm: Но се отказах.
Дал, знам, че тези форсирани луковици след прецъфтяване задължително отиват в градината, за да се възстановяват .
И моята беше започнала да мухлясва. Измих я с топсин и след като я сложих на тъмно, се оправи.
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от Bi_ »

Моите зюмбюли са в чашки,пълни с камъчета.Мноого бавно се развиват и още са далеч от цъфтеж.В интерес на истината всичките ми луковици тази година се развиват доста бавно.
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от gyulcem »

За първи път ми е , бяха в студена стая в един шкаф , като изкараха цветоноси ги преместих в топла стая и от един месец имам чудесен аромат вкъщи , хубавото е че моите цъфнаха като прецъфти другия. Нищо не изгни сложих луковиците върху цветни камъчета и еко почва .
Изображение
Изображение
Изображение
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от gyulcem »

Ето още два:
Изображение
Това е с малко къдрави цветчета и по различен аромат.
Изображение
Изображение
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от johnstalker »

А какво става след като прецъфти зюмбюлчето? Какво става с луковицата, как се процедира нататък? :hmmm:
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от gyulcem »

Сложих ги в един ъгъл и като изсъхнат листата ще ги засея в градината.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от Blue sky »

Гюлсем, страхотно съчетание и свежест с тези камъчета, разкрасяват допълнително гледката :dovolen:
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”