Нарцис 2017

Публикувай отговор
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3113
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 424 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от Murof »

Миналата зима имах две луковици, ако ги отглеждаш в топла стая ще имаш цвят за Нова година. На този нарцис не му трябва студен покой за да цъфти.
Нито една градина не е идеална.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от Мария Николова »

Неви, Murof знае изключение, което аз не зная. :daaa: :sbow:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от Skio »

Nevita написа:Муроф, благодаря ти за включването. Няма да рискувам и ще го оставя на хладно. За Нова година обаче едва ли ще стане :) По-скоро февруари-март :)
Невита, опитай се да си изясниш какво ти казва Муроф. Това е сорт от ботаническата група Narcissus papyraceus. Техният температурен диапазон е 10-18°C, na 18°C(тук е есента и температурите са започнали да слизат) те тръгват да се развиват и подземно, и надземно. Цъфтеж на четвъртата седмица. Биха цъфнали дори в чаша вода(но със светлината е малко трудно, защото трябва да е обилна, но не директна. Т.е. не на певрваза на прозореца пред слънцето, колкото го има). Субстратът е много важен за тях — трябва да е нещо, което се запазва постоянно влажно, пък никак да не задържа вода. Да ти кажа на прост език — онези ангажиращи ситуации, в които наливаш една супена лъжица и половина всеки втори ден. :lol:

Погледнато така, само ти трябва да решиш как да си изиграеш картите, защото и за края на Ноември се успява да ги разцъфтиш.
.............
Муроф, ако се случи да прочетеш, разкажи моля как после се развиха нещата с доизглеждането им през зимата и заспиването им. В смисъл рано-рано ли заспиват, защото нали спестяват около три месеца?
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от libra »

И аз съм се уредила със Ziva поради недоглеждане и сега се чудя какво да ги правя.
лалесъм

Re: Нарцис 2017

Мнение от лалесъм »

libra написа:И аз съм се уредила със Ziva поради недоглеждане и сега се чудя какво да ги правя.
Садиш и ни се фукаш по Нова година с нарциси :angelche:
Монти Дон пък сега си сади специалния сорт зюмбюли за Нова година :nod:
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от Skio »

libra написа:И аз съм се уредила със Ziva поради недоглеждане и сега се чудя какво да ги правя.
Либра, ако си се уредила с много Зиви, и е наистина погрешка, продай ми няколко :stiskam:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от libra »

Имам само един пакет и изобщо не ми трябва .Съдържа 4 доста големи луковици.
Последно промяна от libra на Окт 16, '17, 14:38, променено общо 1 път.
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от Skio »

libra написа:Имам само един пакет и изобщо не ми трябва .
Ок, все пак колко са? Пиша ти на Л. :dovolen:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от Skio »

О, щом са 4, тогава ОК. Бях ти писала вече.
Ако някой приритва, да си каже - можем да си ги поделим.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3113
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 424 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от Murof »

Skio написа:
Nevita написа:Муроф, благодаря ти за включването. Няма да рискувам и ще го оставя на хладно. За Нова година обаче едва ли ще стане :) По-скоро февруари-март :)
Невита, опитай се да си изясниш какво ти казва Муроф. Това е сорт от ботаническата група Narcissus papyraceus. Техният температурен диапазон е 10-18°C, na 18°C(тук е есента и температурите са започнали да слизат) те тръгват да се развиват и подземно, и надземно. Цъфтеж на четвъртата седмица. Биха цъфнали дори в чаша вода(но със светлината е малко трудно, защото трябва да е обилна, но не директна. Т.е. не на певрваза на прозореца пред слънцето, колкото го има). Субстратът е много важен за тях — трябва да е нещо, което се запазва постоянно влажно, пък никак да не задържа вода. Да ти кажа на прост език — онези ангажиращи ситуации, в които наливаш една супена лъжица и половина всеки втори ден. :lol:

Погледнато така, само ти трябва да решиш как да си изиграеш картите, защото и за края на Ноември се успява да ги разцъфтиш.
.............
Муроф, ако се случи да прочетеш, разкажи моля как после се развиха нещата с доизглеждането им през зимата и заспиването им. В смисъл рано-рано ли заспиват, защото нали спестяват около три месеца?
Веднага след прецъфтяването листата започват да линеят. При мен единия беше в саксия а другия в специална ваза за луковици , след прецъфтяването ги засуших. Преди няколко седмици ги пратих на приятели в Италия, за да могат да се гледат в по- естествена среда за тях, да са в земята, че бяха се малко изтощили... . Не са трудни за отглеждане.
Нито една градина не е идеална.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”