Шафран

Публикувай отговор
keit.noni
Дълго кафе
Мнения: 129
Регистриран на: Окт 19, '12, 14:07
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Шафран

Мнение от keit.noni »

Изображение
keit.noni
Дълго кафе
Мнения: 129
Регистриран на: Окт 19, '12, 14:07
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Шафран

Мнение от keit.noni »

Изображение
keit.noni
Дълго кафе
Мнения: 129
Регистриран на: Окт 19, '12, 14:07
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Шафран

Мнение от keit.noni »

Изображение
keit.noni
Дълго кафе
Мнения: 129
Регистриран на: Окт 19, '12, 14:07
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Шафран

Мнение от keit.noni »

Изображение
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Шафран

Мнение от mimeta »

Пропуснала съм появата на снимките. Много хубав, браво! :dovolen:
Изображение
memo
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Фев 2, '16, 21:43

Шафран

Мнение от memo »

Искам да засядя шафран обаче незнам от къде да си намеря луковички ако някой знае да помага :)
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Шафран

Мнение от libra »

Ако не става въпрос за декари,този вид си се продава по магазините и сайтовете,където и оттук поръчваме.Мисля.че е есенноцъфтящ и може и сега да се продава.Виж му латинското име и се ориентирай по него за етикетите.
wenche

Re: Минзухари - пролетно цъфтящи (Crocus)

Мнение от wenche »

А пък аз днес като си зяпах в Бриколаж какви луковици са заредили, гледам шафранов минзухар :ieeemyzh:
Да ама го дават за засаждане юли-август и цъфтеж през есента.
Реших, че нашият септември е като холандския август и взех една опаковка за проба. Утре ще го бодна някъде на завет и припек, та дано го излъжа да цъфне преди Коледа.
Грийни ли беше писала, че има шафраново минзухарче, или някой друг :hmmm:
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Минзухари - пролетно цъфтящи (Crocus)

Мнение от iv.tarlen »

Шафрановият минзухар е издръжливо растение и цъфти през есента, а през пролетта минава в покой и листата му пожълтяват и окапват. Цъфтежът настъпва около 40 дни след като е засаден, но има вероятност част от луковиците да цъфнат през следващата есен. Всяка луковица може да даде до 6 цвята за около 15 дни. Луковиците се садят на 10-15 см отстояние на слънчево и защитено от ветрове място. Шафрановият минзухар предпочита добре дренирани почви, които изсъхват напълно когато луковицата премине в период на покой (от пролетта до есента). Сухата почва в периода на покой на минзухара не позволява на луковиците да изгният и благоприятства формирането на едри цветове през следващата есен.

Идеалното място за засаждане на шафрановия минзухар е основата на стена или ограда с южно изложение или контейнери, които могат да се преместят на закрито място от Април до Септември. Всяка луковица ще се развива само един сезон, а през следващия ще роди от 1 до 10 нови луковици. Новите луковици ще се разположат над старите и във времето ще се приближат до повърхността на почвата. По тази причина, на няколко години веднъж луковиците се вадят и пресаждат на ново, по-дълбоко място. Това се прави през м. Август.

Дано съм помогнала, аз имам жълт есенен, той не е шафранов.
wenche

Re: Шафран

Мнение от wenche »

Благодаря ти, iv.tarlen !
Хващам де за думите ти, че цъфтят след 40 дни. Чакайте снимки на 30.октомври :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”