НАРЦИСИ

Публикувай отговор
mi_ra
Kафенце
Мнения: 21
Регистриран на: Фев 15, '16, 16:37
Местоположение: Велико Търново

Re: НАРЦИСИ 2016

Мнение от mi_ra »

Прекрасни красоти сте отгледали! Аз също имам нарциси от много години, но ми прави впечатление, че през последните няколко години не цъфтят много обилно и ме е яд да ги гледам едни такива туфи без достатъчно цвят и много листа. Каква може да е причината :swonder: Те са на големи туфи и са на около 20 см дълбочина. Сега съм извадила една част от тях преди да са им увяхнали листата и съм ги метнала в една касетка та съм в чуденка дали няма да изгният? И по принцип кога трябва да се вадят нарцисите?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: НАРЦИСИ 2016

Мнение от calico »

а защо си ги извадила преди да увяхнат листата? То луковицата се изхранва от листата за да може да цъфти на следващата година
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: НАРЦИСИ 2016

Мнение от Мария Николова »

mi_ra написа:Прекрасни красоти сте отгледали! Аз също имам нарциси от много години, но ми прави впечатление, че през последните няколко години не цъфтят много обилно и ме е яд да ги гледам едни такива туфи без достатъчно цвят и много листа. Каква може да е причината :swonder: Те са на големи туфи и са на около 20 см дълбочина. Сега съм извадила една част от тях преди да са им увяхнали листата и съм ги метнала в една касетка та съм в чуденка дали няма да изгният? И по принцип кога трябва да се вадят нарцисите?
Като кромида и всички луковични - когато надземните им части пожълтеят, луковиците изпадат в покой. Тогава се вадят, отстранява се шумата и се садят веднага. С изключение само на лалето. То се сади от октомври до Димитровден.
Сега на извадените нарциси изрежи зеленията и ги сади. И да ги държиш, най-много да загният от спарване под листата. Или - от обезводняването да се спаружат.
Но по-зрели няма да станат. В земята ще се вкоренят, ще се доизхранят и ще доузреят. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: НАРЦИСИ 2016

Мнение от Виола »

Един закъснял нарцис.
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: НАРЦИСИ 2016

Мнение от Мария Николова »

Вили, толкова е нежен! :potekoha: И невероятно свеж цвят, едновременно с божурите и ирисите!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: НАРЦИСИ 2016

Мнение от libra »

Имеет си хасъм!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: НАРЦИСИ 2016

Мнение от Мария Николова »

libra написа:Имеет си хасъм!
Сказано по руским языком! :srofl: :srofl: :srofl:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
mi_ra
Kафенце
Мнения: 21
Регистриран на: Фев 15, '16, 16:37
Местоположение: Велико Търново

Re: НАРЦИСИ 2016

Мнение от mi_ra »

Като кромида и всички луковични - когато надземните им части пожълтеят, луковиците изпадат в покой. Тогава се вадят, отстранява се шумата и се садят веднага. С изключение само на лалето. То се сади от октомври до Димитровден.
Сега на извадените нарциси изрежи зеленията и ги сади. И да ги държиш, най-много да загният от спарване под листата. Или - от обезводняването да се спаружат.
Но по-зрели няма да станат. В земята ще се вкоренят, ще се доизхранят и ще доузреят. :daaa:[/quote]

Ще се захващам и ще ги засадя наново. Благодаря много за съвета Мария!
calico написа:а защо си ги извадила преди да увяхнат листата? То луковицата се изхранва от листата за да може да цъфти на следващата година
Защото бяха станали много големи туфи и реших, че ще им се отрази добре изваждането , ама каква съм и аз като си наумя нещо правя го пък после питам дали не съм сгрешила :mrgreen:
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: НАРЦИСИ 2016

Мнение от макс »

Skio написа:
макс написа:ето и моите слънца има още няколко който не са цъфнали



Изображение


Мале Мааакс,това е зашеметяващо красив нарцис,дали не би могла да му изровиш името?
:potekoha: :potekoha: :potekoha:
Skio мисля че е Ice King преди две години го поръчвах от СС
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: НАРЦИСИ 2016

Мнение от макс »

този е последния
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”