Разпращане на фестоните

Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от Гео, граф »

Ох, добре че Дал натисна където трябва, Мишето подаде решението и нашето щураво скорпионче прояви здрав разум :swhew: ! Мимет, просто нали ти е ясно, че пролет не може да се състои без фестони :nod: :angel2: :tzeluvka:!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от Миша »

фацелия ще ти пратя,мисля,че и синапено семе продаваха при нас,ще проверя към края на седмицата,че сега съм на обучение и няма как да стигна до сортовите
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2237 пъти

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от Мария Николова »

Миша написа:фацелия ще ти пратя,мисля,че и синапено семе продаваха при нас,ще проверя към края на седмицата,че сега съм на обучение и няма как да стигна до сортовите
Супер, Мише!!! :sbear: :ieeee: :sbear: Аз съм до половината. После предсеитбената обработка на мястото. Карай си спокойно обучението. :mrgreen:
Еконт, с наложен платеж. :nod: Или предварителен превод на паричките? Както за теб е по-удобно. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от calico »

Мише, аз ще пратя фацелия на Мери, като е готома. Имах цял килограм, от която съм засяла само една шепа, останалото си стои.

даже може да я занеса като ми вземат калинката
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
mama_li

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от mama_li »

Божее, какви страсти се вихрят тука!
Браво на Дал и на Мишето!
И на Мери, разбира се!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2237 пъти

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от Мария Николова »

Ани, не казваш какъв е срока на годност на семето, че кълняемостта главоломно пада при някои по-кекави семена.
Това само превантивно. Даже не съм виждала семена на фацелия. :hihihi:
За мен ще бъде истински празник идването ти :ieeee: :ieeee: :ieeee: и чак не ми се вярва. :swonder:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dal

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от dal »

далчето още има душа и сърце , че даже и жега се появява напоследък ,
извадете ме от кошника с умрелите хамсии за сега :nod:
аз хлапето си я обичам и не си представям без лалетата пролет , и без Мерка сбирка :liubov:
Мишето знае , нея ще слушаме :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2237 пъти

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от Мария Николова »

dal написа:далчето още има душа и сърце , че даже и жега се появява напоследък ,
извадете ме от кошника с умрелите хамсии за сега :nod:
аз хлапето си я обичам и не си представям без лалетата пролет , и без Мерка сбирка :liubov:
Мишето знае , нея ще слушаме :tzvetentze:
:sbear: :sbear: :sbear:
Днес цял ден си мисля, че не остана до четвъртък, 28 май... Пак се задава човъркане в рана, мила моя... :snif:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dal

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от dal »

Мария Николова написа:
dal написа:далчето още има душа и сърце , че даже и жега се появява напоследък ,
извадете ме от кошника с умрелите хамсии за сега :nod:
аз хлапето си я обичам и не си представям без лалетата пролет , и без Мерка сбирка :liubov:
Мишето знае , нея ще слушаме :tzvetentze:
:sbear: :sbear: :sbear:
Днес цял ден си мисля, че не остана до четвъртък, 28 май... Пак се задава човъркане в рана, мила моя... :snif:
да , и не е само делото , и сряда е ад на земята
аз мисля ако мина и през това да пробвам с влак челно
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от Skio »

Миша написа:луковички ,преди засаждането през октомври или когато там правиш магията слагаш някаква NPK с микроелементи и готово-и земята обеззаразена ,и със съвсем нов състав
Мишa,дъpпaм ти yшитe пyбличнo и добpонамеренo :lol: :lol: ,kak тaka гo пpeдлaгaш тoвa NPK ceгa , пъk
na 18.11.2014 нaпиca cлeднoтo:

http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... &start=105" onclick="window.open(this.href);return false;

“ей това много моля да ми се обясни ,торовете се усвояват над определена температура на почвата и в активна вегетация на растенията,как така ще се вкарват сега ””
.............
“”Съжалявам,в това,което написа,има само зрънце истина ,кореновия апарат е достатъчно развит ,но се развива в топлите есенни месеци ,а не през зимата,зимата растението не извлича нищо от почвата,единственото,което може да се постигне с торене през зимните месеци,е загуба на торове поради голямото преовлажняване,за да се усвоят торовете се иска поне 12 градуса почвена температура ,иначе има до 90% загуби .По това време се торят нарцисите в оранжерии с цел получаване на ранен цвят ,за да работят бактериите ,които преработват торовете,също се иска топлина,в момента дейността им е сведена почти до минимум””

Мepчo cпoko por favor , лyk c по-пpимитивeн kopeн oт лaлeтo нямa и тoвa мy e cилaтa нa лaлeтo ,
щe тe cбъpkaм oт вpътkи и тo eвтини , нo щe e нa лични. :stiskam:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”