Разпращане на фестоните

Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Разпращане на фестоните

Мнение от Мария Николова »

Уважаеми фенки, фенове и тук-там фенчета на тулипите!
В агрономията съществува едно желязно правило за сеитбооборота. Различните култури могат да се култивират на едно и също място до ограничени години. За различните култури, определен брой години. И новите места да не са съседни на предходната година, а на километри. Това видях и в Холандия - редуват се шарените черги на нацъфтели лалета и житни култури. /Най-добрият предшественик за тулипите. :daaa: /
За тулипите ограничения брой години е 3 години. А аз вече десетина години садя лалетата, като сменям...две съседни места. Получава се като в поговорката "Не с... в кладенеца, а с клечка го бутнал в него." :svekurva: :svekurva: :svekurva: Все отлагах неизбежното радикално решение, но вече е факт, взех трудното решение! :daaa:
Наесен няма да садя лалета.
Ще разпращам по села и градове лучета - от първото, до последното нюню бебе. Понеже имам идеалното място за летния лагер на луковичките, всички щайгички ще ги прибера в мазето до като температурите паднат наесен до 20-24 градуса.
Давам си сметка, че за много от вас моите лалета са неприемливи, тъй като поне първия цъфтеж ще е пълна шарения. Но за следващата година ще можете да разпределите шаренията във вашите съответни "петна". Понеже докато цъфтяха губих много време да пиша и забивам етикети, някои луковици, цялото фемили, са загънати в хартия. Където съм имала група от един и същ сорт, групата е събрана в кесия. Но това са изключения, а не правило. :oops:
И пак предполагам, че може да има "неулучена посока на етикета" и да се появи съседно, друг модел лале. :hihihi:
В новата тема "Разпращане на фестоните" ще искаме, питаме, отговаряме, отказваме, отново искаме - всичко, освен адреси, когато нямам нечий адрес, да е публично. Надявам се да не допуснем огорчения и сръдни. Ще обсъждаме всякакви въпроси около "събитието". Добре ще е да имаме консенсус за начин на разпределяне. Като се види колко души са желаещите, ще се изясни и начина на разпределяне. Ако мои дружки са загубили сорт, от който са ми подарили луковички и при мен са читави, естествено трябва да върна луковичките, а не да ги пращам другаде. :swait: :daaa: Ще приемам за обмисляне и различни идеи за мястото на фестоните какво да го правя. Може би да насея лимец? ;) :lol:
Да ви успокоя предварително, хора. Не го приемам трагично - просто така трябва. Ще се радвам на вашите снимки, защото няма значение кой е качил снимката, пък лале лошо няма - как да не се радвам!!! До стоте толкова пъти още ще сменям фестоните с лимец. :srofl: :srofl: :srofl:

Свърши ми обедната почивка. Бягам долу в двора, че под плажния чадър ме чакат луковичките, които напролет ще цъфтят във вашите градини. :angelche: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от Гео, граф »

Ооо, нееееееее :o !!! Искам си фестоните в твоята градина, Мимет :scry:!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от calico »

хъ. :cry: :cry: :cry:
каква пролет ще е догодина без фестоните на Мери :snif: :snif: :snif:
:eeeh:

от друга страна се радвам Мерко, че ще починеш година две от тоя наистина изнурителен труд. А ние ще ти съберем нови лалета :daaa: за новите фестони, ромбоиди и пр.

аз искам 4-5-6 луковици от твоите. Без значение кои. Ще ги сложа на място, където ще мога да ги вадя, защото иначе ще ги затрия. За повече нямам място, и искам да мога да се грижа за тях така както ти го правиш. А на мен това ми е тавана за грижа за лукчета, аз нямам твоите сили и енергия, Мерич :tzeluvka: Но искам да имам лалееното петънце на Мери при мен.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
kangel (Камелия)
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1352
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:56
Местоположение: София

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от kangel (Камелия) »

Някак не мога да повярвам какво се случва :eeeh: :cry: . Твоите лалета са "КУЛОТВИ" за форума и не мога да си представя година без твоята лалеена поляна.
Мария, ако не беше ти със сигурност нямаше да има и едно лаленце в моята градинка, за което ще съм ти винаги благодарна :tzeluvka: .
Със сигурност бих искала да приютя няколко луковички от твоите без значение колко и кои, защото ще ги приема като част от душата на форума :tzvetentze: .
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от mileni »

Мария,преди врме чеетох ,че след лукове разни е добре да се садят бобови.Аз го правих две поредни години в моята градинка.Мисля ,че има резултат.Садих нисък боб,Никис :D тази година ще прескоча.боба става бързо не е висок ,да ти закрива гледката.
Хора ,не натъжавайте Мария ,с воплите си,за фестоните и ....
Нека почине поне година градинката и от луковете, и Мария също :tzvetentze:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от Kika »

Мери :tzeluvka: как си предсавяш твоята пролет без лалета :hmmm: Аз не мога да си я представя :cry: :cry:
Бих приютила няколко луковички в Новозагорската ирисова градинка, там никога не е имало лалета.
А какво ще има в лалеената градинка??? Да те зарозим? :angelche:
kangel (Камелия) написа: Мария, ако не беше ти със сигурност нямаше да има и едно лаленце в моята градинка, за което ще съм ти винаги благодарна :tzeluvka: .
И аз покрай теб, Калико, Ленузка, Юлето.... заобичах лалетата
РОУЗ

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от РОУЗ »

Еха, във всички форумни градини ще има шарено лалеено /Мерино/ кътче! :ieeee:
И аз с удоволствие бих приютила няколко луковички, защото са от Мерии от сърце! :liubov:

Измисляй какво ще садиш на тяхно място, пък ние да пращаме. Жито нямам, но ако трябва ще намеря. :lol:
dal

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от dal »

сега аз да се изкажа , защото съм родена пострадала и всякак от скорпиони

Мерко това е пълна лудост
1. лалето не го гледаш з а добиви , а за красота
2. цената на еконтите ще надвиши 10 пъти да докара Ники изцяло нова почва , щото мама му стара говорим за две педи дълбоко.
3. ние тук сме свикнали и си искаме лалетата , знам че си извества със своята вироглавост и избирателна глухота , обаче този път няма да ти мине номера.
4. това което правиш е абсолйютна лудост и никому ненужно. Ние не сме орли да живеем по 500 години както се разбра , и никой няма време при прекрасните лалета големи форсирани които се продават да клечи и чака някое бебе с етикет да не потъне да порасне и да не го прасне шугата и евентуално да цъфне- и тук изобщо не говорим за подредбата.
5. ти си единствения човек при когото пъстрата черга на шаренията ме довежда до сълзи от радост всяка пролет , но е очевидно че и другите го мислят. Градините извън тези на начинаещите градинари обаче повечето са редени с комбинации и такъв хаос па макар и подарен е нещо което хем ще ме лиши от красотата у вас , хем ще гледам и моите бордюри набутани и облистени и размъкнати. А ти не искаш това.
6. градината ти е емблематична , тя излиза във всички търсачки ако не знаеш и хората направо изпадат в екстаз! ти постоянно пращаш китки , и всеки приема с радост и се кефи , обаче тоя път настъпа мотиката и ще има пердах. Призовавам всеки който получи колет и пакет да пише тук и да го връща и ти обещавам да дойда да довлека три камиона с почва и фадрома и ще ти поръчам нов асортимент лалета за наесен. Не прави простотии
ето , напълно съм сериозна :обявата е по долу и ще им се обадя
7 Време е да пораснеш и да осъзнаеш хлапе , че не всяка муха която бръмне е попаднала на подходящото място и момент ! Сега тука влизаш , сипеш глава с пепел и даваш назад , после обсъждаме как да се оправи почвата .
И догодина фестони. Няма да предаваш четата


СТРОЙКОМ ЕООД Нова Загора
Произвежда варови и бетонови разтвори, бетонови тухли, тротоарни плочки, градински ивици и бордюри.
Извършва транспортни услуги, услуги с фадрома, с автобагер, с мотокар.
Извършва продажба на инертни материали /пясък, филц и др./
За контакти:0457 62720, 0889893389, 0895222222
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от Гео, граф »

dal написа:... Мерко това е пълна лудост
А така, браво, Дал :syes: ! Нашокай й репата на наша Мерка, че само ти го можеш така качествено, а и теб може би ще те послуша!!! Ше разваля тя емблемата на форума начи :svekurva: :svekurva: :svekurva:...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от Noel »

Абсолютно съгласна :daaa:
Сменяме почвата,ако трябва пари събираме :liubov:
Променяш стратегията и садиш предимно непотъващи-намаляваш до минимум този нечовешки труд.
Фестоните може и по -малки да са,но не е въжможно да ги няма...
Абсурд :nod:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”