Разпращане на фестоните

Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от Миша »

Направо си те представих :liubov: ,сякаш и аз съм в градината и надничам до къде стигна с поливането :dovolen: ,много сладкодумно разказваш ,направо чувам как ромоли водата,естествено ,както винаги в такива ситуации не където трябва :mrgreen:
И най-сетне започнах да сея фацелията. От изток, Мише!
И аз винаги започвам да сея или садя всичко от изток,така ме е учила баба ми и ми е навик ,и дрехите като простирам гледат с лице към деня,така казваше баба,и сутрин първия поглед навън да е към слънцето,с поздрав за хубав ден ,и наистина сутрин като поздравя слънцето и нещо ме усмихва ,не изпълнявам всички нейни заръки ,все се оправдавам,че не ми стига време :oops: ,а на нея как й стигаше :sbow: ,тя почваше денят с метлата,всяка сутрин метеше двора,все ми казваше : "Сутрин като станеш да преметеш двора,да му отвориш очите ,да умиеш лицето на къщата ",ех,бабо,не умивам сутрин лицето на двора ми,сигурно ме гълчиш отгоре :sflower: :oops:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2233 пъти

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от Мария Николова »

Отдавна си ми казвала, Мише, че винаги започваш от изток. :mrgreen: От тогава и аз като теб. Затова го удебелих. :daaa:
При толкова внимателно вадене на луците, фрезичка пак изкара още много луковици - нарязани и здрави.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от Миша »

Мария Николова написа:Отдавна си ми казвала, Мише, че винаги започваш от изток. :mrgreen: От тогава и аз като теб. Затова го удебелих. :daaa:
.
А аз не помня :mrgreen: ,голяма съм шматка :oops: ,помислих,че и друга баба е учила внучето да орисва всяко начало с пожелания да върви като слънцето,нищо да не му пречи :dovolen: ,значи това е било моята орис за новото старо лалеено поле :tzvetoman: :D
При толкова внимателно вадене на луците, фрезичка пак изкара още много луковици - нарязани и здрави
Нарязаните луковици могат да се ползват като посадъчен материал,стига да имат части от дънцето ,обеззаразяват се,слагат се на влажно и прохладно място ,най-елементарно в найлоново парниче с влажен торф ,след 1-2 месеца по парченцата изкарват малки луковички
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1809
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от mariyanag »

Докато видя темата, докато я изчета - проблема измислен, решен и даже натворено всичко за нов живот на любимите фестони.
Тези Мерини фестони ме обърнаха отново към лалетата. Радвам се, че ще ги има отново. И ми е хубаво на душата, че тук се намери вариант да се запазят красивите лалеени фестони.
Страхотни сте всички.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 833 пъти
Получил благодарност: 1681 пъти

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от Гео, граф »

Уф, :swhew: ! Всичко е добро, когато свършва добре. Мимет, фурия си :nod: :sbear: :skiss: !!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2233 пъти

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Проектиран от мен. :sblush: Самият валяк, без железарската работа, саморъчна моя изработка. :hihihi:

Изображение

Фацелията е засята, валирана, полята. Чакаме да никне до 3-4 дни.

Изображение

Така ще бъде до някой момент на ... разпращане на нещо.
Може да се разпознае в бб да стърчи туфичка на извадена вероника в найлонова торбичка, забравена вчера. :ufff: :ufff: :ufff: Довечера по хладното ще я засадя, за да оживее. Все ще дойде ред пак да пращам нещо на същото място и тогава ще я извадя и първо нея ще пъхна в кашончето. :swait:

Изображение

И приемният кът е разчистен, готов за гости. Ани ме подсети за хладилник. Все трябва да има някакъв мини-хладилник, да е лесен за прибиране през зимата, когато... :hihihi: сладоледа не се топи. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”