Лилиуми 2015

Публикувай отговор
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Лилиуми 2015

Мнение от Debi »

Вече нямам търпение за новите красоти, които ще се появят в нашите градини през този сезон.
Аз ще започна с един мартагон, който е по-нетърпелив от останалите ми лилиуми :dovolen:
Lilium Martagon Album:
Изображение

Изображение
И в очакване на този вариегатния с бялозелени листа и пъпки, но цъфти в червено -
Lilium Baltgalve
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Лилиуми 2015

Мнение от Мария Николова »

Хайде да е хаирлия за всички тазгодишното сефте, Деби!!! :stiskam: :ieeee: :ssvirka:
Честит ти сладур! :ieeee: :slove: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Лилиуми 2015

Мнение от mileni »

Деби,много красив старт на сезона. :tzvetentze: Да те РАдва с много цвят.Аз отдавна въздишам по мартагоните,но все не успявам да се заимам с някой.Дано Дал ,успее да направи поръчка ,за тях от Ричард.
Интересно ми е ,че е изпреварил ,дори Пенсилваникума :dovolen:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Лилиуми 2015

Мнение от mileni »

Пенсилваникума е първи при мен тази година.Разцъфна преди 2 дни. :dovolen:
Изображение
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Лилиуми 2015

Мнение от pipike »

Голяма красота и наслада за очите и душата :slove: :slove: :slove:
Аватар
Fiut
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1429
Регистриран на: Май 20, '10, 13:51
Местоположение: София

Re: Лилиуми 2015

Мнение от Fiut »

Тука ли се преместихте с лилиумите? Много сте бързи, и хаирлия да е тази година!
Милени този лилиум е много дребен, така ли е? А е като огън, красавец!
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Лилиуми 2015

Мнение от сюзан »

Момичета, днес видях, че на един от моите в основата на всяко листо има тъмнокафяви сферични образувания колкото грахово зърно. Чела съм във форума, че по този начин се размножават, но този е насаден тази пролет и даже няма още добре оформени пъпки. Не му ли е рано и какво ще трябва да правя по-нататък. Да ги чакам да паднат сами ли? Помагайте, че ми е за пръв път.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Лилиуми 2015

Мнение от Мария Николова »

сюзан написа:Момичета, днес видях, че на един от моите в основата на всяко листо има тъмнокафяви сферични образувания колкото грахово зърно. Чела съм във форума, че по този начин се размножават, но този е насаден тази пролет и даже няма още добре оформени пъпки. Не му ли е рано и какво ще трябва да правя по-нататък. Да ги чакам да паднат сами ли? Помагайте, че ми е за пръв път.
Не им обръщай внимание. Когато им дойде времето, самички си падат и пущат коренчета в земята. Тогава можеш да ги засадиш където искаш. Но съвсем плитко. Сега още не са узрели.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Лилиуми 2015

Мнение от Албена »

Мерка ,от твоите подаръци два лилиума са с такива грахчета в основата на листото. Ходих да си взема очилата и доста се дзверих в тях ,докато загрея ,че ще се превърнат в малки луковички.Първо ги помислих за бръмбарчета някакави. :mrgreen:
Три от лилиумите , тънки и млади ,са с пъпки. :ieeemyzh:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Лилиуми 2015

Мнение от Мария Николова »

Албена написа:Мерка ,от твоите подаръци два лилиума са с такива грахчета в основата на листото. Ходих да си взема очилата и доста се дзверих в тях ,докато загрея ,че ще се превърнат в малки луковички.Първо ги помислих за бръмбарчета някакави. :mrgreen:
Три от лилиумите , тънки и млади ,са с пъпки. :ieeemyzh:
Ще чакаме да ги видим кои са. :D
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”