ЛАЛЕТА 2015

Заключено
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3446
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 201 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: ЛАЛЕТА 2015

Мнение от polyabs »

Здравейте, за първи път отварям тази тема и моля за съвет, не съм много наясно с ваденето на луковици. В градината имам стари луковици от нарциси които пускат само листа, да ги бележа и хвърлям ли направо, никога ли повече няма да ми цъфнат? А от миналогодишните 50 луковици поне половината не цъфнаха тази пролет понеже също не ги вадих. Някъде преди четох че има лалета които не им е проблем да не се вадят няколко години, някой може ли да ми каже темата или от кои сортове са ... искам да си поръчам само такива. Благодаря предварително :tzvetentze:
denitsavm

Re: ЛАЛЕТА 2015

Мнение от denitsavm »

Поли, виж тази тема, на първата стр. има много изброени сортове невадещи се лалета http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=28&t=3187" onclick="window.open(this.href);return false; Нарцисите извади и виж в какво състояние са, те не се вадят принципно, веднъж на 4-5 години за да раделиш туфите ако са се сгъстили. Най-вероятно нещо е похапнало от твоите :hmmm: , за да не цъфтят, явно са се смалили луковиците и в момента изграждат нови
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3446
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 201 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: ЛАЛЕТА 2015

Мнение от polyabs »

Благодаря Дени :liubov: ,знаех си че има такава тема и съм я мяркала някъде с много ценно инфо за лалетата... жалко че изпуснах поръчката майската за лалета, сега ще трябва да поръчвам от сортови семена.
zlatanna
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Мар 3, '23, 16:33

Re: ЛАЛЕТА 2015

Мнение от zlatanna »

Здравейте, миналата година купих лалета от Sortovi semena и mmtrading цъфнаха много добре обаче тази година понамаляха половината не се появиха защо така стана какво трябва да направя някой ако може дами отговори много благодарна ще съм :cry:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: ЛАЛЕТА 2015

Мнение от Мария Николова »

Не признавам, че има лалета, които не е нужно да се вадят.
Всяко лято, като им станат на суха шума листата и стеблата, вадех стотици лалета, като прочиствах и хвърлях всяка луковица, която видимо е заболяла. Държах ги в щайгички на сухо и хладно до Димитровден. Тогава отново прочиствах болните луковици и ги садях.
Докато можех да им слугувам. :lol: После ги подарих из форумните градини.

Изображение

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Заключено

Обратно към “Лук и други луковици”