Пролет 2014! :)

Публикувай отговор
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 153 пъти

Re: Пролет 2014! :)

Мнение от marka »

Е, дуварът и плевнята са нещото което ме грабна. Те наклониха везните да предпиема необмислената стъпка покупка на поизоставен имот, в които има работа за голяма част от китайския народ. :D Каменната стена е част от пейка до която има огнище. Един майстор ми кандиса на акъла и мъкна и реди камъни. :lol:
Lois

Re: Пролет 2014! :)

Мнение от Lois »

айде и аз при майсторките с моите лаленца :)
не са много, и не са засукани сортове, но аз такива предпочитам!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

ето и опитът за лалеена полянка, но въпреки някои фенси сортове, пак са само червенки :)
и нарцисите, които трябваше да са поне 10 пъти повече, хич ги няма. ще видим другата пролет :stiskam:
Изображение

и аз мисля че трябва да наблегна на почвопокривните. Имам доста флокс и разни сукуленти, и карамфилчета ситни, но май трябва ощееееееее :angelche:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Пролет 2014! :)

Мнение от Виола »

Ау, какви картички, Лоис. :potekoha: Много е красиво!
Deleted User 1445

Re: Пролет 2014! :)

Мнение от Deleted User 1445 »

Lois, както винаги изумителни снимки :o и красива градина :tzvetentze:
Марка, тази необмислена стъпка, ще е най-доброто ти решение след време :daaa: :tzvetentze: Красиво е и при теб.
Lois

Re: Пролет 2014! :)

Мнение от Lois »

верно са картички :angelche:
ама за пейзажи е рано още, има бая вода да изтече
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Пролет 2014! :)

Мнение от calico »

Краси, не знам какви луковици продават, но те по-скоро ще се разпаднат отколкото да се намножат.

за мене лалетата почти трябва да се допират едно до друго като се засаждат, максимум 2-3 см между тях. :mrgreen:
Ти и да искаш не можеш да покриеш само с лалета. Трябват си пълнежи- при мен има такива основно във вид на камъни, но Дени е права- незабравки, стелария, някоя и друга туфа арум италикум-напомни ми да ти пратя луковици като се скрие. Ирисите също дават хубава височина ако и те са на гъсти туфи, и са красиви дори и да не цъфтят. Няколко туфи иглика и това което ти изредих,плюс 40-50 лалета и 10-20 ириса, е достатъчно да направи градинка на площ колкото една стая, към 15-20 кв. м.
Върви пак някаква полска поръчка, виж дали няма от мини-люляците, големи сладурски храсти са за между лалета. Утре ще заснема моите, макар че още не са цъфнали- около 80-90- см окръглено храстче
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
anny
Виенско кафе
Мнения: 347
Регистриран на: Апр 9, '13, 20:48
Местоположение: София

Re: Пролет 2014! :)

Мнение от anny »

Каквото не набутах при лалетата и нарцисите:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 153 пъти

Re: Пролет 2014! :)

Мнение от marka »

Лоиз, страхотни снимки. :daaa: И аз установих, че май най-много харесвам обикновените червени и жълти лалета и простите нарциси. :D Това стана след като години наред купувах всякакви странни видове лалета и нарциси.

Ани, страхотна тераса имаш. И градината около къщата е много приятна.Усеща се галещото слънце, мириса на цъфнали дръвчета и жужащи пчели. :tzvetentze:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7654
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2135 пъти
Получил благодарност: 1207 пъти

Re: Пролет 2014! :)

Мнение от pepelqshka71 »

Едно едничко цъфнало новозагорче
Изображение

И още едно новозагорче се кани да цъфне
Изображение

А това е плачещата японска вишна, която ме разочарова - цъфна простоцветна, ще я местя от там
Изображение
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Пролет 2014! :)

Мнение от Албена »

Пепеляшка,много е красива вишната,дори и без цвят или пък с прост ;) :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”