Пролет 2014! :)

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1728 пъти

Re: Пролет 2014! :)

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

За 3 години станаха големи туфи и искат разсаждане.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Veleva
Виенско кафе
Мнения: 455
Регистриран на: Юни 20, '13, 11:54
Местоположение: Русе

Re: Пролет 2014! :)

Мнение от Veleva »

s_t_m , нямам думи! Вълшебница !
Аватар
спатифилия
Кана кафе
Мнения: 694
Регистриран на: Май 22, '12, 13:13
Местоположение: видин

Re: Пролет 2014! :)

Мнение от спатифилия »

Изображение


Е,те за тая красота,че прекОсим половин България! :D :nod: Мерка,подстрекателка такава! :twisted: :tzeluvka: Ще ме накараш да си идвам в Нова Загора всеки месец,а не 2 пъти в годината ,като сега! :nod:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1728 пъти

Re: Пролет 2014! :)

Мнение от Мария Николова »

Градска, гледай все пак да идваш и по време, когато масово се разсаждат, вадят, бучат, садят всякакви луци, корени, :swait: че га цъфтят как да да ти вадя и давам, а... :sangry:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Пролет 2014! :)

Мнение от краси кубарелова »

Мисля си за пролет 2015 ;) И се опитвам да реша едно уравнение. Колко ли луковични трябва да засадя за да се "видят" в моето място :shock: . Но колкото и да са- трябва да са от онези, дето не се вадят, иначе....
Светът е пълен с непознати хора...
mama_li

Re: Пролет 2014! :)

Мнение от mama_li »

Краси, 100-200-300 луковици, цели пакети от сорт и садене на групи.Това е отговорът на уравнението.
Поне при мен така се получи, а мястото ника не е малко.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Пролет 2014! :)

Мнение от calico »

Краси, лалетата грубо ги смяташ по 100 бр на квадратен метър. По-дребни луковици може и повече. Нарцисите- малко по-малко.

на петна през 3-4 метра от по 30-40, и то в близост до мястото за сядане, нещо между петната луковични- някакви тревисти, или пък храсти, или пък камъни ако няма друго- и докато се усетиш близките около мястото 100 кв м. са зацветени с около 300 лалета и нещо друго за асортимент

то и без това окото на повече от 10-15 м трудно хваща нюанси и пр., там ще е зелен фон.
казвай ако искаш нещо да пращаме- ириси, дребни пълнежи и пр.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
wenche

Re: Пролет 2014! :)

Мнение от wenche »

Ако не ме беше срам, щях да покажа кукуряк, но все пак април напредва и аз ще се направя, че и при мен е пролет
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Пролет 2014! :)

Мнение от краси кубарелова »

Калико, всичко си имам, благодаря, а и сигурно поне 200 лалета също, нарцисите са доста пъти повече, и пак се губят. Имам и други луковични- пушкинии, мускари. Трябва да ги направя на по- големи петна явно и да съм търпелива да се оперят храстчетата. Аз винаги предпочитам много луковици от един цвят, да направят петно. Ще видя от кого ще преписвам тази година по време на поръчките, защото и за тях съм нетърпелива да ги изчета ;) И като обобщя, трябва ми търпение, а не луковици :lol: Ах, тези първи три години за една градина! :ufff:
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1728 пъти

Re: Пролет 2014! :)

Мнение от Мария Николова »

краси кубарелова написа:Калико, всичко си имам, благодаря, а и сигурно поне 200 лалета също, нарцисите са доста пъти повече, и пак се губят. Имам и други луковични- пушкинии, мускари. Трябва да ги направя на по- големи петна явно и да съм търпелива да се оперят храстчетата. Аз винаги предпочитам много луковици от един цвят, да направят петно. Ще видя от кого ще преписвам тази година по време на поръчките, защото и за тях съм нетърпелива да ги изчета ;) И като обобщя, трябва ми търпение, а не луковици :lol: Ах, тези първи три години за една градина! :ufff:
Давай снимки, Краси! Да видим колко малко са ти например мускаритата и колко още да пращаме, за да се забелязват. :mrgreen: :gush: Нямам представа как изглежда в началото на април градината ти. Пък съм много любопитна. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”