Лилиум (1)

Заключено
lera62
Кана кафе
Мнения: 561
Регистриран на: Мар 30, '15, 21:01

Re: Лилиум

Мнение от lera62 »

Момичета,много се извинявам,че не съм ви отговорила до сега,но бях болна дълго от един много гаден грип.Слава богу мина.Но виждам,че Калико и Мария са ви отговорили,за което им благодаря!На всички изпращам :gush: :tzeluvka: :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Мария Николова »

lera62 написа:Момичета,много се извинявам,че не съм ви отговорила до сега,но бях болна дълго от един много гаден грип.Слава богу мина.Но виждам,че Калико и Мария са ви отговорили,за което им благодаря!На всички изпращам :gush: :tzeluvka: :tzvetentze:
Винаги ще се намери кой да ръсне акъл, Лера! :lol:
Важното е да се отърсиш от грипа и напълно да се възстановиш. Радвам се, че вече си на линия! :gush: :liubov:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Лилиум

Мнение от tili »

Сега - един въпрос, за който знам че ще ме навикате. Но дано да се намери и някоя добра душа да ме успокои. Градината ми е такава, че не мога да осигуря на всички лилиуми дупка 40/30, както е по правилата. Просто няма място или има някакви стари кренища или камънаци. Та вчера засадих един ОТ на по- плитко - някъде към 25 см с все чакъла, пясъка и т.н. Отгоре натрупах купчинка подготвена пръст. Дали корените ща могат да се развият? Много искам тези красавци и съм напоръчала доста, дано да могат да се справят при мен.Или да повдигам изкуствено терена, за да се получи дълбочина? Споделете, моля, ако някой се сблъсква с подобен проблем, как се справяте?
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Лилиум

Мнение от МГХ »

tili написа:Сега - един въпрос, за който знам че ще ме навикате. Но дано да се намери и някоя добра душа да ме успокои. Градината ми е такава, че не мога да осигуря на всички лилиуми дупка 40/30, както е по правилата. Просто няма място или има някакви стари кренища или камънаци. Та вчера засадих един ОТ на по- плитко - някъде към 25 см с все чакъла, пясъка и т.н. Отгоре натрупах купчинка подготвена пръст. Дали корените ща могат да се развият? Много искам тези красавци и съм напоръчала доста, дано да могат да се справят при мен.Или да повдигам изкуствено терена, за да се получи дълбочина? Споделете, моля, ако някой се сблъсква с подобен проблем, как се справяте?
Ще ти кажа след седмица до месец.Този опит го правих миналата година и като видях есента ,че корените са над повърхността изсипах една кофа компост върху тях.Като отида ще поразровя да видя какво е станало.
Группа 8Б – Лилии ОТ-гибриды (Lilium OT-Hybrids)
Расстояние при посадке лилий: 20-30 см
Глубина посадки луковицы лилий: 15-20 см
Моите са посадени на по.малко от 10 см.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Лилиум

Мнение от tili »

И аз мисля така да процедирам. Ще правя нещо като кладенче от 4 тухли да не се срива и ще садя.Повдига се с още 15 см.
Благодаря, МГХ :) Ще се подкрепяме. То е лесно да имаш поле широко с 1 метър рохкава пръст и друго да се бориш с камънаци. Venceremos!
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Лилиум

Мнение от сюзан »

Гледам, че някои лилиуми вече са показали връхчета.
Кажете кога ги торите и с какво. Миналата година моите ги поливах с течен тор за цъфтящи.
Резултатът не беше лош, но споделете и вашия опит. Може би има нещо по-специално.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
dal

Re: Лилиум

Мнение от dal »

аз не знам с какво ще ги торите , но днес видях бръмбъра марлборо по моите
така че по добре да има готовност поне за механично прочистване от вредителя

иначе за торенето , като бехме млади тук , и некой не помня кой каза че на ричард торовете за лилиуми стават страшни за хибискуси , това са тия големите сателитни чинии на п тихолов и другите дето ги показват
и тогава ние , всичките много гледахме тука хибискуси , и бяхме много запалени преди да ни отпусне общата лудост
и при първата поръчка си напоръчахме торове за лилиуми , дето изобщо не стигнаха до лилиумите щото ги сипахме на хибискусите си
с целия акъл
това е една друга тема за хибискусите , аз сега няма да я започвам , по нея е писано , ноооо.... не знам кой и дали може да намери съдържанието на снимка на торовете на ричард- та там беше изписано азот калий фосфор кое е най доброто за лилиуми

демек може ли някой дето се оправя с темите за хибитата да намери къде бяхме качили в темите с хибита / май в общата / снимка на плика с тора за лилиуми , и на него пишеше какво се иска като съотношение? абе не беше 15:15:15 всеки случай

намерих мое старо мнение

то ви състава на тора за лилиуми-зеления гранулиран , който ползвахме за хибискуси
на пликчетата не пише състав , отровно зелени гранули са ,тук там се виждат и друг цвят гранули - по 200 грама едното пликче е ;
пише само LILY FERTILISER -тя знае какво има вътре , а мисля че и някъде писахме за него....

ето го

http://www.hwhyde.co.uk/flowers/gardeni ... iliser.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

ето и съставът му

Азот 12%

Фосфат 6%

Калиев 28 %

Плюс микроелементи

пускам това за да ви ориентирам за състава ако търсите аналог
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Лилиум

Мнение от ninkatatata »

Имам една питанка.Знаете ли какво става с лилиум,чийто връх се счупи? Защото скопосах два :eeeh: .
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4878
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Лилиум

Мнение от dancheto »

Сигурно отново ще прокара, но може би вече догодина и сигурно ще даде бебета....зависи как е счупен.....
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Лилиум

Мнение от katina »

Нинка, отпиши ги за тази година за цвят, мин. година и аз направих същата грешка, чупят се много лесно и цвят не видях :snif: Сега стискам палци да покарат и много ще внимавам :stiskam: За торенето не съм на ясно, Ленузка може да даде акъл, тя има много и хубави лилиуми, за нея се сещам сега, а има и много други специалистки.
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Заключено

Обратно към “Лук и други луковици”