Нарциси - Пролетни слънца - 2013

Публикувай отговор
dal

Re: Нарциси - Пролетни слънца - 2013

Мнение от dal »

на повечето луковици си им е съвсем навреме
само от къде време , предстои да видим
следващата седмица го дават сравнително сухо и слънчево , тогава ще е :daaa:
гледам си нарцисите от миналата година , и още съм си накупила.... :liubov2:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
denitsavm

Re: Нарциси - Пролетни слънца - 2013

Мнение от denitsavm »

vivianna444 написа:През почивните дни прекопах една леха и преместих няколко луковици от нарциси, почти всички бяха с дупки от към мустачките и гниещи от вътре :ufff: :ufff: :ufff: нещо ги яде или? :hmmm:
С какво се пръска, полива или ръси за такива гадинки :snif:
Направо ми призля като ги видях :cry: ... ами ако и другите нарциси са в това състояние? :eeeh: :shock:
Ами ядат ги ларвите на разни бръмбари + голи охлювчета бебета :eeeh: Може да поливаш с инсектицид, обаче ще избиеш и полезните си бръмбарчета, а това няма да спре защото кой знае кога точно са били наядени и после тръгва гниене.. ако е масово, би трябвало пролетно време да ги вадиш...
Аватар
vivianna444
Кана кафе
Мнения: 595
Регистриран на: Юли 29, '12, 22:06
Местоположение: Sofia

Re: Нарциси - Пролетни слънца - 2013

Мнение от vivianna444 »

denitsavm написа:
vivianna444 написа:През почивните дни прекопах една леха и преместих няколко луковици от нарциси, почти всички бяха с дупки от към мустачките и гниещи от вътре :ufff: :ufff: :ufff: нещо ги яде или? :hmmm:
С какво се пръска, полива или ръси за такива гадинки :snif:
Направо ми призля като ги видях :cry: ... ами ако и другите нарциси са в това състояние? :eeeh: :shock:
Ами ядат ги ларвите на разни бръмбари + голи охлювчета бебета :eeeh: Може да поливаш с инсектицид, обаче ще избиеш и полезните си бръмбарчета, а това няма да спре защото кой знае кога точно са били наядени и после тръгва гниене.. ако е масово, би трябвало пролетно време да ги вадиш...
:hmmmmmm: благодаря Дени, ще вадя на ред всичко другата пролет :evil: (ако изобщо нещо поникне де :snif: )
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Нарциси - Пролетни слънца - 2013

Мнение от Мириам »

ами, аз незнам дали беше грешка или не-ще видим напролет, но ги засадих в най-големия студ.Достраша ме,че навън беше има-няма 6-7 градуса и ги сложих на остъкл.тераса.Всъщност нарциси имам 7-8 бройки.Тези 4-те ми ги купи брат ми-нали и той вижда,че съм се вманиечила.Но не разбрах точно какво садя.Беше взел 2 жълти някакви и 3 кремави-така му ги бяха надписали на картонения плик-искаше ми се да направя комбинация от 2-та кремави ,а в средата жълт,ама луковиците изглеждаха еднакво-иначе са много хубави,здрави и доста едри,даже двойни,незнам ама да ли не сгреших като не ги разделих ,направих го само с едната лук.Сложих ги в 2 саксии-3-ката в една разлята и 1-на отделно в керамична с-я.Захлупих ги с черен найлон-и това незнам необх.ли е?А нарциси съм садила само веднъж,от един магазин от Георги Кирков и по мой спомени луците бяха доста дребни-сигурно такъв е бил сорта-ама нейсе,измръзнаха ли ,що ли,нямаше следа от тях.Луците са някъде в килера,ако още са живи!? :hmmmmmm:
denitsavm

Re: Нарциси - Пролетни слънца - 2013

Мнение от denitsavm »

Махни найлона. Пази от намокряне, но не оставяй да пресъхне. Не си ги садила в най-големия студ, добре им е :nod:
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Нарциси - Пролетни слънца - 2013

Мнение от Мириам »

denitsavm написа:Махни найлона. Пази от намокряне, но не оставяй да пресъхне. Не си ги садила в най-големия студ, добре им е :nod:
Не трябва ли да им е тъмно,докато се вкореняват!?А,дали да ги оставя на остъкления балкон или да прехвърля на отворения-там е доста по -студено!? :angel2:
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Нарциси - Пролетни слънца - 2013

Мнение от Мириам »

И къде да ги сложа-сянка или на слънчево!?
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Нарциси - Пролетни слънца - 2013

Мнение от Мириам »

Сега ги погледнах-доста са влажни,махнах наелона,и на ост.тераса не е много топло-най-мн.10-12 градуса.Ще трябва да си купя термометър!Горе-долу им е светло1въпреки,че са на пода.Как ти се струва!?п.с.Сега отивам да изведа кучето,че горкото то...поздрави и благодаря за съветите) :stiskam:
denitsavm

Re: Нарциси - Пролетни слънца - 2013

Мнение от denitsavm »

Виж, на мен определено би ми било студено там :nod: , но нарцисите са си съвсем добре. Важно е само да не подгизват от дъждове, ако ги навали или най-добре изцяло да ги затрупа сняг - екстра. Ако обаче зимата като е минус 10 замръзнат саксиите - лошо, т.е. когато станат трайни и постоянни минуси е добре да сложиш саксиите в по-големи и да има слой вестници, стърготини, парцали.. между тях или въобще каквато и да е изолация отдолу и отстрани на саксията, или да са придърпани до стената където е сухо и не пада под 4-5 градуса... Въобще студ им трябва, без излишна влага и замръзване :nod:
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Нарциси - Пролетни слънца - 2013

Мнение от Мириам »

Разбирам,значи ще ги местя на другата тераса.Държа ги лекичко влажни,както ми препоръча,гледам да не са подгизнали обаче.Само,че днес като пипнах пръста и какво да пипна-едната луковица е почти навън-как съм ги садила,уж гледах по-дълбоко,ама.Иначе вчера купих още няколко нарцисчета-по-дребни,ще поглеана за името.И насадих още 2 големи,заедно с 1 минзухар-абе,манджа с грозде.Благодаря за съветите,отиват навън,а като станат минусовите температури ще ги завивам някакси !?
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”