Нарциси - Пролетни слънца - 2013

Публикувай отговор
denitsavm

Re: Нарциси - Пролетни слънца - 2013

Мнение от denitsavm »

Всъщност, най-лошото на форсираните луковици е, че трябва да се държат на студено, даже и като ги докараш до цъфтеж - да са на не повече от 15 градуса. Зюмбюлите издържат повечко, но това мен много ми стопява ентусиазма, защото и нямам хладно място, а ако намеря такова пък не седя при тях. При водолейчето е идеалния вариант - закрита тераса, но се вижда и от стаята..
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Нарциси - Пролетни слънца - 2013

Мнение от Мириам »

denitsavm написа:Всъщност, най-лошото на форсираните луковици е, че трябва да се държат на студено, даже и като ги докараш до цъфтеж - да са на не повече от 15 градуса. Зюмбюлите издържат повечко, но това мен много ми стопява ентусиазма, защото и нямам хладно място, а ако намеря такова пък не седя при тях. При водолейчето е идеалния вариант - закрита тераса, но се вижда и от стаята..
Аз също имам закрита и открита тераса,преди 2-3 години форсирах някакви черни лалета, но остъклената тераса и още февруари цъфнаха.А миналата година изкарах лалетата в сандъче на перваза на откритата тераса,ама то беше едно валене-дъжд,снят,студ-някои цъфнаха и народиха сума ти бебета,други бяха съвсем изгнили-иди и разбери.Сега мисля да ги разделя-някои на остъкл.тераса,други ще ги завивам в студа-на откритата,едни в хладилника-за форсаж и едни на стълбището-там няма парно-но ще трябва да говоря със съ :angel2: седката,че по това време обискирва всичко на етажа.И,така дано стане! Водолейче,благодаря за съвета,ще трябва да се пръкна и аз някъде за пясък!
Аватар
Анемоне
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1143
Регистриран на: Юни 29, '12, 22:43

Re: Нарциси - Пролетни слънца - 2013

Мнение от Анемоне »

Не знам дали да се радвам ,но голяма част от нарцисите ми са се показали доста,а няколко даже ще цъфнат скоро.Има ли други с този проблем?
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Нарциси - Пролетни слънца - 2013

Мнение от Магдалена »

:dovolen: Днес рових да извадя обещани нарциси за изпращане и аз установих същото -имат по около 2 см свежи връхчета.
Но така е и при кокичетата.Какво ще се случва,ще видим,нищо не можем да спрем!При тези температури..... :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нарциси - Пролетни слънца - 2013

Мнение от calico »

Анемоне написа:Не знам дали да се радвам ,но голяма част от нарцисите ми са се показали доста,а няколко даже ще цъфнат скоро.Има ли други с този проблем?

дай снимки
имат прокарало, но е далеч от развитие при мен
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Анемоне
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1143
Регистриран на: Юни 29, '12, 22:43

Re: Нарциси - Пролетни слънца - 2013

Мнение от Анемоне »

Имат пъпки,листа,не само прокарало,снимала съм ги на фона на червено обагрените есенни листа на калината,но апаратът ми остана на село.Скоро ще кача.
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Нарциси - Пролетни слънца - 2013

Мнение от Мириам »

Моите някои също са прокарали,но леко.Аз им досипах пръст да са отдолу.Иначе е интересно,цвят-без да са зимували.А,може да са били предварително форсирани,знам ли..
Аватар
Анемоне
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1143
Регистриран на: Юни 29, '12, 22:43

Re: Нарциси - Пролетни слънца - 2013

Мнение от Анемоне »

Изображение
Изображение ето ги
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нарциси - Пролетни слънца - 2013

Мнение от calico »

Боже Боже, ще цъфтят :o

ама то и моите лалета са наболи към 3-4 см :svekurva:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
denitsavm

Re: Нарциси - Пролетни слънца - 2013

Мнение от denitsavm »

Лелее :o докъде я докарахме... а ние садим пролетни луковици :hmmmmmm:

Нищо де.... пролетта явно дойде :D Скоро очакваме и цвят да покажеш :liubov2:
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”