Кокичета

Заключено
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Кокичета

Мнение от calico »

Дима, при мене зюмбюлите са по-високи от твоите кокичета. А лалетата са двойно и тройно по-високи, а 2-3 вече са пред формиране на пъпки
Кокичетата и нарцисите не ме притесняват, обаче другите работи.... :hmmm:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Кокичета

Мнение от Мария Николова »

calico написа:Дима, при мене зюмбюлите са по-високи от твоите кокичета. А лалетата са двойно и тройно по-високи, а 2-3 вече са пред формиране на пъпки
Кокичетата и нарцисите не ме притесняват, обаче другите работи.... :hmmm:
Ани, а при мен луковичните ириси стигнаха вече лимита си за височина. :mrgreen: Има и провиснали листаци. :nod: До някой-друг ден може и пъпки да издуят пазвите им. :o
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4878
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Кокичета

Мнение от dancheto »

И при мен кокичетата са пред разцъфтяване! :dovolen:
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Кокичета

Мнение от ivanina »

Мария Николова написа:
calico написа:Дима, при мене зюмбюлите са по-високи от твоите кокичета. А лалетата са двойно и тройно по-високи, а 2-3 вече са пред формиране на пъпки
Кокичетата и нарцисите не ме притесняват, обаче другите работи.... :hmmm:
Ани, а при мен луковичните ириси стигнаха вече лимита си за височина. :mrgreen: Има и провиснали листаци. :nod: До някой-друг ден може и пъпки да издуят пазвите им. :o
dimalexpl написа:Това е снимка от неделя - 21 декември. И ми е притеснено за тях като гледам какъв студ се задава другата седмица :snif:

Изображение :
calico написа:Дима, при мене зюмбюлите са по-високи от твоите кокичета. А лалетата са двойно и тройно по-високи, а 2-3 вече са пред формиране на пъпки
Кокичетата и нарцисите не ме притесняват, обаче другите работи.... :hmmm:
...абе Дима ..обясни на тия момичета каква работа върши тази наша Стара планина за климата в България бе , защото аз имам ярък спомен от зимата на 1995/96 год. 04.01.1996 когато имахме спешно неотложно пътуване до Сливен.Значи ние Северната България бяхме потънали в по-вече от половин метър сняг и сковани в жестока поледица по-вече от седмица.Вечерта с триста зора успяхме да се придвижим с такси до Централната ни гара за да хванем нощният влак за Сливен - а на сутринта представа си нямате с какво пролетно слънчево утро (без нито см. сняг и студ) ни посрещна ЗадБалкана!!!Ей така :potekoha: изглеждах през всичкото време ,и само това си мрънках - как не искам да се връщам по-вече в моя мразовит север!....а от там и цъфтежа ни е с 1 месец след вашият юг! :daaa: ...това го видях с очите си и вече си го зная!
моите кокичета дори не виждам да са се показали - спинкат си дълбок сън , но за къде да бързат ,то и без това ни предстои студ и сняг! :x
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
dimalexpl
Кана кафе
Мнения: 503
Регистриран на: Ное 28, '12, 20:11
Местоположение: Плевен

Re: Кокичета

Мнение от dimalexpl »

Аз за разликата в климата между Северна и Южна България наистина мога много да разказвам и то не само теоретично :lol: - 25 години съм живял в Южна България и над 30 в Северна. Мъглите и ниските облаци се задържаха над месец в нашия регион, температурите бяха по-ниски :snif: и затова се изненадах когато видях, че кокичетата са пред цъфтеж. След отговора на Мария, пък погледнах едни снимки от същия ден и втора изненада - ирисите ми са в същото положение както тя го описва :shock: /в долния десен ъгъл/, алиумите и те доста са напреднали:

Изображение

Нямам по-добър ракурс, защото се прави една порта близо до тях и района не е много за показване :nod: то и тук се и вижда малко от разградения дувар.
Все пак останалите луци - лалета, минзухари, мускарита и др. се държат прилично и кротуват засега :daaa: .
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Кокичета

Мнение от greeneyed »

Изображение

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
radoctina69
Кафевар/ка/
Мнения: 792
Регистриран на: Апр 1, '13, 11:25

Re: Кокичета

Мнение от radoctina69 »

Навън вали но кокичетата казавт идва пролет!
Изображение
Изображение
И дивата циклама започва да цъфти :dovolen:
Изображение
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Кокичета

Мнение от vodo-leika »

Колко прекрасни снимки! :liubov2: Благодаря, че ги споделихте! :tzvetentze:
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Кокичета

Мнение от Роза1924 »

И при мен се появиха кокичета, но някъде едва са пробили до светлината, а други вече се пъчат с поличките си - ммммм, много ги обичам тези цветя. Дали защото в първи клас танцувах балет в ролята на кокичето, въпреки че съм си мургавелка :lol:

Изображение
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Кокичета

Мнение от katina »

Много красиви първи пролетни цветенца сте показали! При мен са нацъфтели така на слънцеИзображение
Изображение
а на сянката са още само напъпили, още седмица и ще си разтворят белите полички :ieeee: Изображение
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Заключено

Обратно към “Лук и други луковици”