Лале - търси се сорт

Публикувай отговор
just

Лале - търси се сорт

Мнение от just »

Пролетният парад показва част от безкрайното разнообразие и нежна красота на това прекрасно пролетно цвете :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Не се и наемам да предположа още колко и какви приказни лалета ще цъфтят пред очите ни и ще красят градините, терасите и страниците на форума ни :tzvetoman: :tzvetoman: :tzvetoman:

Знам обаче и това, че на всеки се е случвало да си купи луковички, разчитайки на приложената картинка, но ... пролетта да му донесе изненада :o :hmmmmmm: :hmmm: . Затова и отварям и такава лалеена тема, за да можем с дружни усилия да успеем да разберем, какво са ни продали, какво сме забравили, че сме си поръчали, какво е радвало и предишните собственици на градината и за да

няма императори без имена :stiskam: :stiskam: :stiskam:
just

Re: Лале - търси се сорт

Мнение от just »

Първа ще започна аз :angelche:

Изображение
Има листа, кото на лалетата от групата greigii или пък като на Giant of the Garden (каквото всъщност си мислех, че съм купила :svekurva: ), високо е макс. 40 см., с много едри цветове :hmmm:

Изображение
Купени за Foxtrot, за да комбинирам тъмно розовия им цвят с лалетата Angelique, но ... явно са ми продали нещо друго :hmmm:
dal

Re: Лале - търси се сорт

Мнение от dal »

сега ща същисам :mrgreen:
първото е Calypso ? :hmmm:
второто ще го търся , много е шукаритетно :hihihi:

второто-Orange Angelique Double Late Tulip ?
или пък 'Double Focus'. Tulip хахаха , това си е гавра , няма да ровя вече , не може аз да ти кръстя лале :tzeluvka:
dal

Re: Лале - търси се сорт

Мнение от dal »

just написа:Първа ще започна аз :angelche:

Изображение
Има листа, кото на лалетата от групата greigii или пък като на Giant of the Garden (каквото всъщност си мислех, че съм купила :svekurva: ), високо е макс. 40 см., с много едри цветове :hmmm:

:
Изображениеchaperon-rouge ? :hmmm:
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Лале - търси се сорт

Мнение от Албена »

И аз имам за разпознаване.Купих си 3 луковици от пазара с обяснението,че са на лале с "шарено по зелените листа".Оказа се ,че дори не са от еднакви лалета.Най-рано цъфна това
Изображение

Другите две са със същите листа,но сега цъфнаха и са червени.
just

Re: Лале - търси се сорт

Мнение от just »

Като се разтърсих из грейджи-тата се оказа, че има доста червени :ufff: За някои има huge, large в описанието на червените цветове, а на някои даже и имената им говорят за огромни цветове - Large Copper, Casa Grande ... :hmmm:

Chaperon Rouge’ (en anglais ‘Red Riding Hood’) в превод от французки на ингилийски било Red Riding Hood '(English' Red Riding Hood ') :hihihi:
RRH ги имам, но са с по-дребни цветове...

Ще ги ровичкам още пущините :hmmm: :hmmm: :hmmm:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31639
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 964 пъти
Получил благодарност: 2175 пъти

Re: Лале - търси се сорт

Мнение от Мария Николова »

http://www.fluwel.com/tulips/wild-and-miniature-tulips" onclick="window.open(this.href);return false;

Виж ІІ ред, първа картинка. :dovolen: Лошото е, че няма райета, гладко зелени са.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Лале - търси се сорт

Мнение от calico »

издирвам кое е това лале- имах го преди 4 години и го загубих.
Цвета е хубаво патешко жълто, цвета е огромен- поне 10-12 см в разцъфнало състояние, много траен, дръжката е доста дебела и въпреки това не може да удържи тежестта на цвета.
не сам голям фен на жълтото, обаче това лале беше умопомрачително, божура е с по-малък цвят от него.
и не знам откъде съм го купувала :hmmm:
ето всичките ми налични снимки
от 2008
Изображение
Изображение
Изображение

от 2009- вече малко по-дребно
Изображение

2010 - съвсем по-дребно вече, и все пак по-голямо от другите големи лалета, вече не е и така кичесто
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31639
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 964 пъти
Получил благодарност: 2175 пъти

Re: Лале - търси се сорт

Мнение от Мария Николова »

Изображение
Това е Double late "Beauty of Apeldoorn" и наистина е прекрасен "божур"!!! :angelche:

Предлага се под същото име в новата поръчка, която Миша пусна тия дни. ;)

http://kebol.nl/catalog/autumn_2012/" onclick="window.open(this.href);return false;

Копирах адреса на страницата къде е снимката, :daaa: но сега като проверих - отваря начална страница. :twisted:
Последно промяна от Мария Николова на Апр 18, '12, 09:19, променено общо 1 път.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
just

Re: Лале - търси се сорт

Мнение от just »

Калико, остава ли си жълто това лале до прецъфтяване или става оранжево постепенно ?
Ако става като оранжев божур, най-вероятно ще е Double Beauty of Apeldoorn или Sun Lover. :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”