Ирис (1)

Заключено
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 977 пъти
Получил благодарност: 2229 пъти

Re: Ирис

Мнение от Мария Николова »

Ехааа, Влади! :potekoha: Красавец! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Сега разгледах албума ти "Ириси". :o Изпълни ми се душата с красота и великолепие!! :sheart: :slove: :ssvirka: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
vladislava78
Баш кафе майстор
Мнения: 2766
Регистриран на: Май 17, '10, 16:49
Местоположение: Обнова
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Ирис

Мнение от vladislava78 »

Благодаря Мери! :tzeluvka:
На есен малка част от тези красоти ,ще дойде в твоята градина! :dovolen: :angelche:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 977 пъти
Получил благодарност: 2229 пъти

Re: Ирис

Мнение от Мария Николова »

vladislava78 написа:Благодаря Мери! :tzeluvka:
На есен малка част от тези красоти ,ще дойде в твоята градина! :dovolen: :angelche:
Не, Влади, благодаря ти, :gush: но не! В никакъв случай! :sneee: :sneee: :sneee: Няма да имам място из двора за нито едно допълнително ветрило.
Зарадвай други луди калинки. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5590
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1661 пъти
Получил благодарност: 1827 пъти

Re: Ирис

Мнение от Тутти »

Да попитам знещите и благодаря,че ще ви занимавам.Сега като се оказа,че френските ириси идват по-рано и ММ ще ги прибира от куриерската служба,какво трябва да направи,защото няма да ги насади това е ясно.В щайга на тъмно,на прохладно,да ги зарови как да е ли?Извинете ме за въпроса,не знам за около месец и половина,примерно как да оцелеят читави.Да се поливат ли?Аз тръгвам утре и да го организирам,че няма как иначе.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 977 пъти
Получил благодарност: 2229 пъти

Re: Ирис

Мнение от Мария Николова »

Тутти написа:Да попитам знещите и благодаря,че ще ви занимавам.Сега като се оказа,че френските ириси идват по-рано и ММ ще ги прибира от куриерската служба,какво трябва да направи,защото няма да ги насади това е ясно.В щайга на тъмно,на прохладно,да ги зарови как да е ли?Извинете ме за въпроса,не знам за около месец и половина,примерно как да оцелеят читави.Да се поливат ли?Аз тръгвам утре и да го организирам,че няма как иначе.
Тутти, поздравления за това, че сега питаш, а не когато се върнеш да питаш "Правилно ли постъпих?" :gush: :mrgreen:
Ето какви инструкции трябва да дадеш на ТМ:
На място проветриво и сянка, където ще остане един месец, ТМ приготвя кашон, който да държи найлон с насипан пясък, пласт дебел около 8-10 см.
Вади един по един ирисите и търси има ли някъде написано име на сорта. Преписва името на първия ирис и го разопакова го напълно. На средното от стърчащите листа на ветрилото провесва като медальон листчето с името, нанизано на какъв да е конец. Слага върху пясъка ризома на първото ветрило. Раздърпва пясъка да направи място, дупка, за "четината" корени и ги засипва с дръпнатия пясък. Натиска ризома да си направи вдлъбнатина и заравнява пясъка върху му да се вижда лекичко тук-там. Вади второто ветрило... и последното и повтаря същата операция. На 2 седмици да забива пръст в пясъка, за да се увери, че все още има влага. Ако пресъхне и в дълбочина пясъка, да налее 1/2 л. вода с бирена бутилка в ъгъл на найлона, по-далеч от ветрило. Пясъкът сам ще си я предаде навсякъде.
Не измислям как повече да затрудним ТМ, но това е достатъчто и за ирисите, и за твоето пълно спокойствие. :sbear: :sgiggle:
Когато започнеш да садиш ирисите, лесно ще ги вадиш от пясъка, с минимум наранени коренчета. И бързо ще се адаптират.
Не забравяй, като тръгваш към ТМ, да пъхнеш в чантата си една макара за медальоните! :swait: :mrgreen:
Ти можеш да участваш сега в намиране на подходящ кашон, найлон и насипването на пясъка. И даже да изработиш медальоните. :daaa: Ако ми кажеш колко броя очакваш, мога да ти кажа какъв размер кашон ще ти трябва.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
vladislava78
Баш кафе майстор
Мнения: 2766
Регистриран на: Май 17, '10, 16:49
Местоположение: Обнова
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Ирис

Мнение от vladislava78 »

Тути ето и нагледно :tzvetentze:
Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5590
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1661 пъти
Получил благодарност: 1827 пъти

Re: Ирис

Мнение от Тутти »

Мили и прекрасни,Мария,Влади,благодаря.Ще го изпълня точно,както казвате.И само към инструкцията ще прибавя съседката да дойде да помага,защото това било по-сложно от кофраж(цитирам).Ще се оправим с тези красоти,че още как.Прегръщам ви и ви благодаря за отзивчивостта. :tzeluvka:
Аватар
vladislava78
Баш кафе майстор
Мнения: 2766
Регистриран на: Май 17, '10, 16:49
Местоположение: Обнова
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Ирис

Мнение от vladislava78 »

Again and Again в пълния си блясък :dovolen:

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 977 пъти
Получил благодарност: 2229 пъти

Re: Ирис

Мнение от Мария Николова »

Влади, наистина е бляскав! :slove:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Iliana59
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1526
Регистриран на: Яну 15, '12, 16:01

Re: Ирис

Мнение от Iliana59 »

Влади,прекрасен е! :daaa:
Заключено

Обратно към “Лук и други луковици”