Ирис (1)

Заключено
hrissi2009
Кафевар/ка/
Мнения: 940
Регистриран на: Мар 14, '15, 14:23
Местоположение: София

Re: Ирис

Мнение от hrissi2009 »

МГХ написа:Поръчах си три ириса от тук " onclick="window.open(this.href);return false;
МГХ, дай инфо като ги получиш. Друг заръчвал ли е ириси от този младеж? Къде се намира....
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Ирис

Мнение от Тутти »

Инструкциите са спазени точно с кашони,влажен пясък,надписи,всичко.А ирисите и от поръчката,и пратените от Мария(пак благодаря от сърце) са пуснали бради с корени.Вчера ги насадих на едно място,да е в масив,гледах цветове и височини.ММ дано е доволен с любимите му цветя напролет.Благодаря ви,момичета, за напътствията.И да растат и цъфтят красавците. :liubov:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Ирис

Мнение от Мария Николова »

Тутти, още от раз се изявяваш като образцова ирисовъдка, браво на тебе! :gush: :liubov: :ieeee: :ieeee:
От тук нататък да видиш всяка година, когато ирисите зацъфтят, как ще ти действа сегашната зарибявка! :lol:
Ще откриваш в градините ни все нови и нови "десени" германики и ще искаш всичките да цъфтят в градината ти. :angelche: :hihihi: Че ще ги търсиш с вариегатни листа, че да са с приятен ванилов аромат, че и да цъфтят по два пъти и ще ги следиш няма ли да цъфнат и трети път!!! :srofl: :srofl: :srofl:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 919 пъти

Re: Ирис

Мнение от МГХ »

hrissi2009 написа:
МГХ написа:Поръчах си три ириса от тук " onclick="window.open(this.href);return false;
МГХ, дай инфо като ги получиш. Друг заръчвал ли е ириси от този младеж? Къде се намира....
Този въпрос не съм го видяла. Получих ги. Прекрасно изглеждат. Засадих ги и ще видим дали ще си отговарят на сорта.
Deleted User 2919

Re: Ирис

Мнение от Deleted User 2919 »

МГХ написа:Поръчах си три ириса от тук " onclick="window.open(this.href);return false;
Наистина той има много ириси
https://www.flickr.com/photos/104350772 ... 375618226/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/733043816758300/" onclick="window.open(this.href);return false;
Той още юли написа:
<< Petar Dochev-Perconis shared Rich Grenier's photo.
July 30 at 2:50am
ВРЕМЕТО ЗА ДЕЛЕНЕ И РАЗСАЖДАНЕ ЗАПОЧНА!!! >>
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Ирис

Мнение от Asarina »

Мери, в друга тема Лени те пита какво да правим с позасушени ириси. Аз се присъединявам към питането.
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=21&t=6571" onclick="window.open(this.href);return false;
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Ирис

Мнение от libra »

Закъсала съм го- къртят се чимове,ще садя ириси.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Ирис

Мнение от Мария Николова »

Asarina написа:Мери, в друга тема Лени те пита какво да правим с позасушени ириси. Аз се присъединявам към питането.
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=21&t=6571" onclick="window.open(this.href);return false;
Видях, Азаринче, мерси! :gush:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Ирис

Мнение от renimoss »

Има ли сорт ирис от по-новите германики, който в момента да изглежда така:
Изображение
Този ми е подарък от лалесъм, а на нея май е от Мария :dovolen:
Мисля, че цъфти така (снимка на Владислава)
Изображение
Имам съмнения, че този не е германика, а палида, но може да греша.
Продължавам да търся други високи сортове, които да имат такива свежи листа през целия сезон. Моля, помогнете ми с имена :tzvetentze:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Ирис

Мнение от libra »

Да,всички изглеждат така.
Заключено

Обратно към “Лук и други луковици”