Polianthes tuberosa

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от Мария Николова »

d_vitanova написа:Моята е в саксия. Мъничка от Мери /Мери, :tzeluvka: /. С листа си е, не е цъфтяла.

Да я вадя ли или да я приспя в саксията ? Или пък да продължа да я поливам?
Доне, в саксия не съм отглеждала, но продължавай да я поливаш умерено, като за зимно време. Мисля, че тя сама ще си покаже дали ще заспи и кога точно. :dovolen:
Моето приспиване е много принудително. Никога не съм видяла в двора да завяхва и естествено да заспи.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
GIOIA(Джоя)

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Мерка и аз й се чудих на моята :hmmm:
Има слани , под навес е ,но е студено.Дали да не пробвам като хипеаструмите със спиране на поливането и рязане на 1/3 от листата?
Моята отива при тях в мазето на тъмно след като заспи
Neli
Кафевар/ка/
Мнения: 839
Регистриран на: Яну 30, '11, 15:15

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от Neli »

Благодаря ви, момичета.Утре ще я извадя и изпълня точка по точка предписанието на Мария и дано успешно презимува
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1875 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от pepelqshka71 »

Мерко, благодаря за подробното обяснение по прибирането на госпожица Тубероза. Утре отивам да изпълня задачата.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от kali »

Пепеляшке, може ли едно луче за мен, а аз ще ти изпратя исмене/ако нямаш, де/ :D
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1875 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от pepelqshka71 »

kali написа:Пепеляшке, може ли едно луче за мен, а аз ще ти изпратя исмене/ако нямаш, де/ :D
Може разбира се :tzeluvka: . Само да кажа - луковицата ми е подарък от Мери и е една, но има бебета, които не съм делила тази година и госпожицата не цъфтя. Мери ми предложи да махна част от бебетата за да цъфне догодина. Затова мога да ти пратя бебешоци, но не знам дали ще цъфтят догодина.
Дай адрес на лични и като я извадя ще пиша за уточнение кога ти е удобно да изпратя.

ПС: Исмене нямам и затова се допитах до чичко гугъл - ауу, ми то голяма красота. Само трябва да попрочета за отглеждането му, че нищо не знам :oops:
Кали, я се сети още какво харесваш за да не пращам празно колетче. Пиши на лични да не спамим темата :daaa:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1305
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 130 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от Донка Тодорова »

От няколко дни и аз обикалях двете туберози/едната в саксия/ и се чудех да ги вадя ли като са още съвсем зелени.Днес като насадя лалетата, ще последвам съветите на Мимето. Но пък Пепеляшка и Кали са подстрекателки :tzeluvka: и още утре съм на пазара да си търся исмене!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от Гео, граф »

kali написа:Пепеляшке, може ли едно луче за мен, а аз ще ти изпратя исмене/ако нямаш, де/ :D
Кали, Пепеляшка има малко туберози, а аз имам много, затова нека аз да ти пратя, а? Пък ти на нея й изпрати исмене :nod: . Само дай адресче на ЛС, мила :daaa: !

А Мерка ще се радва, че нейните растения се множат из форума :liubov: !!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
juliboss
Кафевар/ка/
Мнения: 891
Регистриран на: Яну 15, '15, 15:45
Местоположение: София

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от juliboss »

някой да има свободни луковички от този ароматник, че само чета колко бил прекрасен парфюмът му, искам да се сдобия с няколко подарък или срещу заплащане - както прецените :stiskam:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от Гео, граф »

juliboss написа:някой да има свободни луковички от този ароматник, че само чета колко бил прекрасен парфюмът му, искам да се сдобия с няколко подарък или срещу заплащане - както прецените :stiskam:
Жули, ако имаш търпение, ще ти ги донеса на ЧРД-то :daaa:. Така ще си имаш подарък от мен за шестата годишнина :D
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”