Polianthes tuberosa

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от Мария Николова »

Тубероза полиантес засадени! Приключих с лятноцъфтящите! :daaa: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7594
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1877 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от pepelqshka71 »

Аз ще чакам другия месец. При нас е студено и вали :cry: . Преди две сутрини температурата беше минус 5 градуса.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от Мария Николова »

pepelqshka71 написа:Аз ще чакам другия месец. При нас е студено и вали :cry: . Преди две сутрини температурата беше минус 5 градуса.
Ще чакаш. :nod:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от venetka70 »

Как са ви туберозите? Тръгнаха ли вече?
Луковицата, която засадих още преди месец застина в едно странно положение- лекичко показала се и вече 20 дена не мърда. Това нормално ли е??
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от Мария Николова »

Важното е, че не тръгва назад. ;) :daaa: Има мнооого време до изкарването на цветонос. Моите съвсем скоро ги садих и още не са се показали, тъй че спри хронометъра. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1807
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 34 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от mariyanag »

Тъкмо щях да питам време ли е вече да се садят - значи като се раздуха дъждувецът - ще се наместват в земята.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от venetka70 »

Мария Николова написа:Важното е, че не тръгва назад. ;) :daaa: Има мнооого време до изкарването на цветонос. Моите съвсем скоро ги садих и още не са се показали, тъй че спри хронометъра. :lol:
Какъв ти цветонос, то тя си е половин сантиметър висока, не повече. Затова ми се стори странно, че тръгна и спря. Може пък да си почива по пътя, знам ли :hmmm: :hmmm: или пък рано да я сложих и сега да си чака нормалното време за израстване.
То, аз нали все бързам. И лилиумите бях отписала, ама не- появиха се най-накрая, при това с успех 75% като за първи опит.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от Мария Николова »

Лилиумите никнат кой по-рано, кой няколко дни по-късно - според сортовете. При мен Регал едва тия дни си показа носа, когато всички други тръскат перчеми.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7594
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1877 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от pepelqshka71 »

Вени, твоята тубероза вече е изкарала :ieeee: , а моята я насадих сега в събота заедно с исменето. При нас е още студено, а днес да не казвам какъв зимен и валежен, студен ден е :oops:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от venetka70 »

Аз май много бързах със засаждането на туберозата, но аз все така правя.Да ме пита някой за къде бързам, отговор не мога да дам. Дори на сън сея растения, ставам сутринта и се ядосвам, че не е било истина. От няколко часа са при нас растенията от Пландорекс и вече не ме свърта на едно място, а навън е дъжд, дъжд.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”