Polianthes tuberosa

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2244 пъти

Re: Tuberosa Poliantis

Мнение от Мария Николова »

kikruseva написа:Приказна е тази тубероза, Мери!! :tzvetoman:
Има ли я в някоя поръчка? Откъде може да се купи? :hmmm:
Специално ти ще си получиш от Нова Загора! :gush: :ieeee:
А изобщо навсякъде, където се предлагат от български търговци пакети с разни лятноцъфтящи луковични, наред с исмене, може да се открие тубероза полиантис, както и спрекелия, макар и по-рядко. Те двете, без исменето, изобщо нямат други сортове и хибриди. :nod:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: Tuberosa Poliantis

Мнение от Kika »

:ieeee: :ieeee: :ieeee:
Благодаря Мери!!! :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
Ще се огледам и за други лятноцъфтящи луковични. Много съм назад с луците :oops: :oops: но постепенно наваксвам :tzvetentze:
Само се чудя къде ще слагам всичко което ми се иска :hmmm: :ufff:
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Tuberosa Poliantis

Мнение от Магдалена »

Ааааа и моето лукче-подарък от Мария изпълни саксията,където го посадих,но само с листа,много ,много.
За сега не виждам цветонос,но знам пък ,че луковицата е здрава! :daaa:
И всеки път,когато мина край нея,си помислям за Мария!Дори и това ми е достатъчно! :liubov: :liubov:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7656
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2142 пъти
Получил благодарност: 1209 пъти

Re: Tuberosa Poliantis

Мнение от pepelqshka71 »

Мерко, и моята Новозагорска госпожица цъфтя - невероятен цвят със страхотен аромат. Сега идва важния за мен въпрос - кога да я извадя, като листата са и още зелени? :hmmm: Прочетох темата - но аз не знам кога се вадят кани, исмене, спрекелия и др, защото за първа година съм цветарка :nod: Не купува и не садя нищо, което се вади наесен, но за подаръка ми от теб, ще правя изключение. Искам и догодина да цъфти тази невероятна госпожица.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2244 пъти

Re: Tuberosa Poliantis

Мнение от Мария Николова »

pepelqshka71 написа:Мерко, и моята Новозагорска госпожица цъфтя - невероятен цвят със страхотен аромат. Сега идва важния за мен въпрос - кога да я извадя, като листата са и още зелени? :hmmm: Прочетох темата - но аз не знам кога се вадят кани, исмене, спрекелия и др, защото за първа година съм цветарка :nod: Не купува и не садя нищо, което се вади наесен, но за подаръка ми от теб, ще правя изключение. Искам и догодина да цъфти тази невероятна госпожица.
Ехааа! Много се радвам, че най-сетне цъфна и при теб! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Зная, Вили, и моите са още съвсем свежи като марулки... Тия дни поразрових да видя бебетата - съвсем са белиички още - също като обелен лук. Колкото може по-късно ще ги вадим тази година, че тези дъждове удължават вегитацията им. Ще чакам синоптиците да кажат, че се очакват минусови температури и тогава ще ги вадя, зелени-незелени, ще ги вадя. Изчиства се пръстта колкото може, изсушават се и на закрито ще зимуват. Например в гараж.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Tuberosa Poliantis

Мнение от Noel »

Мери,това важи и за моята саксийна гостожица,нали?
Свежа е като краставичка :D
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7656
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2142 пъти
Получил благодарност: 1209 пъти

Re: Tuberosa Poliantis

Мнение от pepelqshka71 »

Мерко, благодаря за изчерпателният отговор.Следвам плътно съветите и догодина живот и здраве като цъфне, ще дойдеш да я видиш на живо. За теб специални :tzeluvka: :gush:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Tuberosa Poliantis

Мнение от Гео, граф »

s_t_m написа: ... Ще чакам синоптиците да кажат, че се очакват минусови температури и тогава ще ги вадя, зелени-незелени, ще ги вадя. Изчиства се пръстта колкото може, изсушават се и на закрито ще зимуват. Например в гараж.
И сФиркаш в тази тема, Мимка, за да знаеме и ние да ги приберем :nod: :angelche: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2244 пъти

Re: Tuberosa Poliantis

Мнение от Мария Николова »

Noel написа:Мери,това важи и за моята саксийна гостожица,нали?
Свежа е като краставичка :D
Ноелче, остави я, мила, в саксията да зимува. И като други саксийни - само смяна на пръстта. Нямам представа в саксията дали ще "спи", няма ли. Тези, които ми се хвалят, че им цъфти /вече няколко години наред/, не са сетили да ми кажат изпада ли в покой, или не.
Значи ти ще ми кажеш. :mrgreen: :gush:
Ще свФиркам, мила Графиньо! :daaa: :D
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Tuberosa Poliantis

Мнение от Noel »

Така ще направя :daaa:
И ще докладвам :D Снощи си прие с охота дозата Хортигроу,мисля да и е последна за сезона.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”