Тигридия

Аватар
теменуга
Кафевар/ка/
Мнения: 980
Регистриран на: Яну 14, '10, 14:43

Тигридия

Мнение от теменуга »

Не открих тема за тигридията. Очарователно цвете, не е за пренебрегване, а и предполагам повечето го имате.

Изображение

Изображение

Изображение

Имам една малка лехичка, но до сега само тези две цъфнаха.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Тигридия

Мнение от vodo-leika »

Тъй като съм в процес на пролетни планове сред зимен сняг, да ви питам- някой гледал ли ги е в саксия? :dovolen:
Последно промяна от vodo-leika на Яну 3, '12, 15:18, променено общо 1 път.
Аватар
gogoman
Кафе с мляко
Мнения: 268
Регистриран на: Дек 20, '11, 16:44
Местоположение: София

Re: Тигридия

Мнение от gogoman »

Суперско е. Ако става за саксия, и аз искам да имам такова готино цвете.

Тук има инфо :

http://www.strelitzia-bg.com/detail.php?item_id=1667" onclick="window.open(this.href);return false;
ICQ: 260535431
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Тигридия

Мнение от Bi_ »

vodo-leika написа:Тъй като съм в процес на пролетни планове сред зимен сняг, да ви питам- някой гледал ли ги е в саксия? :dovolen:
Очарователни са когато са много и в градината.Цветът им е нетраен-за ден прецъфтяват.Аз не бих ги гледала в саксия
А принципно-би могло.Щом лилиуми ,гладиоли,далии и други луци цъфтят в саксии и тези дребосъци ще се справят
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Тигридия

Мнение от vodo-leika »

Bi_ написа:
vodo-leika написа:Тъй като съм в процес на пролетни планове сред зимен сняг, да ви питам- някой гледал ли ги е в саксия? :dovolen:
Очарователни са когато са много и в градината.Цветът им е нетраен-за ден прецъфтяват.Аз не бих ги гледала в саксия
А принципно-би могло.Щом лилиуми ,гладиоли,далии и други луци цъфтят в саксии и тези дребосъци ще се справят
Хм, това с еднодневния цъфтеж силно наклони към "по-добре - не" :dovolen: !
maya_mdv
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1130
Регистриран на: Юни 19, '11, 20:29
Местоположение: Пловдив

Re: Тигридия

Мнение от maya_mdv »

И тук ще се включа :D Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31529
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1730 пъти

Re: Тигридия

Мнение от Мария Николова »

Мая, на втората и петата снимка сортовете са ми непознати, много интересни! :ieeee: Показвай ги да им се радваме заедно с теб!!! :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
maya_mdv
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1130
Регистриран на: Юни 19, '11, 20:29
Местоположение: Пловдив

Re: Тигридия

Мнение от maya_mdv »

и тук цъфтим още :ieeee: Изображение
Аватар
filiz
Виенско кафе
Мнения: 473
Регистриран на: Май 26, '12, 19:27
Обратна връзка:

Re: Тигридия

Мнение от filiz »

страхотни са :tzvetentze: :daaa:
roselover

Re: Тигридия

Мнение от roselover »

Поръчах си тигридии от СС тази година и ми предстои да ги засаждам. Така че ще се радвам да дадете малко повече информация. Доколкото разбирам, цъфтят юли-септември, а към ноември, примерно, трябва да ги вадя, защото не издържат на нашите зимни температури. Нека някой, който ги има засадени в градината да сподели вади ли ги есента, или може да останат и в земята :hmmm: , защото тази част хич не я обичам една от причините да не гледам далии. На пълно слънце или полусенчесто ги отглеждате, тъй като това бързо прецъфтяване ме притеснява - в Пловдивско е адска жега лятото. Ако има и друга информация, която може да споделите – моля. :tzvetoman:
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”