Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum) (1)

Заключено
Аватар
Milena Orchid
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Ное 26, '09, 18:09
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Milena Orchid »

Рози въобще не се притеснявай, ще си дърпат водичката. Аз също слагам по 2-3 пръста дрежаж от камъчета или керамзид (каквото се намира) и проблем не е имало :daaa:

Юле радвам се да те видя! Откри сезона ти, ще напълним темичката с любимите ни амарилиси.
Аз чакам да цъфне Charisma (дано е тя) и още 2 неизвестни от люлинския щанд на Флората.
Аватар
Julie
Кафе с мляко
Мнения: 239
Регистриран на: Дек 3, '09, 21:53

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Julie »

Блеки, аз чакам цвят и от твоят Сантос, изкара цветонос, скоро ще цъфти :liubov:
Аватар
Milena Orchid
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Ное 26, '09, 18:09
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Milena Orchid »

зора написа:Блеки, аз чакам цвят и от твоят Сантос, изкара цветонос, скоро ще цъфти :liubov:
Оооо супер, много се радвам! Да го снимаш :liubov:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от ravik »

Аз тази година провеждам доста смел експеримент. :( Всичките ми хипеаструми са все още на открита, северна тераса, не са поливани от септември. Това, което ме изумява, е че все още имат зелени листа. Естествено не всички листа са зелени, голяма част изсъхнаха вече, но въпреки всичко, всичките хипеаструми продължават да имат по едно-две зелени листа. Дори октомври имаше един ден, в който леко заваля сняг - тогава не си бях в къщи и не успях да ги прибера - изкараха си го пак на терасата и нищо - няма проблеми засега. Та ще видим накъде върви моят експеримент - дали към цветния рай или към цветната пролет. :D
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Калина-малина
Двойно кафе
Мнения: 179
Регистриран на: Ное 26, '09, 19:33
Местоположение: Филибето

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Калина-малина »

Равик, ще експериментираме съвместно. :daaa: Моите са на юго-западна тераса, зелените листа са прекалено много :nod: , тук таме има по някое изсъхнало. Така са се разчопетрили, че адски много ме дразнят. Не мога ли да ги резна по-драстично? Ако да - колко? Ако в този вид ги изнеса на стълбището ще има контузини съседи. Само спрекелията е с изцяло изсънхали листа :nod:
Много сме лудите....но сме пръснати!
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от ravik »

Да, и при мен само спрекелията е с изсъхнали. Тези дни вече ще трябва да прибираме, че бавно но сигурно, нощите са все по-хладни... :snif:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Калина-малина
Двойно кафе
Мнения: 179
Регистриран на: Ное 26, '09, 19:33
Местоположение: Филибето

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Калина-малина »

Кажете сега, може ли да изрежа листата, примерно на педя от луковицата? Искам днес да ги наредя на стълбището, а както казах всички листа са се разперили на всички страни и са зелени. Тези които бяха поизсъхнали ги издърпах от луковицата.
То хубаво, като гледаш и искаш и поръчваш, сега е зорно, щото не знам къде да ги сложа, пък и после като се събуждат за вътре...хич не ми се мисли?! :ufff:
Много сме лудите....но сме пръснати!
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от ravik »

Доколкото си спомням, някои ги режеха. :nod:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Калина-малина
Двойно кафе
Мнения: 179
Регистриран на: Ное 26, '09, 19:33
Местоположение: Филибето

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Калина-малина »

Отивам да режа тогава. :nod:
Много сме лудите....но сме пръснати!
mama_li

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от mama_li »

Моите съм ги прибрала на стълбището отдавна. Понеже миналата година не съм се справила добре с подхранването на луковиците, това лято имах изключително малко цвят :oops: . Това лято си получиха порядъчна порция тор и макар без вода от началото на октомври, все още почти всички листа са им зелени. Понежеса по 3 или 4 в голяма саксия, проблема с големите листа го леших, като ги привързах с връвчица.
Заключено

Обратно към “Лук и други луковици”