Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum) (1)

Заключено
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от serena »

Нини, страхотни са ти :liubov: ама не знам дали докато цъфтят, е удачно да се торят. Май някъде бях чела подхранването да се прави след прецъфтяване. Моите засега спят, иначе луковиците почти не са променили размера си и са твърди.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Deleted User 1445

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Deleted User 1445 »

Да, да, след като прецъфтят :daaa: Не съм торила досега, но новичките искам да ги обгрижа добре. Моите цъфтят защото са на топло, но аз студено не мога да им осигуря, с парно сме и е топло навсякъде. Рики белята беше започнал да рови около луковиците, но след като сложих бели камъчета загуби интерес :lol:
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от serena »

Хе-хе :D той като не е гризал цветоносите, пак добре :D мисля и аз моите да ги събудя на топло и по-светло и малко водичка, да видим кой как ще цъфти, че признавам в едната саксия не помня какъв беше цвета.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10108
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1028 пъти

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от МГХ »

Нуждая се спешно от съвет.Нямаше ме две седмици.Амарилисът цъфнал . ММ как и колко го е поливал не знам ,но сега е без корени.Прецъфтя за една седмица.Отрязах цветоноса и извадих растението от саксията днес.Сега съм оставила луковицата на въздух.Подава се едно малко листенце.Част от горната люспа е изсъхнала и я махнах. Колебая се какво да направя по нататък.
GIOIA(Джоя)

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от GIOIA(Джоя) »

МГХ написа:Нуждая се спешно от съвет.Нямаше ме две седмици.Амарилисът цъфнал . ММ как и колко го е поливал не знам ,но сега е без корени.Прецъфтя за една седмица.Отрязах цветоноса и извадих растението от саксията днес.Сега съм оставила луковицата на въздух.Подава се едно малко листенце.Част от горната люспа е изсъхнала и я махнах. Колебая се какво да направя по нататък.
Щом не е почнал да гние,не му се притеснявай!
Сади го там по правилата,като новозакупена луковица,ще се вкорени :daaa:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10108
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1028 пъти

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от МГХ »

GIOIA(Джоя) написа:
МГХ написа:Нуждая се спешно от съвет.Нямаше ме две седмици.Амарилисът цъфнал . ММ как и колко го е поливал не знам ,но сега е без корени.Прецъфтя за една седмица.Отрязах цветоноса и извадих растението от саксията днес.Сега съм оставила луковицата на въздух.Подава се едно малко листенце.Част от горната люспа е изсъхнала и я махнах. Колебая се какво да направя по нататък.
Щом не е почнал да гние,не му се притеснявай!
Сади го там по правилата,като новозакупена луковица,ще се вкорени :daaa:
Благодаря ! Ще го засадя. :daaa: :tzvetentze:
Deleted User 1445

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Deleted User 1445 »

Още цвят :ieeee:
Изображение
Изображение
Изображение

Миленче, няма причина да не се вкорени луковицата, ще те радва пак :daaa:
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от serena »

Нини, прекрасни цветове :liubov: дано и моите цъфнат по-нататък, сега двата изкарват листа, а третият нищо.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Deleted User 1445

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Deleted User 1445 »

Серенка, :tzeluvka: , при мен две луковици първо изкараха цветоноси, после листа, а другите две обратно - първо листата. Ще цъфнат и при теб. :daaa: С тези два цветоноса на луковица, които цъфтят един след друг, вече трета седмица са с цвят :ieeemyzh:
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3732
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от макс »

Нини прекрасни са ти :potekoha: :potekoha: :potekoha: и аз не мога да се справя с тях гледам ги три години вече,ама само на листа :ufff: :ufff: :ufff: и сега пак са подкарали сигурно и тая година няма да видя цвят :cry:
Заключено

Обратно към “Лук и други луковици”