Пролетните лехи - пълни с цвят

dal

Re: Пролетните лехи - пълни с цвят

Мнение от dal »

тия двете снимки направо потрисат цветарската душа :ieeee: :liubov:
Блу е майстор на пространствата , тя им предава още измерения /разпъва ги и т.н./ :lol:
Пространството има три измерения + времето , при Блу се появяват И пето - кампанулно и шесто -кучи , а от тази пролет ще изобрети и още като знам какво е напоръчала и набола :hihihi:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31639
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 964 пъти
Получил благодарност: 2174 пъти

Re: Пролетните лехи - пълни с цвят

Мнение от Мария Николова »

Тази пролет очаквам от Блу Висящите градини на Семирамида :ieeee: :ieeee: :ieeee: Или поне Вертикална градина. Зацветени комини, от които се възнасят клематиси и пасифлори, покриви покрити кампанули, а от стрехите каскадни всякакви да се стичат надолу :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
evkall
Кафевар/ка/
Мнения: 999
Регистриран на: Дек 3, '09, 08:29

Re: Пролетните лехи - пълни с цвят

Мнение от evkall »

Направо ме отчаяхте с тази тема...
Три години подред гада ми ги изяжда, сега ги засадих в саксии в земята на предна линия пред други цветя, нямам никакво намерение да ги вадя, защото ще е къртовски труд, а се оказва, че ще изгният от поливането на другите... :ufff: :ufff: :ufff:
Що за мъки са това градинарските???
Всеки ангел си носи посланието и това остава непроменено с времето!
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Пролетните лехи - пълни с цвят

Мнение от Blue sky »

няма да изгният :nod: просто няма да ги поливаш тях и това е
малко влага, хич не им пречи :nod: нали не си ги сложила пред блатни растения, които искат обилно вода всеки ден :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
evkall
Кафевар/ка/
Мнения: 999
Регистриран на: Дек 3, '09, 08:29

Re: Пролетните лехи - пълни с цвят

Мнение от evkall »

Едните са между хортензии... :hmmmmmm:
Абе, каквото ще да става!!! Толкоз от мен! :mrgreen:
Всеки ангел си носи посланието и това остава непроменено с времето!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Пролетните лехи - пълни с цвят

Мнение от calico »

Дал е права Дени, не слагай лалетата под розите. Лалетата имат лошия навик да потъват надолу и ако речеш да ги вадиш няма как да не пресечеш корен на розата. Знам го от личен опит, купихме къщата така с лалета и лилиуми в основата на единствената роза, а те се множат и пречат на розата.

аз си реших този проблем- всички пролетни луковични ги садя в сянката на двата големи ореха. и почти не ги вадя, просто допълвам с нови като се позагубят. Ореха се разлиства доста след като лалетата са прецъфтяли. И понеже там съм пръснала тук там едри камъни и треви разни, то не личат чак толкова много жълтите сухи листа. А нарцисите определено стрижа на десетина см като полегнат листата им. Досега не съм забелязала това да им пречи да цъфтят.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4448
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 89 пъти
Получил благодарност: 230 пъти

Re: Пролетните лехи - пълни с цвят

Мнение от jozefin »

Ако не ви е достатъчно мястото в градината :mrgreen: , ето един начин за засаждане на луковични на пластове:
http://www.flowerbulbcrazy.com/i-plante ... b-lasagna/" onclick="window.open(this.href);return false;
Deleted User 1445

Re: Пролетните лехи - пълни с цвят

Мнение от Deleted User 1445 »

Малко да раздвижим темата

Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Пролетните лехи - пълни с цвят

Мнение от Margaritenia »

:sheart: :sheart: :sheart: Нини, като в приказка с елфи и феи! Очаквам всеки миг да се появи кон еднорог...
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5582
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1626 пъти
Получил благодарност: 1792 пъти

Re: Пролетните лехи - пълни с цвят

Мнение от Тутти »

Nini, благодаря ти, че показа тази романтична и нежна композиция. И за това, че извади тази тема също. :liubov:
Точно днес зад композиция от лалета засадих далии - онези прекрасните далии
на Ема, и точно с идеята да скрия жълтите листа. Сега ще чакам какво ще стане, надявам се да е успешно. А ако не е, няма да повтарям. Гледката към тази измишльотина е много директна - точно пред прозореца на трапезарията. Дори сега да ми кажете, че няма да е добре, не съм в състояние да променям нещо, много се изморих, с тези летни температури, каталясах. :tzvetoman:
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”