Исмене / Ismene

Публикувай отговор
dal

Re: Исмене / Ismene

Мнение от dal »

Изображение е само такова нямах :liubov2: :tzeluvka: Мерчооо! :svekurva:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31639
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 964 пъти
Получил благодарност: 2176 пъти

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Мария Николова »

dal написа:Изображение е само такова нямах :liubov2: :tzeluvka: Мерчооо! :svekurva:
Даааааал!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Туй е амарилис, мари лудетино!!! :hihihi: :hihihi: :hihihi:

Изображение

Ей го Исменето. ;) :gush: :tzeluvka: :sbear: То цъфти като се изцъфтят амарилисите - края на юни. И е две в едно - страхотно ароматно! :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dal

Re: Исмене / Ismene

Мнение от dal »

ти какво ми прати?! Исмене ми прати и ми каза -ПРАЩАМ ТИ ИСМЕНЕ ! и аз садя исмене и чекам исмене
и сега-амарилис!!!! :svekurva: :lol: :lol:
ми не е амарилис , исмене е пък ! :shock: :cry:

а с четирите лилиума сортове Нова Загора хибриди -пристигнали на 18 май и чак преди два дена стигнаха до мен , насадих ги , и сигур ще оживеят... :nod: :tzvetentze:

е като е амарилис- какъв е?!
ми аз имам и един в саксия и той има листа-да го сложа ли при тези?
абе как ще цъфне ти найш какви малки луковици беха , вашите амарилиси са големи луци , па тия беха малки... :hmmm:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31639
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 964 пъти
Получил благодарност: 2176 пъти

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Мария Николова »

Бамбашка-амарилис е това, да знаеш. ;)
Ето го миналата година. Тазгодишните са още във фотото. Днес трябва да свърша една бумащина, утре ще свърша това-онова из града и като пуснат кепенците да се прибера, ще вкарвам фотки. :D

Изображение

Изображение

Ситнеж, който се отглежда като туфа ситни луци, лучета и лученца. Не цъфтят само лученцата, най-дребните. Другите се съдират да цъфтят. Тук "количеството прави качеството", ;) а не размерЪТ! :lol:
Май не можах да намеря място да сбутам исмене... :hmmm: :oops: Но ако видиш някакви дълги листа кто "сабли", може да съм го сбутала.
Поправителния ми ще е на есен. :angelche: :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Исмене / Ismene

Мнение от dobis »

От три дена го гледам това на една тераса и голямо чудене му се чудих що за хипи е и дали е хипи... много навреме идва снимката ...лошото е че ще ми трябват яки връзки да си прося , че и за крадване не става :hmmm: Много интересно чудо е , дребен , ама ефектен ...още малко и както го гледам от 50 м, бих казала някаква валота ...ако не беше май месец.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31639
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 964 пъти
Получил благодарност: 2176 пъти

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Мария Николова »

Прелестната госпожица Исмене извадена! :liubov2: :ieeee: То бяха цял полк луци! 5 роти ситни бебета, набучени отделно през май-юни. Станали точно като ситни чучета за попска яхния. :lol: Три роти юноши и една рота луци майки, пак накичени с разнокалибрени бебета. Оставих да се обветрят и извадих грудките на калата и заръмя. Пренесах всичко под тераската пред гаража на сушина, вкарах градинската стълбичка и се инсталирах вътре до отворената врата да режа листаците и да почиствам в корито пръстта. Със стълбичката ги наредих отгоре на бюфета.
За пръв път ползвам това място и си направих още една услуга. :lol: Залепих на стъклото на бюфета бележка къде са луците на исменето!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Galq 03 »

Днес попаднах на тази тема, търсейки информация за цветето. Аз също имам :ieeee: но ми е цъфтяло само първата година след засаждане на луковицата / в саксия/ Бях забравила за него, вчера изхвърляйки почвата на една уж празна саксия :oops: се натъкнах на грудка, която определено не е амарилис :nod: и ми светна лампичка, че може би това е прекрасното исмене :liubov2: Няма детки, но се надявам сега като засадя в градината да се намножи :stiskam: :stiskam: :stiskam: Мога ли вече или още малко да изчакам :hmmm:
Всички имате прекрасни екземпляри, ама най- ми хареса на Дал, червеното исмене :lol: :tzeluvka:
Ето моето /изтормозено/, ще търся и от зеленикавото, ако не догодина :nod:

Изображение
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Исмене / Ismene

Мнение от lenuza73 »

:ieeee: :ieeee: Яд а се хвална и аз....мама Мери ми направи и на мен подарък с това Исмайненце :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka: сега че си го чакам да ми цъфне ,та да се фукна и аз тук :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Аватар
tsany
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Яну 3, '11, 15:59
Местоположение: София

Re: Исмене / Ismene

Мнение от tsany »

lenuza73 написа::ieeee: :ieeee: Яд а се хвална и аз....мама Мери ми направи и на мен подарък с това Исмайненце :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka: сега че си го чакам да ми цъфне ,та да се фукна и аз тук :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
И на мен ми даде две луковички и аз вече ги задасих в съндък и чакам да видя прекрасните им цветове. Благодаря ти Мери. А да споделя, абе много здрави коренища тия луковици-имам две жълти от миналата година-като ги купих луковици нищо особено, сложих ги в едно доста голяма саксия. Ама понеже в Сортови семена късно ги купих стояха едни огромни листа и така. Реших да ги вадя-голама борба падна, по големи и здрави корени не бях виждала, а луковиците станали едни огромни чудовища :shock:
ИРИСИ 2017
http://tzany.snimka.bg/advertising/2017.949279" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”