лилиумни фаворити - топ най-най

Публикувай отговор
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: лилиумни фаворити - топ най-най

Мнение от johnstalker »

Гледам бая лилиуми се сбраха тук. Требе да навием Равик, да ни организира един конкурс за снимка. Аз ще участвам! А вие?! :hihihi:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1736 пъти

Re: лилиумни фаворити - топ най-най

Мнение от Мария Николова »

И ние. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: лилиумни фаворити - топ най-най

Мнение от johnstalker »

s_t_m написа:И ние. :daaa:
Хех, Како на Бабите.. хех стрино Мария.. за теб ще са първите три места, ако пуснеш 3 снимки. За това требе да пуснеш само две, за да има и надпревара за третото място! :gush: :tzvetentze:
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: лилиумни фаворити - топ най-най

Мнение от mileni »

Black out и тази година се отчете добре.
Снимката не е добра :oops: ,но с телефон -толкова.
Изображение
Друг любимец ми е Pinck Giant,подобен е на цитронела по форма на цвета,дребен и доста траен.
Изображение
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
just

Re: лилиумни фаворити - топ най-най

Мнение от just »

Още един топ-фаворит :dovolen:
Miss Lucy - кичеста ориенталка, много ароматна :liubov:
Изображение

Изображение
На тази снимка ми направи впечатление, че отворените 4 реда листчета са подредени точно един над друг, а не припокривайки частично долния, както беше при други нейни цветове. Това май не е много характерно за кичестите цветове :hmmm:

Прецъфтявайки най-долните листчета постепенно покафевяват, но след премахването им, цветът остава все така изящен. Розовият нюанс понякога е загадка или само намек, а на други цветове си е ясно изразен. На някои цветове нямаше от розовите точки. Няма тичинки, които да ти цапат носа, когато не устояваш на миризмата :nod:

Погледнах - първата й снимка, на която долните редове пъпки вече хубаво са разцъфнали, съм направила на 16.07
Изображение
последни цветове от преди два дни
Изображение

Още хронология тук
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: лилиумни фаворити - топ най-най

Мнение от Blue sky »

dal написа:дайте сега като за лаик и като за мързел, дето неще да рови назад изобщо из темите :
кои беха най високи , кои ухаеха и кои беха със сигурност под 80 см ;
че вчера като си погледнах листата и се изплаших от мене си какво нещо съм набрала за поръчка
приятелка иска 30 лилиума /да са хубави / и ще и ги включа в поръчката

насочете ме, моля ви вие, дето разбирате- кои сортове не бива да пропускаме в никакъв случай :tzvetentze: :tzeluvka:

пренасям от другата тема Деби и Блу
Аз ще допълня Блу, че ефекта, който търси Теменуга не е от ЛА хибридите, а от ОТ хибридите :nod:
Не случайно, точно на тях им казват лилиумно дърво. Даже така и ги продават търговците, за повече сензация, рекламен трик и да си кажеш, бре какво е това чудо дърво :D и хайде да купуваме нови сортове, а те са си ОТ хибридите :nod: , наистина прекрасни сортове, високи, устойчиви, цъфтящи и така.


аз имам доста, забелязвам следнота нещо, този тип L.A.Hybrid - те стават разкошни, едри, със здраво стъбло
Айланера ми имаще диаметър на стъблото 5 см, височина 1,50, по над 15 цвята, огромни здрави, това на 2-3 година
като тръгнах да го вадя, за да проверя за бебета, бебета нямашще, но за три години, луковицата, без да е пипана и тормозена с вадене, станала като малка глава карфиол, и то в моята бедна, никаква почва :nod:
от тази серия имам още Куриер, Бриндизи, Бо солейл, Русо, Бастистеро същото се отнася и за тях, абсолютно разкошни без никакви грижи, сега пак предимно от тези хибриди ще си взема, обаче, заад постишнеш ефекта от желаниет снимки, трябва да вземеш по няколко луковици или пък да чакаш търпеливо за бебета, от изброените ми само русо на трета година, имаше 4 цветоноса с по 10 пъпки на тях :nod: , останалите си останаха само с по един цветонос от луковица
освен това, разкошна серия са Oriental X Trumpet Hybrid - те също стават огромни, здрави, с много цветове и всяка година са все по-красиви
кичестите, се израждат на втора-трета година, но пък дават много бебета и бързо правят полянки :nod:
обикновените азиатци, също стават по-карсиви и се множат, но те не могат да дадат такъв ефект, каквто търсиш
ориенталите, също са страхотни, но те си искат грижата, зада станат изложбено разкошни
Debi написа:Аз ще се самоцитирам Дал -
Най-не капризни са азиатските хибриди, но при тях няма аромат и да има при някои, то той е изключение. Иначе са най-различни цветове, средно високи - около 90-100-120 см
Най-капризни пък са ориенталските, ту ще ти измръзнат, ту ще се разболеят, но пък аромата им е много силен, високи са колкото азиатските или по-ниски.
ОТ хибридите имат огромен цвят и опияняващ аромат, не са капризни, единствено Триумфатор откакто съм го купила, все капризи проявява, но пък при другите е прекрасен, така че вероятно моята луковица не е била читава. Но са много високи - от метър и двайсет нагоре.
ЛА хибридите също са с едър цвят, но може и да нямат аромат.
А под 80 см са тези предвидени за саксия - ниските сортове (40-50 см).
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: лилиумни фаворити - топ най-най

Мнение от Blue sky »

ето този лилиум ми е един от любимците, абсолютно съвършен е, много едър, множи се, цветовете са изключително трайни, мирише хубаво и е като сатенен

Изображение

прилича доста на този, аз моя съм го кръстила Мария Криста, но не съм 100 % сигурна, защото тогава поръчвах няколко подобни, а не излязоха всички и не можах да ги сравня кой кой е :evil:

Сократес - също ОТ хибрид, с вероятността да е страхотен

Изображение

и много харесвам този азиатец black spider - много нежен, кремав цвят, монго пъпки на едно стъбло, пуска бебета бързо и се множи :nod:

Изображение Изображение
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: лилиумни фаворити - топ най-най

Мнение от orkud »

Край! Тотална обърквация и пълен блокаж. Не мога да си избера :hmmmmmm: Много са красиви всички, а възможностите ми са за късичък списък :oops: . Ще се примоля на Мария да ми помогне, а тя е нали е добричка и сигурно ще се навие :ieeee:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1736 пъти

Re: лилиумни фаворити - топ най-най

Мнение от Мария Николова »

http://www.dutchbulbs.com/store/lilies/66606" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение :potekoha: :potekoha: :potekoha: :potekoha: Искаааамммм!

Giant Hybrid Lily Purple Prince
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: лилиумни фаворити - топ най-най

Мнение от Debi »

Да не те разочаровам Мария, но снимката е много украсена, на живо не е такъв тъмен :nod:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”