Алпийските балкони

Публикувай отговор
Аватар
juzy
Виенско кафе
Мнения: 310
Регистриран на: Окт 19, '12, 15:28

Re: Алпийските балкони

Мнение от juzy »

Климата има ОГРОМНО значение. Гледам цветя на 2 места едновременно. Едното в Балчик, другото в София, климата е доста различен и се развиват различно. До морето влагата благоприятства до известна степен , но за сметка на това от мана няма отърване. Жегата беше нечовешка и тези които бяха по на сянка си бяха по- добре.Относно торенето - без него който ми разправя че се получавало- е не става, или поне не става това което искам.
pepi
Kафенце
Мнения: 17
Регистриран на: Мар 19, '13, 22:14

Re: Алпийските балкони

Мнение от pepi »

milena02 написа:Абсолютно всяка вечер. Ти да не мислиш, че майката природа така ги е създала тия сакъзи? Уверявам те, че всякакви притеснения относно това да не би - сакън! - да им дойде много торенето, са излишни. Те си поемат колкото им е нужно, а останалото просто не го усвояват. И повечко калий в торчицата.
С какъв тор точно ториш сакъзчетата лятото.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Алпийските балкони

Мнение от milena02 »

С тъмносин кристалон и с онези германските торове за пеларгонии, ако намеря.
dani69
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Юли 24, '12, 11:51

Re: Алпийските балкони

Мнение от dani69 »

milena02, а каква почва ползваш :hmmm: и аз торя с тъмносин кристалон, но не се получава дали не греша нещо с почвата, вече трета година и нестават водопади и това сие :ufff:
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Алпийските балкони

Мнение от ninkatatata »

Не е алпийски,варненски е балкона ,но не можах да намер къде да го сложа
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
rrrroooss
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Май 23, '14, 00:24
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Алпийските балкони

Мнение от rrrroooss »

Доста сте изписали в темата, попрочетох първата страница и прескачам тук. Предварително се извинявам ако някой вече е споменал това което ще напиш. Всички сакъзчета на снимките (на първата страница де) са алпийски. Това не е тайна но доста хора не правят разлика между различните сортотипове. Сортовете алпийски сакъзчета правят прелестни каскади и у нас, има и доста голямо цветово разнообразие. В София съм виждал 1,5 до 2 метра каскада от тях. Проблемът е че те са простоцветни (при това цветовете са им доста дребни) и не уйдисват на българският вкус. Върви обяснявай че едрите кичести сакъзчета само провисват, но не правят каскада или че няма проблем че цветчетата са по-дребни и прости защото растенията са много енергични и се отрупани с тях през цялото лято. Хората искат едър цвят, а той за съжаление за сега не върви с голяма каскада. Освен това пак по тъй наречените алпийски балкони използват доста видове, които не са характерни за нашите балкони или използваме твърде пестеливо. Примери да щеш, тук веднага се сещам за няколко мои любимци: Plectranthus - ите пъстролистните каскадни сортове са чудесно допълнение към сандъчета с некаскадни цветя, Dichondra - та се развива чудесно при нашият климат, прави страхотна каскада, тъй като провисва доста повече дори от цветята правещи хубава каскада може да се използва и в комбинация с каскадни видове.
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 49 пъти

Re: Алпийските балкони

Мнение от iana_hk »

Нинка, винаги съм се удивлявала на балкона ти, прекрасен е!
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
didkapan
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Фев 15, '19, 16:56

Re: Алпийските балкони

Мнение от didkapan »

Здравейте, винаги съм мечтала за алпийски балкон. Първо лято сме в къща и изкупих градинските центрове около Варна. Явно е късмета на начинаещия при мен, защото цветята ми избуяват и цъфтят със бързи темпове. Повечето цветя са ми млади и чакам с нетърпение каскадите... Пускам ви снимки от 26.05.2019 и днес 16.06.2019.
26.05.2019:
Изображение

16.06.2019:


Изображение

И още снимки от днес:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Алпийските балкони

Мнение от clock »

Предлагам веднага да си отвориш тема или в "Представете се" или "В нашите албуми", защото усещам, че имаш много за показване. Досега, а и тепърва :nod:
didkapan
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Фев 15, '19, 16:56

Re: Алпийските балкони

Мнение от didkapan »

clock написа: Юни 16, '19, 16:15 Предлагам веднага да си отвориш тема или в "Представете се" или "В нашите албуми", защото усещам, че имаш много за показване. Досега, а и тепърва :nod:
Благодаря за съвета, ще го направя, все още се ориентирам във форума. Купихме къщата с добре поддържана градина, която дообогатявам. Не съм снимала розите и други цветя. Посадих и лавандули, които чакам да цъфнат, и калифорнийски мак и още и още...
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”