Вечнозелени в съдове

Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Вечнозелени в съдове

Мнение от Роза1924 »

Не виждам такава тема, извинете ако греша :nod:
Харесват ми входове с вечнозелени в големи саксии, добре изглеждат и големи тераси с такива растения. Доколко задържат хубавия си вид в ограничена почва - ако някой има опит, нека сподели.

В момента се интересувам от такива растения, които засадени в сандъци да направят плътна, вечнозелена ограда с височина поне метър. Много се надявам на идеи :)
denitsavm

Re: Вечнозелени в съдове

Мнение от denitsavm »

Имах чемшири, колоновидни в саксии. 3 зими си изкараха без проблеми, лятото искат много поливане, по-бавничко се развиваха, по-малък прираст даваха... По заведенията като ги гледам току подменят по някое изсъхнало иглолистно от саксиите. Общо взето живея с мисълта, че това за БГ си е малко лукс, защото много бързо пресъхват лятото, зимата пък има опасност от мръзнене, особено иглолистните, които искат много вода и зимата, пък като ги полееш и тя замръзва... кисела работа. Знам ли, при вас е по-влажен въздуха, пробвай с някакви туи
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Вечнозелени в съдове

Мнение от Роза1924 »

Благодаря, Дени. Всъщност задачката е за малко пространство пред къща в Лондон. Толкова е малко, че е възможно само саксийно отглеждане. Дали лавровишна понася саксия ?
denitsavm

Re: Вечнозелени в съдове

Мнение от denitsavm »

Ооо, след като е на влажен климат и не толкова студено ще стане. Тук масово има разни растения зимуващи в саксии, няма да има проблеми :nod: Има разкошни композиции с иглолистни и разни едногодишни до тях. Само да е по-големичка саксията, да има малко дренаж на дъното и да се тори редовно е напълно достатъчно :nod:

Лавровишна не ми се струва много добро решение, защото е доста разчепатено, пък аз си представям нещо по-компактно, но всичко зависи от концепцията, изгледа на фасадата и разбира се личните предпочитания :nod: Аз и ацер харесвам в саксия, но пък ще е листопадно... Нета е пълен с комбинации Изображение

Изображение

Изображение
Aliraza9
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Апр 4, '15, 07:54

Re: Вечнозелени в съдове

Мнение от Aliraza9 »

Извинете, но аз за първи път публикувам тема относно мушкатото, не знаех, къде трябва да пиша ? :?????
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Вечнозелени в съдове

Мнение от libra »

http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=27&t=361" onclick="window.open(this.href);return false; Ето темата за мушкато
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Вечнозелени в съдове

Мнение от Lilly »

Изображение
не можах да намеря обща тема , затова качвам тук едно ново за мен растение - аптения
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 234 пъти

Re: Вечнозелени в съдове

Мнение от zeleno »

Изображение
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Вечнозелени в съдове

Мнение от greeneyed »

Тези алоета как са се нароили)))))))))))))) Твои ли са ?
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 234 пъти

Re: Вечнозелени в съдове

Мнение от zeleno »

Изображение

сложих по-голяма снимка
да , сандъчето е мое , живее на прозореца , а зимата в студена светла стая
и алоетата са мой / не знаех , че това е алое
ако искаш - пращам
но качих снимката , защото вятърът довя няколко кученца и тази трева с розовите стъбла и стана страхотно красиво
Изображение

това е със същото алое и същата трева , но е на терасата , абсолютно дуракоустойчиво
Изображение
Последно промяна от zeleno на Сеп 11, '21, 08:24, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”