Петунии

Публикувай отговор
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Петунии

Мнение от vodo-leika »

Прекрасни петунии показвате! :liubov2:
Имам само молба, моля, пишете им наименованията, ако ги знаете, вече правя списък за догодина! :angel2: :mrgreen:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 49 пъти

Re: Петунии

Мнение от къщичка »

Изображение

Изображение

Изображение

И една неактуална, ама скоро не съм я снимала:

Изображение
megie
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Авг 9, '13, 12:36
Местоположение: Балчик

Re: Петунии

Мнение от megie »

Къщичка, прекрасни петунии. :tzvetoman:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 49 пъти

Re: Петунии

Мнение от къщичка »

Аз сигурно бях последната във форума, която ги разсади, още са малки. Имам и още, червеното кадифе е много хубава, но истинския и цвят фотоапарата не може да го предаде. Рехава е, както бургундито, но с красиви фунийки. И черната излиза една никаква. Пикасото пък я орязах здраво, сега сгъстява. Тидал силвъра ми лилавее, но е мощна.
А пируета има и други цветове, но нещо съм пропуснала да ги снимам. Тя ми е любимка. Дебели, здрави стебла и огромни цветове! Доста дъждове ги пердашиха, издържаха.
megie
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Авг 9, '13, 12:36
Местоположение: Балчик

Re: Петунии

Мнение от megie »

Аз имам от тази двойна каскадна, семената са от СС, също е с голям цвят и твърди стъбла, но не е и каскадна. Отива си на височина.
Изображение

За първа година гледам петунии.Доста съм плаха още.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 49 пъти

Re: Петунии

Мнение от къщичка »

Нема се плашиш. Пръскам профилактично за белокрилки, торя редовно, ако в началото са издължени стебла, подрязвам без жал, малко се забавя цъфтежа, но после са красиви.
И задължително всеки ден ги оглеждам за прецъфтяло, режа от дръжката, не дърпам фунийката.
Това е. И умерено поливане.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 49 пъти

Re: Петунии

Мнение от къщичка »

Розовката ти е много сладка, гледам и пъпки има около нея. Показвай я пак.
Ти пък какви сакъзчета имаш... Да му се завие свят на човек! Та с едни петунии ли няма да се справиш!
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Петунии

Мнение от daxc »

Здравейте ,
петуниите ми тази година започнаха да се развиват много добре - обилна листна маса и обилен цъфтеж.
За съжаление по време на много силен вятър , лавинообразно сандъците с петуниите се преобърнаха и паднаха от терасата. Успях да ги събера , да отстраня счупените клонки и се съвзеха. За съжаление от ден , два , три наблюдавам , че започнаха да им пожълтяват листата. Предполагам , че това е мана.
Споделете с какъв препарат да пръскам за да спася цветята.
Аватар
valichka
Кафе с мляко
Мнения: 232
Регистриран на: Сеп 8, '13, 13:48

Re: Петунии

Мнение от valichka »

И моите ги валя дъжд, брули вятър, е, не падаха от терасата, но по същия начин им пожълтяха листата и избледняха цветовете. Не е мана. По съвет на Дал ги подстригах почти 2/3. Отдолу останаха свежи тъмни стебла, които ще избият отново и цъфтежът ще започне до 2 седмици! :ieeemyzh:

През 2 седмици пръскам и петуниите заедно с розите с чорбица от фунгицид, инсектицид и микроелементи: фалкон, терагард, фосфор и калии.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Петунии

Мнение от vodo-leika »

Историята на моите петунии тази година е малко тъжна, тъй като в момента след отпуската налични са 1/3 ;) . Но все пак да благодаря на Миша :tzvetentze: за доставените семена и чудесните цветове. Снимките са от началото на юли, ако не бяха изсъхнали, си представям какви облаци щяха да са. :dovolen:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”