Мушкато (1)

Заключено
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Мушкато

Мнение от Магдалена »

:dovolen: Много е смешно,че аз ще се изказвам тук,защото нямам специални наблюдения и не съм страстен колекционер на мушката!
Но, както във всяка къща, така и при мен има не малко саксии с тези красиви цветя!
От ранна пролет до много късна есен са на открито.Край тях летят топки,котки и човеци щъкат.Та- чупят се!
Веднага забелязано ,отчупеното отива директно в почвата на шарена сянка. Поливам и то започва да се чувства добре.
Расте си, цъфти и на есен по-малките отиват в саксии и по стаите, а тези ,които са станали огромни -
след изваждане от градината отиват в мазето овесени с корените нагоре и напролет - отново в градината!
От седмица всичките ми мушката са вече отвън,под стряха.Чувстват се добре. :daaa:
Успех и на всички вас с вашите любимци! :tzvetentze:

пп. Марги,поздравления за прекрасния вид на мушкатата ти! :nod:
diana_bs
Двойно кафе
Мнения: 159
Регистриран на: Мар 27, '16, 09:42

Re: Мушкато

Мнение от diana_bs »

Маргис,както винаги,показваш невероятни цветенца.Но зонартика е невероятен.Много да ти цъфти и да те прави много щастлива !
sylay
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Юни 17, '11, 15:16

Re: Мушкато

Мнение от sylay »

Купих си най-после това супер хитово мушкато КАЛИОПЕ по препоръка на жена работеща в разсадник. Исках Dark Red. И ми казаха, че само такива продавали, защото се търсели. Листата му са едни гигантски.
Инфо/от цветарските магазини/: продавало се от 2-3 години и ставало огромно, затова веднага се пресаждало в огромни саксии.

А сега въпросът ми:
Някой от вас има ли го поне от 1 година, че да сподели отзиви?

Наистина бая хора питат за него.... из магазините. Какво му е специалното?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Мушкато

Мнение от calico »

това ли е огромното мушкато Калиопе? На мен си ми изглежда нормално

Изображение

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4943
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 124 пъти
Получил благодарност: 65 пъти

Re: Мушкато

Мнение от къщичка »

Имаю калиопета от миналата година. Много е пресилено да се каже, че стават огромни.
В момента растенията са здраво форсирани, вчера бях в един разсадник, значи небивало огромни цвртове, това нещо освен торене е стимулирано и с растежни хормони 100 %
Аз взех няколко много едри (не калиопета) и ще ги следя дали ще ги бъде.

Калиопето не е нищо особено, да, по едричко е, но имам и бабешки мушкат така едър и кога го взех, той не беше даже и торен, а цвета му беше голям.
Калиопето прави един разпилян храст, понеже има леко каскаден ефект, но всеки клон стърчи със собствено мнение.
За мен калиопето е просто един форсаж, рекламна раУта :)
Но го уважавам, щото е мушкат все пак, а за мен мушкатите са приказни.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5271
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 96 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: Мушкато

Мнение от Daniela Pargu »

Е, много красиво,бее! :liubov:
sylay
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Юни 17, '11, 15:16

Re: Мушкато

Мнение от sylay »

Ами казват, че цвета му бил единствен по рода си(поне за тъмно червеното) .... на снимката обаче не можело да се предаде точният цвят на КАЛИОПЕТО, а и цъфтяло NON STOP целогодишно. Поне така се твърди. Та заради този ЦЕЛОГОДИШЕН цъфтеж си го взимам.
Имам едно друго/не му знам сорта/, което е с едър цвят между оранжево и червено. Майка ми си го купи от Панаира преди няколко години. Ако можех, щях да му дам "златен медал". Великооооо.... Не се самоочиства като калиопето/както твърдят/, но пък не спира да цъфти дори и през зимата на остъклената тераса, където е много студено. Предполагам, че е сорт Caliente, но не съм убедена.
След толкова хвалби за Калиопето, най-накрая си го купих, но не е цъфнало все още. Гледам, че има огромни листа и леко разтворена тъмночервена пъпка. На всякъде го продават и виждам по цветарските, че хората питат за него, но исках да попитам и експертите тук от форума.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5271
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 96 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: Мушкато

Мнение от Daniela Pargu »

От експерти отговор не получи :twisted: ,но създаде още един фен на тази красота :potekoha:
И аз ще го търся! :ieeemyzh:
sylay
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Юни 17, '11, 15:16

Re: Мушкато

Мнение от sylay »

Чакай Дани, не бързай! Да не ме биеш/"благославяш"/ после.
Това, което казвам не е мое мнение. Нали знаеш вица: 'казало се МОДА...' и аз се набутах без да попитам първо. Но пусто! Гледам, че го продават отделно от другите. В Бриколажа КАЛИОПЕТО струвало 13лв. А по цветарските магазини 5-6лв, но го има навсякъде. Поне из Пловдив почти по всички цветарски магазини се среща.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5271
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 96 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: Мушкато

Мнение от Daniela Pargu »

Да ,да ,чакай :snif: ! Така се чака то след тая върла зима !Имам чувството ,че ще са големи загубите ми на мушкатата :cry: !
Заключено

Обратно към “Цветя в сандъци”