Растения за слънчеви тераси

Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Растения за слънчеви тераси

Мнение от Виола »

Едно и също е. :nod: Другото име на Алисума е Лобулария - (Alyssum maritimum syn. Lobularia maritima) .
Аватар
divna78
Двойно кафе
Мнения: 172
Регистриран на: Фев 14, '17, 14:55
Местоположение: София
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Растения за слънчеви тераси

Мнение от divna78 »

Миша написа:На слънчевата тераса може да виреят доста цветя,вкл петуниите,не се отказвайте от тях,но трябва да се спазват няколко правила

1.Изберете по-голям контейнер/саксия/сандък,колкото по-голяма коренова система има растението ,толкова по-лесно ще понесе жегите :arrow: няма да увяхва в горещите часове :arrow: няма да боледува и няма да хваща акари (почти)

2.Хубаво е саксиите да бъдат изолирани по някакъв начин от палещите лъчи на слънцето,или да бъдат от дърво,или да засадите нещо каскадно и обемно,което да ги обхваща и да спира топлината

3.Задължително поливайте само вечер !растението трябва да посрещне горещия ден свежо и с достатъчно запас от влага ,но без да е подгизнало,всяка излишна влага в жегата води до загниване на корените,понякога направо ги сварява .Поливането през деня е основната грешка,която погубва растенията,изложени на пряка слънчева светлина.Сутрин също не е за препоръчване да се полива в горещите дни,защото растението няма време да възстанови тургора си,често не може да поеме всичката вода и това отново води до загниване. Ако видите,че растението е клюмнало,а почвата стои влажна,не бързайте да поливате,в повечето случаи това означава,че корените вече са започнали да гният,преместете растението на сянка ,разрохкайте почвата и го засушете,дайте му възможност да възстанови кореновата система ,когато видите хубав видим прираст,тогава го изнесете внимателно отново на слънце
Днес си купих няколко сандъчета и саксии с двойно дъно и резервоар за вода с идеята, че ще са идеални за вилата! Но сега прочетох напътствията на Миша, че в жегите корените ако са постоянно влажни започват да загниват и в мен започва да се прокрадва съмнението дали пък не съм се прекарала нещо... :hmmm: :mrgreen:
Ще се опитам да кача снимки и ще съм благодарна ако се изкажете по въпроса дали да им махна двойното дъно!

:ufff: не мога да кача снимката и това си е.... :ufff:

http://www.lidl.bg/bg/Online_Brochure.htm

Успях да кача линка, саксиите и сандъчетата са на 14 стр.
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Растения за слънчеви тераси

Мнение от Златка Трънова »

На южната тераса от миналата година-каскадни винки. За първа година ми бяха . Оказаха се много издържливи. Сакъзите изгоряха .
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Растения за слънчеви тераси

Мнение от Daniela Pargu »

Аз имам южни целодневно на слънце прозорци - най-доволна съм от сурфиниите и калибрахоето!Правят каскада- пазят си коренчетата.Саксиите са с контейнер за водата.
Имам и каскадни сакъси,но са в сандъчета с кокосови влакна /- от които не съм доволна - много трудно се поливат,изсъхва почвата/На тях съм сложила слама да ги пази. :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”