грамофонче

denitsavm

Re: грамофонче

Мнение от denitsavm »

да не е някакъв компактен, саксиен сорт :hmmm:
Аватар
acid
Двойно кафе
Мнения: 159
Регистриран на: Юни 22, '12, 15:53
Местоположение: Пловдив

Re: грамофонче

Мнение от acid »

Най-после грамофончетата започнаха да се вдигат,но съм ги вързала така Изображение

Изображение
И се чудя дали е погрешно,необходимо ли е да купувам от онези оградки,които са за катерене.на мен целта ми е да се качи по дървената ограда и да я покрива.
Изображение
Аватар
setipeti
Кана кафе
Мнения: 525
Регистриран на: Май 20, '13, 10:42
Местоположение: Варна

Re: грамофонче

Мнение от setipeti »

те сами ще се захванат, не бой се :dovolen:, но може да ги насочваш, докато са нежнички и не са се оплели в нещо друго, аз поне така правя, но моите са на терасата в близост до чери доматките и все искат да ги прегърнат, но аз ги насочвам да се увиват нагоре :dovolen:
Аватар
Fiut
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1429
Регистриран на: Май 20, '10, 13:51
Местоположение: София

Re: грамофонче

Мнение от Fiut »

Моите грамофони увиват и душат всичко по-вертикално по пътя си - миналата година отвивах Айсберг розата едната, че вече я душеха яко. Сега имат вече по педя-две-три ластари. Сутринта се занимавах с разплитане - наплитане по мрежа. Не е добър вариант есента, но е красиво. Важното е навреме да локализираш зеления удушвач и после е голяма красота! Ако расте дето има място. В края на юли-август стъблата им стават колкото въжета в ниското. Както всичко диво си искат земя, в саксия много са ми капризни.
Първите цветове са налице в ниското - лилавки - но не съм снимала още.
Ето такива са, снимката е от миналата година, вижда се как са превзли тамарикса.Изображение
Аватар
acid
Двойно кафе
Мнения: 159
Регистриран на: Юни 22, '12, 15:53
Местоположение: Пловдив

Re: грамофонче

Мнение от acid »

рано,рано хванах цвят :D за снимка
Изображение

Изображение

Светло розовото е с много голям диаметър :D

И пак нямам синичко( а се надявах).Направо не мога да повярвам с този мой късмет,нямам НИТО ЕДНО чисто синьо цвете в градината.Другата година само сини цветя ще пазарувам :lol:
Изображение
Аватар
acid
Двойно кафе
Мнения: 159
Регистриран на: Юни 22, '12, 15:53
Местоположение: Пловдив

Re: грамофонче

Мнение от acid »

Тези едрите много ме радват :ieeee:
Изображение

Изображение


screenshot app
Изображение
Аватар
acid
Двойно кафе
Мнения: 159
Регистриран на: Юни 22, '12, 15:53
Местоположение: Пловдив

Re: грамофонче

Мнение от acid »

Оградата започна да се покрива най-после,но не съм се интересувала,как стои въпросът с края на сезона.Другата година нови грамофончета ли трябва да сея(щом са едногодишни) или ще тръгнат от старите коренчета случайно(или пък от паднали семена на съответното място),лианите чистят ли се?
бях видяла на една снимка тук във форума една цяла ограда покрита със сини такива(мисля на liuboznatelna)та се зачудих,ако стигна до такова положение,как ще го чистя това?
Може ли някой с опит в голямо покриване да ми каже как стоят нещата :dovolen:
Изображение
Аватар
Fiut
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1429
Регистриран на: Май 20, '10, 13:51
Местоположение: София

Re: грамофонче

Мнение от Fiut »

acid написа:Оградата започна да се покрива най-после,но не съм се интересувала,как стои въпросът с края на сезона.Другата година нови грамофончета ли трябва да сея(щом са едногодишни) или ще тръгнат от старите коренчета случайно(или пък от паднали семена на съответното място),лианите чистят ли се?
бях видяла на една снимка тук във форума една цяла ограда покрита със сини такива(мисля на liuboznatelna)та се зачудих,ако стигна до такова положение,как ще го чистя това?
Може ли някой с опит в голямо покриване да ми каже как стоят нещата :dovolen:
При мен става така всяко лято. С днешна дата са доста навъртени по мрежата, няма още обилен цъфтеж да покажа. Есенно време пръскат многобройни семена, от тях напролет поникват много. Прореждам и скубя, не пресаждам, че не обичат. Но преди това е мъка да се оскубят изсъхналите клечки от оградата - работа за хора със здрави нерви е, но става. Мъжът ми имаше идея да им пуснем канапчета да не се увиват по мрежата, но прецених, че все едно ще я докопат. По оградата са направиле зелено килимче и нагоре постепенно зазеленяват. Но за мен е по-сигурно с многогодишни, например лоницера, клематиси или дива лоза. Аз лично правя това. Но за временно и грамофончетата стават. Но плътно стават чак втората половина на лятото. Все пак искат доста топлина и слънце да пораснат големи.
Аватар
acid
Двойно кафе
Мнения: 159
Регистриран на: Юни 22, '12, 15:53
Местоположение: Пловдив

Re: грамофонче

Мнение от acid »

Аз също ги искам докато се сгъсти и разтлее дивата лоза и една роза катерачка.Сигурно ще ми е по-лесно да чистя,защото става дума за палетна ограда,а не мрежа.Но аз имам доста канапчета и връзки,защото помагах в началото да се катери :D
И при мен цъфти малко-по един два цвята на ден...

мерси за отговора,щом ще напуска семена съм спокойна,защото ще имам нужда от още поне една две години грамофончесто покритие :lol:
Изображение
Аватар
acid
Двойно кафе
Мнения: 159
Регистриран на: Юни 22, '12, 15:53
Местоположение: Пловдив

Re: грамофонче

Мнение от acid »

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”