грамофонче

Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: грамофонче

Мнение от secret_rose »

Цвети, преди 8-9 дни, само трички насях, пробно, но никакви ги няма. Сях ги в голяма саксия и там ще си растат, да се увиват около една грозна тръба на терасата. Другите още не съм сяла, те ще са по двора. Обаче не им направих парниче като на всички семена, вероятно затова не са изникнали още.. Че навсякъде пише, че са лесни..
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: грамофонче

Мнение от tsvetina »

Скоро трябва да поникнат :stiskam: - три мен поникват за около две седмици.
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: грамофонче

Мнение от secret_rose »

Изникнаха :D И като ги видях, насях и на двора вече. Обаче бавно растат ми се струва - от първите две листа (неочаквано големи) мина седмица и тогава набоде трето...
Аватар
acid
Двойно кафе
Мнения: 159
Регистриран на: Юни 22, '12, 15:53
Местоположение: Пловдив

Re: грамофонче

Мнение от acid »

Здравейте,
грамофончетата,които съм нахвърляла за катерене вече са направили по няколко големи листенца,но ми се струва,че вадят още листенца и не започват да се вдигат,нормално ли е за начина на садене,тоест не правих разсад,а директно в градината и сигурно са доста гъстичко.След колко време ще почнат да се катерят,за да мога и аз да ги насочвам :lol: Защото искам да покрият определени места.

Притеснява ме ,дали изобщо ще започне катерене,защото сравнявам с това дивото грамофонче,бялото,което е троскот,то вече покрива огради ...
Изображение
Аватар
Aylin Mustafova
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Май 5, '13, 16:00

Re: грамофонче

Мнение от Aylin Mustafova »

Имайте търпение,ще трябва първо да пуснат клонки и тогава да ги насочите,но малко бавно израстват самите клончици,няма нужда от разсад ,всяка година си ги сея направо в саксийки ,бавничко става ,но като почнат клонките,после изведнъж стават много много и тогава почват с пълна скорост да влачат ;-)
Аватар
belika
Кафевар/ка/
Мнения: 994
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 241 пъти
Получил благодарност: 172 пъти

Re: грамофонче

Мнение от belika »

при мен - никакъв успех със сеибата на ипомеа. :hmmmmmm: ипомеа кардинал изобщо не поникна, а от 3 поникнали обикновени ипомеени семки - 2 се посякоха, 1 оцеля и вече има листенца.
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
ПЛАМЪЧЕ
Виенско кафе
Мнения: 496
Регистриран на: Яну 13, '11, 13:38
Местоположение: Добрич

Re: грамофонче

Мнение от ПЛАМЪЧЕ »

belika, а аз се чудя как да си изчистя градината от тях. Миналата година си сях и ми направиха страхотна цветна ограда, но изпадалите семенца сега ми никнат на невероятни места и само ходя и скубя.
Така е едно цвете, колкото повече го желаеш и му трепериш, толкова по-малко вероятно е да го имаш :nod:
http://aqua20.snimka.bg/flowers/cvetya.554294" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
belika
Кафевар/ка/
Мнения: 994
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 241 пъти
Получил благодарност: 172 пъти

Re: грамофонче

Мнение от belika »

опциите са - или да се откажем - или да дерзаем :mrgreen:

:tzvetentze:
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: грамофонче

Мнение от vodo-leika »

Да си кажа опитът ми от миналата година - изникнаха бавно, но после растяха много бързо. В саксия обаче явно не им е хубаво или поне при мен не се получи очакваният ефект. Листа - много, цвят дребен и много рядко. Накрая изсъхнаха, направиха всичко в листа. Няма да повторя. :hmmmmmm:
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: грамофонче

Мнение от secret_rose »

Аз дето се оплаквах, че не никнат - и в саксии, и в градинки, и където пуснах по семенце в пясъка и чакъла около беседките без грам вода са поникнали. Зора им е трето листо, после полудяват.
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”