Алтернатива на петуниите

Публикувай отговор
Аватар
Жени
Кана кафе
Мнения: 622
Регистриран на: Май 30, '12, 15:19

Re: Алтернатива на петуниите

Мнение от Жени »

Алисума не измръзва ли зимата в градината?
Аватар
Fiut
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1429
Регистриран на: Май 20, '10, 13:51
Местоположение: София

Re: Алтернатива на петуниите

Мнение от Fiut »

Измръзва не е точно, просто си е едногодишен май. Обаче се самозасява много обилно и успешно. Аз го разсаждам напролет да няма дупки.
незабравка

Re: Алтернатива на петуниите

Мнение от незабравка »

Влюбена съм в дихондрата-наистина е като сребрист водопад,догодина смятам да я преместя в по-голяма саксия и да я комбинирам с някакви други цветя.Някакви идеи с какво би си подхождала?
Изображение
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 49 пъти

Re: Алтернатива на петуниите

Мнение от iana_hk »

Видях я в комбинация с калибрахое и изглеждаше много добре.
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
denitsavm

Re: Алтернатива на петуниите

Мнение от denitsavm »

Отива си със почти всички "балконски" цветя :nod: , виж в темата "Цветни комбинации за сандъчета" има сума ти идеи с дихондра :nod:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Алтернатива на петуниите

Мнение от Виола »

Диасцията от разсадите на Мишето. Мишеее, страхотна е, ама си ми ги пратила еднакви. :D
Изображение

И шизантус от изостанали семена.
Изображение
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Алтернатива на петуниите

Мнение от mimivd »

Много си харесвам тази кампанула!Добре се чувства на източно изложение,зимува на студено,само дето късно започва да цъфти...

Изображение


Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Алтернатива на петуниите

Мнение от libra »

Че кой не ги харесва,скоро не съм точила лиги!Защо не продават от този сорт,всякакви други има?
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Алтернатива на петуниите

Мнение от mimivd »

И аз не сън ги виждала по магазините,но имам смътен спомен,че някой се похеали тези дни с нова такава придобивка.Аз пък си търся градински кампанули,но всяка купена от Кауфланд умура скоро след засаждането.Преди две седмици си извадих с коренче от Петрохан,крепих я до Видин,засадих я,но и тя не оцеля.Утре пътувам отново до София и пак ще правя опити :stiskam: дано бъдат успешни.
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Алтернатива на петуниите

Мнение от d_vitanova »

mimivd написа:И аз не сън ги виждала по магазините,но имам смътен спомен,че някой се похеали тези дни с нова такава придобивка.Аз пък си търся градински кампанули,но всяка купена от Кауфланд умура скоро след засаждането.Преди две седмици си извадих с коренче от Петрохан,крепих я до Видин,засадих я,но и тя не оцеля.Утре пътувам отново до София и пак ще правя опити :stiskam: дано бъдат успешни.

Имам една от семена /купешки, от Nadin/ в градината. Ниска туфичка, сухоустойчива, синя. Зимува успешно. Вадя и пращам наесен , че сега е мн.жега? Ако искаш , де.

Обаче ще те моля за тази бялата саксийна. Мил спомен от детството ми - баба и викаше "петолъчка" и в според мен цъфтеше вечно на полусянка над чешмата...
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”