Резитба на хибискуса

Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Резитба на хибискуса

Мнение от Titi »

Прави се задължително с остри ножици, за да не се нараняват излишно тъканите. Предварително се планира желания ефект, като се има предвид че новите разклонения ще се оформят точно под мястото на среза. Затова за формиране на гъста корона и недопускане на оголени части е препоръчително клонките да се скъсяват поне на 1/3 като се оставят 3-4 спящи пъпки /възли по стъблото/. С изрязването по-ниско се постига и по-голяма сила на новите разклонения.
- започва се с най-дългите или изкривени клончета, като на около 1/3 от дължината, спрямо основата, се избира пъпка, която е насочена нагоре и навън /така се определя желаната форма, вътрешна пъпка се избира само в много редки случаи, когато има силно оголено място във вътрешността на короната, което трябва да се запълни/.
- Срезът се прави точно над пъпката, малко под наклон, на не повече от 0,7 см над нея задължително с остра ножица.
- Ако растението е твърде оголено не е препоръчително да се направи твърде силна резитба, като се премахнат всички клончета с листна маса, защото растението може да загине. В този случай поне половината клончета трябва да се изрежат така че да остане известна листна маса, за изхранване на растението докато тръгнат новите разклонения.
Възможни са различни резитбени тактики
- Изрязване наесен само най-дългите клончета едновременно, като се оставят по-късите и странични клончета за следваща резитба. По този начин ще се осигури по-дълъг цъфтеж, на следващата година клонките се редуват.
- Изрязване много рано на пролет на всички клончета, почти до основата, като се остави само дървесина и съвсем малко листа, в средата на лятото растенията ще бъдат гъсто разклонени и отрупани с цветове.
- Изрязване частично на отделни повредени клони с цел да се удължи цъфтежа, тази тактика води, до по-големи растения, постоянно с единични цветове и постепенно оголване на короната.

Изображение
Грешно! Подрязването трябва да се извършва с остри ножици, отреза да е гладък, за да се намали входа на инфекциите.
Изображение
Грешка! Разрезът е с правилен ъгъл, но твърде висок. ПСА ще доведат само до образуване на листа. Останалата част на стъблото ще умре обратно.
Изображение
Грешка! Разрезът е твърде близо до пъпката и наклонен към него. Влага ще прониква в зародиша.

Изображение
Правилно! Отреза е гладък, около 6 мм (¼ ) над пъпката и с правилен наклон. Новият растеж ще се развива навън, а не в центъра на храста. Слънцето и въздуха ще бъде в състояние да влязат вътре .
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Резитба на хибискуса

Мнение от Мария Николова »

Благодаря много, Тити! :tzvetentze: Точно от това имах нужда. Май рязането ще е тука, на 2 педи от компа. :lol: :lol: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Резитба на хибискуса

Мнение от Виола »

Тити, благодаря ти и аз! :tzvetentze: Колкото и да си мисли, че знае човек, все нещо не знае :dovolen:
dal

Re: Резитба на хибискуса

Мнение от dal »

нужно ми беше много....утре ще проверя как съм го орязала , но поне занапред ще знам :liubov:
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Резитба на хибискуса

Мнение от al.yank »

Тъкмо навреме ми дойде тази информация,Титке :tzvetentze:
Днес мисля да режа.
Малко оф-дали по същия начин мога да подрежа саксийния нар?И дали е време вече?
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Резитба на хибискуса

Мнение от ptiholov »

Днес падна първата жертва на моята лозарска ножица. :lol:
Това е едно семеначе,което нямаше вече нито едно листо и аз реших да го резна. / и без това,така без листа нямаше да мога да подаря на никой върхът му,защото някои искат да има по 3-4 листа /. ;) Малко раничко е,но...Решил съм всички семеначета,които да по-дълги от 1.50 м. да ги отрежа така.Това е отрязано на 30 см.Надявам се,че скоро ще почне да избиват листа. :stiskam: А и още нещо-не е цъфтяло,а е на 2 години. :twisted:

Изображение
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Резитба на хибискуса

Мнение от цеци »

Браво,Пеше ! Не ти липсва смелост ;) За мен е мооооого,много рано още да хвана ножицата...Може би през март :hmmm:

П.П.Тити,много полезна тема си пуснала,благодаря !
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Резитба на хибискуса

Мнение от ptiholov »

Ако не беше студено за изпращане на резници,щях да окастря всички,които имат нужда от рязане. :nod:
И искам да ти кажа,че за мен няма никакво значение,под какъв наклон режа хибито. :lol: Само задължително е да е с остра ножица.Вчера установих,че моята не е,и затова днес ще я водя на точилар. ;)
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Резитба на хибискуса

Мнение от цеци »

Аз пък режа със скалпел и после лепвам овощарска замазка. :daaa:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
frigus
Кафе с мляко
Мнения: 259
Регистриран на: Юли 5, '11, 18:03
Местоположение: Бургас

Re: Резитба на хибискуса

Мнение от frigus »

Багодарности и от мен Тити.
Имам една госпожичка дето се момее, а не иска да цъфти. Само с листа се кипри, нещо се срамува. Ще ти пратя снимка за съвет, но на есен. :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Хибискуси”