Хибискус - техники за присаждане /стъпка по стъпка в снимки/

Публикувай отговор
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Хибискус - техники за присаждане /стъпка по стъпка в сни

Мнение от ptiholov »

Важното е да не се отказваш.И аз имам неуспешни присадки.Това е нормално.
При присадките най-важно е поне от едната страна /ако диаметърът е различен/ да съвпадат камбиалните слоеве.
Аватар
magimei
Кафе с мляко
Мнения: 217
Регистриран на: Дек 5, '16, 21:35

Re: Хибискус - техники за присаждане /стъпка по стъпка в сни

Мнение от magimei »

Гледах да паснат идеално, но сигурно не ги пристягам като хората.Направи ми впечатление лентата с която пристягат е много еластична. Каква използваш и от къде да се снабдя с нея. Сега вече се ядосах, пак ще се пробва явно. Само че в момента нямам червен обикновен за основа. Ще чакам пролетно време за нов опит.
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Хибискус - техники за присаждане /стъпка по стъпка в сни

Мнение от ptiholov »

Той използва,парафинова лента,специална за присадки.Аз си купих такава,но не съм доволен от нея,защото не се стяга достатъчно добре,не случайно той използва после и нещо подобно но стегнат ластик,за да е добре стегната присадката.
Аз използвам тефлонова лента,която се използва от водопроводчиците,има я във почти всяка железария.След това допълнително стягам мястото а присадка с цветарска тел.
Аватар
magimei
Кафе с мляко
Мнения: 217
Регистриран на: Дек 5, '16, 21:35

Re: Хибискус - техники за присаждане /стъпка по стъпка в сни

Мнение от magimei »

:tzvetentze: Благодарности, човек се учи цял живот.
Аватар
jana_k
Kъсо кафе
Мнения: 57
Регистриран на: Окт 23, '13, 14:14
Местоположение: гр.Варна

Re: Хибискус - техники за присаждане /стъпка по стъпка в сни

Мнение от jana_k »

Моите опити продължават.Това е хибискус само от фунии.Поредната присадка с бял цвят е успешна и вече заложих цвят оранжев но този път със страничен разрез защото калема е много по тънък от подложката .В очакване съм някой да ми подари розов резник.Правя опит също да направя 2 растения от този хибискус чрез вкореняване на основния клон.
Изображение Изображение
http://janak.snimka.bg/flowers/cvetya-2 ... 8.35398959" onclick="window.open(this.href);return false;
D-a-n-i
Kафенце
Мнения: 17
Регистриран на: Фев 25, '16, 22:30
Местоположение: Пловдив

Re: Хибискус - техники за присаждане /стъпка по стъпка в снимки/

Мнение от D-a-n-i »

Здравейте!
Дано не съм единствената, нетърпелива новобранка тази пролет, в опитите си да облагороди хибискусите си!
Съвсем случайно, докато търсех нов цвят китайска роза, попаднах на дву, три и повече цветни дръвчета. Просто красота!
От седмица чета информацията, дадена от всички Вас, и оглеждам ратенията си, пак чета и отново оглеждам. Онзи ден направих опит като взех пъпка от кичест бледорозов хибискус и я наврях под кората на розов кичест.
Направих и опит с калем от Бяла фуния като направих централен разрез и я напъках в клонче на червена. Не знам какво да очаквам, просто разчитам на силното си желание да успея са направя нещо красиво! Май калема няма да стане, че нещо май ми се струва като увяхнал... ще го изчакам още и няма да се отказвам, разбира се!
Стискайте палци да имам успех!
Публикувай отговор

Обратно към “Хибискуси”