Хранене и торене на хибискусите

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнениеот dal » Чет Май 12, 2011 6:47 pm

:mrgreen:

че ти ква вещица си , ти си красавица ,и не можеш да пущаш и спираш дъжда сигурно /това за хибистите няма значение , техните идоли са под керемида целогодишно и вода пият от сребърни канчета/ :hihihi:
е какво се обаждаш тогава , и да си вещица ти си демоверсия на шапронена минивещица /шапрон-навес , покрито/ :lol: :liubov2:
dal
Наркоман

Мнениеот steffi1 » Чет Май 12, 2011 6:57 pm

dal написа::mrgreen:

че ти ква вещица си , ти си красавица ,и не можеш да пущаш и спираш дъжда сигурно /това за хибистите няма значение , техните идоли са под керемида целогодишно и вода пият от сребърни канчета/ :hihihi:
е какво се обаждаш тогава , и да си вещица ти си демоверсия на шапронена минивещица /шапрон-навес , покрито/ :lol: :liubov2:

Ем то аз теб обвинявам във вещерство.... :lol: :lol: :lol: пък и ти обикновено си все на метлата... :lol: :lol: :lol: :lol:
Апропо ... ти от`де ги знайш тез` тайни билета и умозамайващи комбинации ?!? М?!? ;)

П.П. Ще те съдя за обида ;) - то шпагатена принцеса , то шапронена минивещица....малееееееееее..... колко са това в нови хибита? :hmmm:

П.П.2 Потракването , `дето ви се счува не е от опашки ;) , а от рогца.... :lol: :lol:
Аватар
steffi1
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 42

Мнениеот dal » Чет Май 12, 2011 7:52 pm

спамим , обаче па признай дали някога си имала толкоз бойни имена?! и все сефте ги чуваш :hihihi: :lol:
dal
Наркоман

Мнениеот steffi1 » Чет Май 12, 2011 8:18 pm

dal написа:спамим , обаче па признай дали някога си имала толкоз бойни имена?! и все сефте ги чуваш :hihihi: :lol:

Т`ва едно на ръка. ;)
Ама ти погледна ли малките букви след П.П 1 ? ;) :lol:

П.П. Спамим я , ей сега ще се появи "онзи/онази с моркова" и .....Изображение
Аватар
steffi1
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 42

Мнениеот ptiholov » Чет Май 12, 2011 11:08 pm

gyulcem написа:
jozefin написа:Как трябва да се използва торът от "поръчка лилиуми"? По колко слагате на саксия? На повърхността и после поливам, така ли? На колко време торите с него?

И аз щях да питам същото :nod: .А като сложи от него може ли да се ползват Супертрайф и Калий и английска сол ?

Да не забравите и течен тор, и разни други л....а, и после може би ще пишете в някоя друго тема-"помогнете ми хибискусите ми умират,листата им са жълти,чупят се и ....". :lol: :lol: :lol:

Между другото има един много хубав тор,но е в големи количества,ама няма да ви го кажа,защото и от него ще искате да си сложите. :hihihi:
Аватар
ptiholov
Баш кафе майстор

Години: 47

Мнениеот dal » Чет Май 12, 2011 11:09 pm

ти поръча ли си , или да ти пратя ? знам та че искаш :D
не се шегувам
dal
Наркоман

Мнениеот johnstalker » Чет Май 12, 2011 11:11 pm

ptiholov написа:...

Между другото има един много хубав тор,но е в големи количества,ама няма да ви го кажа,защото и от него ще искате да си сложите. :hihihi:

Да не са добре ферментирали "акита" от гларуси? :D :hihihi:
Аватар
johnstalker
Наркоман

Години: 50

Мнениеот ptiholov » Чет Май 12, 2011 11:24 pm

dal написа:ти поръча ли си , или да ти пратя ? знам та че искаш :D
не се шегувам

Благодаря ти Дал,но не искам.Намерил съм си формулата за това лято. :nod: ;) /надявам се/.
johnstalker написа:

Да не са добре ферментирали "акита" от гларуси? :D :hihihi:

Не е.Друг е ,ама няма да го кажа. :hihihi:
Аватар
ptiholov
Баш кафе майстор

Мнениеот johnstalker » Чет Май 12, 2011 11:32 pm

Всички разбраха, че това е някаква форма/екстрат/субстрат или прочие на гуано.. :) Обаче, интересен конфликт се получава, защото този естествен фертилайзер е една фосфатна бомба, а доколкото си спомням... доста световни хиболози тръбят, че хибитата не обичат точно тази му основна съставка. :) Ти на какво мнение си? :hmmm:
Аватар
johnstalker
Наркоман

Мнениеот ptiholov » Пет Май 13, 2011 9:35 am

johnstalker написа:

Всички разбраха, че това е някаква форма/екстрат/субстрат или прочие на гуано.. :) Обаче, интересен конфликт се получава, защото този естествен фертилайзер е една фосфатна бомба, а доколкото си спомням... доста световни хиболози тръбят, че хибитата не обичат точно тази му основна съставка. :) Ти на какво мнение си? :hmmm:

Не знам ,защо реши,че е естествен тор от л...а. :hmmm: :lol: :lol:
Аватар
ptiholov
Баш кафе майстор

Мнениеот dal » Пет Май 13, 2011 10:54 am

инатливо магаре си ти , нещеш да си олистен и с повече от 1 пъБка на месец :hihihi:
а аз бех готова на дарения , поне 10 саксии да ги ошумиш да разбереш и ти кво са хибискуси , ама ако щеш :mrgreen:
dal
Наркоман

Мнениеот orkud » Пет Май 13, 2011 11:10 am

На това цвете му се радвам само по вашите снимки, не че не прехвърлям две три саксии от прозорец на прозорец :oops:
Мои познати обаче, с немарков и типично нашенски Дзвер имат следния проблем - растението почна да пожълтява като прави белезникави точици по листата, забелязах едно започнало да се завива наобратно листо. Гледах опакото на листата, видими вредители не се забелязват с просто око :hmmm: Нямах фотоапарат и не успях да направя снимка, макар че знам че по описание диагноза не се слага :lol: Проблема е, че ще мога да го фотна едва другата седмица :hmmm: Новите листенца са нормално зелени и без видими поражения.
Аватар
orkud
Кафе машина

Мнениеот fdsaf » Съб Мар 17, 2012 5:51 pm

zdraveite prodavam superthriv i vsqkakvi holandski torove za rastej cuftej i taka natatak na razumni i normalni ceni za poveche informaciq skype synchoss ili e-mail fdsaff@abv.bg preparatite sa v karnobat
fdsaf
Kафенце

Мнениеот johnstalker » Съб Мар 17, 2012 8:33 pm

fdsaf написа:zdraveite prodavam superthriv i vsqkakvi holandski torove za rastej cuftej i taka natatak na razumni i normalni ceni za poveche informaciq skype synchoss ili e-mail fdsaff@abv.bg preparatite sa v karnobat

Направо пускай цените, ако искаш някой да ти обърне внимание :) :daaa:
Аватар
johnstalker
Наркоман

Мнениеот Гео, граф » Съб Мар 17, 2012 11:17 pm

Взех си тор на IVESTO в съотношение 13-0-46. На фона на написаното от Тити съм смутена от огромното число на калиевия оксид, както и липсата на фосфор. Пише, че има и 13% нитрати, което окончателно ме ошашави :eeeh: ... Препоръчително подхранване на 7-14 дни по време на цъфтеж, по 3-5 гр. на 1л. вода. Дали мога да намаля дозата наполовина и да торя с него :?:

Titi написа:
Как можем да разберем колко азот, фосфор и калии има в тора, който сме купили?

Върху етикетите на всички торове, наречен NPK номера, е даден процент от всяка една от трите главни макро-хранителни вещества, в този ред: азот (N) - Фосфор (P) - Калий (K). При търсене на торове за хибискус, потърсете това съотношение: среден Азот (N) - Нисък Фосфор (P) - Висок Калий (K).
Ето един пример:
Изображение
"Човекът е като роман: до последната страница не знаеш как ще свърши. Иначе и не би си струвало да го четеш"

Евгений Замятин

Снимките ми!
Аватар
Гео, граф
Наркоман

Години: 54

ПредишнаСледваща

Назад към Хибискуси