Хибискуси - вкореняване на резници

Публикувай отговор
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от ptiholov »

Хубаво да няма повече от 2-3 листа ,на върха,но пак зависи от резника.Имам някои,с чиито листа спокойно можеш да свиеш сърми. :lol:
Аз съм оставил даже повече листа по резниците,за да не кажете,че ви пращам голи резници,без листа. ;)
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10763
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 238 пъти
Получил благодарност: 433 пъти
Обратна връзка:

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от botan »

Дааа, сега се сетих, че обирах листни дръжки като паднеха за да не ми се развиват гъби и бактерии! Изображение
Моят експеримент с пъпката мина неуспешно, трябваше да послушам Лизи. Премахвай пъпки веднага щом ги видиш. Ако си мислиш, че е гадно - не е. По-гадно е да падне 2-3 дена преди да цъфне.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
petkova88
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Мар 9, '15, 15:03

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от petkova88 »

Ей, супер сте. Само чакам лекинко да се затопли и да се хвана с градината. :D :ieeee:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10763
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 238 пъти
Получил благодарност: 433 пъти
Обратна връзка:

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от botan »

Днес беше хибискус дей за мен и съм много доволен и от свършеното и от резултатите. Успях да освободя много по-светло място за хибискусчетата и ги прехвърлих в субстрат и саксии за постоянно. Някои бяха формирали много хубава коренова бала в адаптационния субстрат при това в прозрачни саксии, някои обаче не. Сега на тъмно и в пухкавия субстрат ще се развихрят. :stiskam:
Този път изобщо не внимавах с корените им.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от ptiholov »

Успех,Ботане. :daaa:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от venetka70 »

Тъй като съм нова във форума потърсих информация за студоустойчиви хибискуси / външни/, но не открих някой да е писал до момента.
Моя близка отглежда от години в градината си този вид хибискуси, без да знае, че всъщност е вид хибискус. Нарича го просто- " онова красивото до оградата".
Тази година и аз ще си посадя . В момента съм на етап пускане на коренчета - надявам се до десетина дни да съм ги засадила вече. Тъй като този вариант са с червени цветове, търся дали някои не разполага и с други цветове от този вид хибискус
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10763
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 238 пъти
Получил благодарност: 433 пъти
Обратна връзка:

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от botan »

Тук се обсъждат предимно тропическите събратя, които не успяват да зимуват на вън. Това е темата за външните: http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=15&t=1463" onclick="window.open(this.href);return false;, а относно търсенето по-добре да пуснеш мнение в раздел Пазар. :dovolen:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от rosi-m »

Кога е времето за залагане на
резници на външните хибискуси
пролет,есен или по всяко време
:tzvetentze:
Аватар
magimei
Кафе с мляко
Мнения: 217
Регистриран на: Дек 5, '16, 21:35

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от magimei »

Прочетох цялата тема и горе -долу съм наясно, но това което са ми пратили са вдървени пък аз не се оправям с присадките. Първият път изчетох техниките тук, направих го и нищо не стана. Замина Таитянската принцеса :cry: . Знам, че сега не е момента не ми се карайте, човек изперква понякога особенно нощем, рак и мерак не се лекува :mrgreen:
. Като пристигнат как да процедирам като за новаци :D , смилете се над мераклиите като мен.
Изображение
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от ptiholov »

Според мен,това са идеални резници за присадки.Не знам защо се страхуваш от правенето на присадки.Естествено,че ще имаш неуспехи,важното е да не се отказваш.
Ако смяташ,че няма да се справиш с присадките,може да пробваш вкореняване,като за зелен резник,от върха. Да не говорим,защо не изчака пролетта и не си поръча от мен резници,от върха,подходящи за вкореняване,както и сезонът-пролет.
Ако имаш въпроси,питай.
Публикувай отговор

Обратно към “Хибискуси”