Да напишем ръководство за Хибискуси

Re: Да напишем ръководство за Хибискуси

Мнениеот Supervas220 » Сря Апр 10, 2013 10:24 am

Временно ръководството е качено тук: http://dox.bg/files/dw?a=ca88d82931
Supervas220
Kафенце

Мнениеот Supervas220 » Съб Май 11, 2013 9:34 pm

Финалната версия 8 е готова: http://www.supervas220.biz/misc/hibiscus.pdf
Supervas220
Kафенце

Мнениеот johnstalker » Съб Май 11, 2013 11:30 pm

Тор от Червен Калифорнийски Червей и тор Хумустим
Този вид тор е с високо pH (6.7) и много фосфор 1.4 %. Ако се използва, трябва да е до 10% в
почвената смеска и да е добре разбъркан. Не се използва самостоятелно. Торът Хумустим е
също с високо pH в интервала 8 – 10.

Малка грешка има тук.. ТКЧ-то е с почти нормално pH. :D Погледни тук какви сме ги писали. -> viewtopic.php?f=26&t=1900 . Днес спокойно мога да заявя, че ТКЧ-то се отразява много добре на хибитата. :daaa:
Аватар
johnstalker
Наркоман

Години: 50

Мнениеот Supervas220 » Вто Юли 07, 2015 7:41 pm

След две години има нова версия 9 на ръководството. Адреса е леко променен: http://www.supervas220.biz/files/hibiscus.pdf

Основните промени са в частта за размножаването чрез семена.
Supervas220
Kафенце

Мнениеот botan » Пон Авг 03, 2015 6:56 am

Ще се наложат много нови версии, тъй като го гледам. Още в корицата има грешка - видовите имена се пишат с малки букви. Това важни навсякъде в текста. Също така латинските имена се слагат в италик. Това словосъчетание "разклонени листа" не е ок.
Любимата ми част е там където обясняваш ружата и хибискуса колко са различни и за пример на ружа си дал снимки на хибискус. :mrgreen:
Изображение Изображение ПП: Напомняйте ми, забравям :!:
Аватар
botan
Наркоман

Години: 25

Мнениеот Supervas220 » Сря Авг 26, 2015 9:35 pm

botan написа:Ще се наложат много нови версии, тъй като го гледам. Още в корицата има грешка - видовите имена се пишат с малки букви. Това важни навсякъде в текста. Също така латинските имена се слагат в италик. Това словосъчетание "разклонени листа" не е ок.
Любимата ми част е там където обясняваш ружата и хибискуса колко са различни и за пример на ружа си дал снимки на хибискус. :mrgreen:

Корекциите са направени. Новата версия е на същия адрес.
Някакви други забележки да имаш?
Supervas220
Kафенце

Мнениеот botan » Пет Авг 28, 2015 11:35 pm

Вероятно, но след онази сутрин в която му хвърлих бегъл поглед не съм имал време да го разгледам по-обстойно. :snif:

ПП: Пак скролнах набързо през файла. Все още се твърди, на 4та страница отдолу, че Hibiscus syriacus е ружа. :idea1:
Аватар
botan
Наркоман

Мнениеот Supervas220 » Съб Авг 29, 2015 11:28 am

botan написа:Вероятно, но след онази сутрин в която му хвърлих бегъл поглед не съм имал време да го разгледам по-обстойно. :snif:

ПП: Пак скролнах набързо през файла. Все още се твърди, на 4та страница отдолу, че Hibiscus syriacus е ружа. :idea1:

Имаш предвид това изречение ли?
"Сирийската роза (H. syriacus) e национално цвете на Южна Корея,"
Supervas220
Kафенце

Мнениеот botan » Съб Авг 29, 2015 12:02 pm

botan написа:Любимата ми част е там където обясняваш ружата и хибискуса колко са различни и за пример на ружа си дал снимки на хибискус. :mrgreen:

Илюстрацията имам предвид.
Аватар
botan
Наркоман

Мнениеот Supervas220 » Съб Авг 29, 2015 11:18 pm

botan написа:
botan написа:Любимата ми част е там където обясняваш ружата и хибискуса колко са различни и за пример на ружа си дал снимки на хибискус. :mrgreen:

Илюстрацията имам предвид.

Защо мислиш, че снимката е на хибискус, а не на ружа?
Supervas220
Kафенце

Мнениеот botan » Нед Авг 30, 2015 9:08 am

Грънчетата са с многосеменна кутийка, докато ружите са с разпадлив плод на едносеменни делчета. И пак казвам, че такова животно като "разклонен лист" особено ако се отнася до прост нема.
По-любопитният въпрос е кой вид ружа смяташ че е това на снимката :D
Аватар
botan
Наркоман

Мнениеот Supervas220 » Нед Авг 30, 2015 12:08 pm

botan написа:Грънчетата са с многосеменна кутийка, докато ружите са с разпадлив плод на едносеменни делчета. И пак казвам, че такова животно като "разклонен лист" особено ако се отнася до прост нема.
По-любопитният въпрос е кой вид ружа смяташ че е това на снимката :D

Щом няма термин "разклонен лист", ти какво предлагаш? Имай предвид, че не пиша учебник за университет, а практични и разбираеми съвети за всички хора.

По въпроса за ружите ще потърся още информация и ще се разходя до някой храст наблизо. Какво имаш предвид с "грънчетата" и "ружите са с разпадлив плод"? Не знам кой е конкретния вид Ружа, но това не е толкова важно в случая. Ти ако знаеш, сподели.
Supervas220
Kафенце

Мнениеот botan » Нед Авг 30, 2015 1:16 pm

Точно щото не пишеш университетски учебник не те занимавам с термини, а казвам само какво трябва да се оправи и те оставям да си развихриш въображението. След като говориш за дялове според теб лист с дялове как би се наричал? Ако прочетеш мненията ми по-вниателно ще си отговориш на някои от въпросите, на другите ще си отговориш, когато проимаш реални наблюдения над нещата, за които пишеш.
Не приемай градивната ми критика като нападка. В опита си да информираш някого много лесно можеш да го дезинформираш, което е много лошо.
Аватар
botan
Наркоман

Мнениеот ptiholov » Нед Авг 30, 2015 4:48 pm

botan написа: Ако прочетеш мненията ми по-вниателно ще си отговориш на някои от въпросите, на другите ще си отговориш, когато проимаш реални наблюдения над нещата, за които пишеш.
В опита си да информираш някого много лесно можеш да го дезинформираш, което е много лошо.

:nod: :daaa:
Аватар
ptiholov
Баш кафе майстор

Години: 47

Мнениеот Supervas220 » Нед Авг 30, 2015 9:50 pm

botan написа:Точно щото не пишеш университетски учебник не те занимавам с термини, а казвам само какво трябва да се оправи и те оставям да си развихриш въображението. След като говориш за дялове според теб лист с дялове как би се наричал? Ако прочетеш мненията ми по-вниателно ще си отговориш на някои от въпросите, на другите ще си отговориш, когато проимаш реални наблюдения над нещата, за които пишеш.
Не приемай градивната ми критика като нападка. В опита си да информираш някого много лесно можеш да го дезинформираш, което е много лошо.

Не знам как се нарича лист с няколко дяла, но на мен "разклонен" ми харесва. Може да е "многоделен", но тази дума не ми харесва в началото. Използвал съм и "3-делни", но след като съм споменал, че са "разклонени". Това според мен е идеално. Нали не се обиждаш, че не съм съгласен с теб по този въпрос.

Има неща, в които не съм сигурен напълно и затова търся помощ в Интернет. Надявах се някой да посочи неточностите, които аз не виждам. Да си призная имам реални наблюдения над повечето неща, които съм написал.

Ако приемах коментарите ти като нападка, въобще нямаше да ти отговарям по този начин, ако въобще ти отговарям!!! Така, че споко!
Напълно съм наясно с качеството на информацията в Интернет и затова неслучайно търся помощ в този форум.
Supervas220
Kафенце

ПредишнаСледваща

Назад към Хибискуси