Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 587 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от greeneyed »

Джоя, резни по 1 см от корените, виж бяло ли е черно ли е,гъвкави ли са? И аз имам една Sweet dreams, която тръгна назад, все по-малка е всяка следваща година, ще я инспектирам по болезнения начин, с вадене ? :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
GIOIA(Джоя)

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Витанова,вече й е заето мястото в градината,ако видя дупка може и да я върна,но е почти непосилно :D
Тя е малка роза става за саксия,мисля че,ще се справи и там,ако реши да се развива :stiskam:

Грийни,рязах живи са,все едно сега съм я получила.
Имам и Хистори от Агел,същата мъка,но взе да нараства тази година и не съм я пипала.
gospodinov

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от gospodinov »

Джоя, при мен Ред Еден беше с такъв корен, като морков.
Разви си се нормално и сега хубавее.
И при мен Хистори и Лавендъра са едни такива разглезени и изнежени ту боледуват, ту се оправят....
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 361 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от zeleno »

такива запънати рози аз садя до над присадката и чакам да минат на собствен корен , поливам яко , захлупвам с шише ако трябва
GIOIA(Джоя)

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Писах вече,че е в саксия,сега ще си призная,че е насадена само в прегоряла оборска тор :P
Пък каквото ,такова :hihihi:
Садила съм петунии преди години само в оборска тор,перфектни без торене :lol:
Като застудее може едно шише да й метна отгоре(Зелено ме подсети :tzeluvka: ) и ще видим на пролет.
За сега не е изгоряла,седи си с листа.Може след месец да разровя,да видя дали е покарало някое коренче.
Аватар
Elatior
Кана кафе
Мнения: 518
Регистриран на: Ное 18, '12, 19:54
Дал благодарност: 292 пъти
Получил благодарност: 140 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Elatior »

Здравейте.От години отглеждам в градината обикновени,не маркови" Рози",но сега съм в чуденка,относно следният проблем.Имам две катерливи Рози,които се налага да са на обща конструкция вдигнати,естествено корените им са на големи разстояния един от друг засадени.Понеже двете са с различни цветове,има ли вероятност да се опрашат и да се променят цветово? :hmmm:
Предварително Благодаря на всеки дискутирал по въпроса ми. :liubov:
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от renimoss »

Не се притеснявай от кръстосаното опрашване. То се отразява на поколението, не на родителите.
Аватар
Elatior
Кана кафе
Мнения: 518
Регистриран на: Ное 18, '12, 19:54
Дал благодарност: 292 пъти
Получил благодарност: 140 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Elatior »

renimoss написа:Не се притеснявай от кръстосаното опрашване. То се отразява на поколението, не на родителите.
renimoss,благодаря ти :tzeluvka:
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от hosta127 »

много моля за помощ, за първи път пускам Едена да се вие, до сега не знаех че е катерлив, от тазаи година напуска едни клони не знам колко да оставя и как да ги режа, въпреки че го орязах вече доста го осакатих ,но ако трялбва още да режа моля кажете кой клон и колко защо не се разклонява ?ама то, ако така расте ще обиколи комплекса, това е за едно лято ,да ги скасявам ли или да ги оставя пък догодина на пролет да видя как ще тръгне, въобще дали ще цъфне както съм го орязала ?

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от сюзан »

Дано някой спец погледне тука и да отговори на hosta, че и аз имам подобен въпрос за Еден. Моят даже е с по-малко шишове (само 2), а се каня да го качвам на арка.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”