Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 365 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от zeleno »

http://www.rosebook.ru/roses/other_non_ ... ye-butony/" onclick="window.open(this.href);return false;
това има по въпроса в розебука
niania
Кафе с мляко
Мнения: 254
Регистриран на: Май 20, '16, 01:27

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от niania »

zeleno написа:http://www.rosebook.ru/roses/other_non_ ... ye-butony/
това има по въпроса в розебука
Благодаря , ами кълцам и това е , поне няма пак пръскалото с химии да използвам . :tzvetentze:
Единственото сигурно нещо е , че нищо не е сигурно .
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от сюзан »

Ниа, на първите 2 снимки явно има проблем. Мисля, че и аз имам една такава пъпка на Минерва.
На третата снимка пъпките според мен са си нормални. Тези по-дълги листенца са се появявали и при мен, но пъпката се развива и цъфти нормално.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
niania
Кафе с мляко
Мнения: 254
Регистриран на: Май 20, '16, 01:27

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от niania »

Не знам дали е случайност и съвпадение , но точно тези с дългите листенца се отварят проблемно , ще видя и другите сега . Случвало се и други пъпки - обикновено първите или ако е маносана или има други видими проблеми , да не се отворят както трябва . Както и да е , в сравнение с проблемите на Ким , бели кахъри са това .
Единственото сигурно нещо е , че нищо не е сигурно .
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Миша »

Хора, това са рози на открито,не си усложнявайте живота , моля :tzvetentze: , нищо им няма, това са механични повреди, от нагризване при формиране на пъпката, от засушаване , загнило листенце от нещо си и т.нат., не може без петънце ,всичко да е перфектно, не става, не случайно му казват завод на открито
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Аника »

Нямам снимка, другарчета, обаче розите отгоре са сякаш запалени, като изгорени, но гледам, че и пъпките са нефелни. Някакви идеи?
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от libra »

Да е пръскано наоколо с някакви препарати,вие ,съседите?
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Аника »

libra написа:Да е пръскано наоколо с някакви препарати,вие ,съседите?
Пръскали сме розите, трябва да питам кога последно, мислиш за нещо предозирано, или?
Аз за всеки случай махнах всички пострадали цветове, едва ли съм им навредила, нали?
Само цвета, без клонки и истинско рязане
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от hosta127 »

kim написа:
Изображение
КИМ , тая гад как се казва и аз имам такива , :potekoha: намирала съм в мойта градина,не знам какво са ми изяли щото не е едно,че да го знаеш от какво е ,какво язат - корените ли или и листата с какво се мори ?
Lois

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Lois »

Тва с тия рози взе много да ме газира, значи. Тъкмо го докараха до втори цъфтеж, и гледам, половината пъпки клюмнали и увяхнали, явно нещо ги е нагризало. Ясно кое е, режа, режа, почти не остава стебло. Обаче вчера открих нещо друго - нов здрав шиш, с пъпки на върха, в цветущо здраве. И забелязвам малка черна дупчица по средата на височината му. Клъцнах разбира се под дупката - няма нищо, здрава сърцевина. Клъцнах над дупката - тунелче. До горе почти пробито. Е какво е това сега? И как да огледам всеки шиш в тая градина от вси страни?
Да оставим настрана факта, че и чемширените молци са ме намерили, излях 30 л отрова оная вечер.
:svekurva:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”