Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
gospodinov

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от gospodinov »

Първото пръскане за агрилус се прави 4-5 дена преди розобер т.е. 20 май някъде. След две седмици се повтаря. Нуреле не е за агрилус, Дециз, Вазтак нов и Карате са препаратите, с които се пръска.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от tili »

Благодаря, Лиде, gospodinov!
Горе-долу и аз ползвам тези като ги редувам. Слагам и Топсин или Скор в смеската, всичко наведнъж. И тор, разбита се :)
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от молина »

Благодаря ви много на всички!!! На това му се казва: "опитът говори". :sbow:
А аз си гледам препарати и се чудя кой да избера, дали мога да го смеся с друг или не, в каква доза и т.н. А вижте на каква статия попаднах:
http://oakplants.eu/?route=pavblog/blog&id=18" onclick="window.open(this.href);return false;
Дали някой е пръскал по тази програма профилактично? Или е по-добре да се пръска само при наличие на конкретен проблем? :hmmm:
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17034
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Миша »

Пръска се профилактично само при условия за възникване на зараза или при поява на неприятел при определен брой на единица площ, иначе има опасност от създаване на резистентност и унищожаване на полезната ентомофауна и се влиза в омагьосания кръг на непрекъснато използване на химия
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
kkk
Кафе с мляко
Мнения: 289
Регистриран на: Мар 18, '13, 21:32
Местоположение: с.Равадиново
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от kkk »

тази гад агрилуса е най коварна....първите години ми направи много поражения,..и с времето установих че няма спасение на 100% от него..просто следене и пръскане...и ако намерите пробито стъбло-режете -цепете и убийте ларвата която е вътре.
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1213
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 355 пъти
Получил благодарност: 264 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от lilaby »

В тази статия се препоръчва вместо върбов извлек да се използва аспирин (салицилова киселина) за стимулиране на вкореняването на растенията, а също така и за профилактика / лечение на гъбични и бактериални заболявания: http://bukvarche.com/2017/06/09/%D0%B0% ... %B8%D1%82/" onclick="window.open(this.href);return false;
НаталиГ
Кафевар/ка/
Мнения: 854
Регистриран на: Юни 23, '12, 17:51

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от НаталиГ »

Някои от розите ми започват да мутират. От какво е това - нещо им липсва или съм ги преторила?
Изображение

Изображение

И един дигиталис се прави на интересен. Все едно е с пречупен връх, ама не е.

Изображение
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от сюзан »

И при мен имаше такива дигиталиси.
Апреди 2 дни забелязах, че новите връхчета на моя Еден изглеждат като увяхнали и увисват. Какво е това? Трябва ли да ги изрежа, ако е някакъв паразит?
Изображение
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Lois

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Lois »

Сюзан, и при мен има такива увиснали нови клончета. Не на Еден, но все тая - опитът ми сочи, че изсъхват. Не съм ги отрязала още де, ще почакам до другата седмица, макар че съм повече от сигурна, че няма да се оправят.

Да ви покажа моята Мис Джон Ленг. Втори сезон е. Миналото лято направи един шиш, който тази година се разлисти по супер особен начин - всички листа се завиха но фунийки, и изобщо изглежда доста плачевно.
Изображение

Изображение

Цъфна с два великолепни цвята,

Изображение

Изображение

но радостното е, че сега пуска нови цъфтежни разклонения по тоя шиш, които изглеждат доста добре.

Изображение

Да смятам ли, че се е преборила?
лалесъм

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от лалесъм »

Луис, аз бих подрязала шиша до новите пъпки, освен ако не го ползваш да увиеш клона отгоре на чимшира - тогава поне листата в горната неползотворна част му махни. И при мен се получават подобни ефекти и си мисля, че е от липса на пролетно подрязване. Нали правилото уж е да не се подрязват новите рози и катерачите ама се оказва, че не е общовалидно :hmmm: - дано се коментира от спецовете :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”