Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 361 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от zeleno »

засуши я леко , колкото да не се разпадне пръстта при ваденето от саксията и сади смело :daaa:
Аватар
elitka
Виенско кафе
Мнения: 372
Регистриран на: Окт 12, '16, 12:51

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от elitka »

zeleno написа:засуши я леко , колкото да не се разпадне пръстта при ваденето от саксията и сади смело :daaa:
Благодаря, така и ще направя :daaa:
Lois

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Lois »

Моята Penny Lane сякаш умира... Пролетта отрязах най-големия й клон, защото изобщо не се разлисти. А останалите два изглеждат измъчени и няма нито една цветна пъпка. Това е четвъртия й сезон. Идеи?
Не се подлъгвайте по листаците вляво, те не са нейни :evil: и вярно, в корените й расте един лапад, ама чак пък толкоз да й пречи?
Изображение
gospodinov

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от gospodinov »

Да не би да е сенчесто, мястото където е разположена?
Аз бих е преместил, изглежда хилава, с тънки клони.
Моята на юг-запад и расте като плевел.
РОУЗ

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от РОУЗ »

При мен Пени Лейн е в едни шубраци от флокс, клематиси и на 20-30 см. от Файри и една асма, и треволяци разни има, в тия дъждове не смогвам да оплевя, всичко избуява за часове, на едно по-усойно място е и забавя цъфтежа, но си е екстра, нещо друго е. :hmmm:
Имах други 2-3 полуумрели от снега и късните слани рози, но млади, които подкарах с листен тор, ей сега почват да разлистват, другите ми ще цъфтят вече.
Разрови да видиш някой да не ѝ гризе корените, пробвай и с листен тор.
Lois

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Lois »

Ами не е на сянка, грее я от изгрев до към един-два, мисля достатъчно. Все пак има и други рози там, които се развиват чудесно или почти. Не знам как бих могла да разровя корените, то е ужас обраснало.
Ето я миналата година, цъфтя си чудесно.
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от calico »

Лоис, измръзнали ли бяха клоните които оряза? ще пусне отдолу, ще видиш, ще извади нови клони. Аз бих орязала наполовина тоя клон, казваш че е непродуктивен и няма пъпки. Така може да се стимулират спящи пъпки по присадката.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Lois

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Lois »

Ами не знам, просто не разлисти изобщо, и го махнах
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от calico »

при мен измръзна около 1/4 от цялата Пени Лейн. моята е повече широка отколкото висока, и не личи много че няма част от нея, останалото е през цъфнеж. Но единствено Зефирина и тя измръзнаха, никоя друга. Клоните отначало не дават вид че са измръзнали, но после не развиват листа, или ако надуят малки пъпки, то те изсъхват. тъканта вътре в клона, сърцевината, е една бледокафеникава.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
РОУЗ

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от РОУЗ »

На мен Симпатията ми е така от години, хем е на топло до стена, и въпреки това всяка пролет имам съмнения, че най-накрая се е гътнала, но разлиства, просто по-късно и не всички клони, а съм я доста разкекерчила, пак оголва и някои клони разлиства чак на третия метър, а са почти хоризонтални. Но тя всяко лято изкарва ръжда и предполагам, че затова трудно зимува.
Пени каква структура на храста има в по-зряла възраст, че моята е млада още, дали и тя не оголва, ако расте права?
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”