Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
niania
Кафе с мляко
Мнения: 254
Регистриран на: Май 20, '16, 01:27

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от niania »

На 11 май ми я подариха , беше нацъфтяла на матовите , то всъщност само те си бяха , даже сега погледнах , още се вижда къде съм изрязвала прецъфтелите цветове , обаче никак не изглеждат нормални тези бледите , така , че сега ги махнах , голям зор да ги отскубна , благодаря ти .
Единственото сигурно нещо е , че нищо не е сигурно .
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1339
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от popov »

Освен да е присадена роза на роза, ама пък и еднакви цветове :hmmm:
niania
Кафе с мляко
Мнения: 254
Регистриран на: Май 20, '16, 01:27

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от niania »

Наистина странна работа , а пък много ми харесва , едни малки помпончета , ако това бледото е шипка /обаче пък с тези цветове същите :hmmm: / , направо ще я завземе , затова каквото и да е аз го отскубнах , ако за някого е показателно , да кажа , че в основата стъблата бяха жилави , но кухи , като на някоя трева да кажем , нагоре е нормално клонче , но по меко от лъскавите , определено като шипка изглежда . Другото странно ми е , че на бледите има бодли , а на лъскавите няма .
Единственото сигурно нещо е , че нищо не е сигурно .
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от renimoss »

Миша написа:Черните петна почти не се появяват при обилно поливане , при мен е изпитано, но поливам всеки ден по час-два с капковото ,т.е. по около 1,200 л до 2 кубика на ден на дка, тази година не съм пръскала и петна няма
Виж ти, това е много интересно наблюдение. Дали защото растенията са по-силни и нямат стрес? И аз забелязвам същото нещо, но при мен поливаните рози са и на по-проветриво (направо ветровито), та аз го отдадох само на това. При нередовно поливаните в момента при мен ЧП са много разпространени и пръскането не им помага особено. Явно и двата фактора имат значение. Догодина, като преместя всички на вятър и редовни поливки ще стане съвсем ясно.
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от сюзан »

И при мен има изрязани листа на кръгчета и то само на една роза. Само на China Girl всичките листенца са като дантела.
Изглежда към нея имат особени предпочитания тези оси.
Изображение

Изображение
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
dal

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от dal »

да споделя малко опит от жегавите пояси

зор голям с розите , и да поливаш и да не- все тая постоянно е жадно засушено и просъхнало , цветовете им са нищожни , така че на юг пролетно садене просто да се забрави ...
имам някаква плаха надежда че все пак като позахладнее ще надделея с маркуча , ама.... може и да се проваля тоя път
има останали три горканчета в саксии на балкона , такава мъка е пък това че думи нямам
бяха останали без листа напълно - това ако стане на рози направо ще почерпя
хем и ставри полива :D
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от libra »

Дал,дръж фронта-поне да оживеят,пък няма значение сега какви са цветчетата.
За петната -определени сортове се петносват.Очите,например, никога и от нищо не боледува,нито въшки или каквито и да е буболечки не я налазват.Може да се каже ,че е на проветриво,ама пък е залепена за една туя,сигурно си се топлят.Вода-уж,има капково,но малко ме съмнява на кьошето ,където съм я сложила.
Пример за петносване при мен е Айсберг,но тъй като това му се случва след великия цъфтеж,аз му прощавам.
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от daxc »

Отсъствах няколко дена от вкъщи и след като се прибрах забелязах, че дърветата са останали без листа, а влачещите рози са останали само на клечки. Наоколо всичко беше в гъсеници, които с невероятен апетит ядяха всичко зелено.
Напръсках с Калипсо ( защото това имах ), но не съм сигурен, че ще има ефект от него.

Знаете ли с какво да опръскам за да изтреба гъсениците по розите?
Розите без листа ще загинат ли?
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от d_vitanova »

Децис, Нуреле - в конска доза.
Розите няма да умрат
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5054
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1331 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Lilly »

niania написа:Благодаря , ще пробвам , пък да видим какво ще стане.
Сетих се обаче , че от около месец в двора ми се засели едно гущерче и се социализира , идва всеки да пие вода . Не знам къде пребивава , аз всичко на всичко имам два храста , но доста камъни , може под тях да стои . Въпросът е , че не искам да го убия , като пръскам дали има опасност за него ?

Личен опит - в моята градина има фамилия гущерчета, която се разраства и до тоя момент не е дала индикации, че пръскането й пречи. Стават все повече - така че не ги мисли.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”