Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от libra »

На няколко англичанки и аз имам такива търкалета,но листата бяха и накъсани .Реших ,че е от градушката,макар,че съседните нямаха и грам подобни поражения.
Също имам много черни петна,някои рози са се обезлистили.Пръскали сме,явно не е достатъчно или не са правилните препарата.Сега съм им приготвила една адска смеска.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Миша »

Черните петна почти не се появяват при обилно поливане , при мен е изпитано, но поливам всеки ден по час-два с капковото ,т.е. по около 1,200 л до 2 кубика на ден на дка, тази година не съм пръскала и петна няма
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 770
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 113 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от maranta »

Много ви благодаря :tzvetentze:
Листата изглеждат точно като на снимките на Надин и във видеото. Осата ще е :evil: Но пък розите нямат страдащ вид, нито пожълтяване/изсъхване край нагризаното :nod:
Ще си спестя пръскането :D
niania
Кафе с мляко
Мнения: 254
Регистриран на: Май 20, '16, 01:27

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от niania »

maranta написа:Много ви благодаря :tzvetentze:
Листата изглеждат точно като на снимките на Надин и във видеото. Осата ще е :evil: Но пък розите нямат страдащ вид, нито пожълтяване/изсъхване край нагризаното :nod:
Ще си спестя пръскането :D
Или твоята осичка е дошла при мен или моята при теб . И моите имат , но и миналата година имаше и аз тогава прочетох това инфо , че само си отнасят парче листо и не се тревожих . Настина миналата година розите нищо им нямаше .
Единственото сигурно нещо е , че нищо не е сигурно .
niania
Кафе с мляко
Мнения: 254
Регистриран на: Май 20, '16, 01:27

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от niania »

libra написа:На няколко англичанки и аз имам такива търкалета,но листата бяха и накъсани .Реших ,че е от градушката,макар,че съседните нямаха и грам подобни поражения.
Също имам много черни петна,някои рози са се обезлистили.Пръскали сме,явно не е достатъчно или не са правилните препарата.Сега съм им приготвила една адска смеска.
Моля те , сподели състава на адската смес , че ми омръзна с тези черни петна , миналата година имаше само на две рози , които навсякъде си пише , че са предразположени , но това лято почти всички , може и да е от поливането , както е писала Миша .
Единственото сигурно нещо е , че нищо не е сигурно .
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от libra »

Ще питам мъжа ми с какво ще пръска и ще пиша довечера.За сега съм купила три препарата ,но не знам ММ какво смята да ползва.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от apis »

В тази тема преди време някой писа за акарите,но явно не са те.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от dar »

Lois написа:има много видове пчели.
ето видео (не знам дали излиза, давам и линк отдолу)
[video][/video]
" onclick="window.open(this.href);return false;

акарите правят съвсем различен проблем, ако разбира се, правилно съм разбрала от какво се оплаква maranta.
Тези нагризани листа не са ли от агрилуса?Ларвата яде вътрешността, а после хвъркатото гризе листата.
niania
Кафе с мляко
Мнения: 254
Регистриран на: Май 20, '16, 01:27

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от niania »

libra написа:Ще питам мъжа ми с какво ще пръска и ще пиша довечера.За сега съм купила три препарата ,но не знам ММ какво смята да ползва.
Благодаря , ще чакам .
Единственото сигурно нещо е , че нищо не е сигурно .
Lois

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Lois »

niania написа:
maranta написа:Много ви благодаря :tzvetentze:
Листата изглеждат точно като на снимките на Надин и във видеото. Осата ще е :evil: Но пък розите нямат страдащ вид, нито пожълтяване/изсъхване край нагризаното :nod:
Ще си спестя пръскането :D
Или твоята осичка е дошла при мен или моята при теб . И моите имат , но и миналата година имаше и аз тогава прочетох това инфо , че само си отнасят парче листо и не се тревожих . Настина миналата година розите нищо им нямаше .
И при мен има доста такива рози, интересното е, че предпочитат определени сортове - явно си подбират листата по вкус. Най-нагризани са ми Сувенир де ла Малмезон и Бургунди айс.

Много черни петна и при мен. Поливам основно веднъж в седмицата, през седмицата уж също се полива, ама с неконтролиран резултат. Догодина почвам пръскане от рано, да видим.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”