Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
bell

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от bell »

Звездичка, нищо не можеш да направиш освен да чакаш и все пак едва ли ще се разлистят :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от calico »

звездичке, новите рози ли са така? за новозасадени е нормално щото
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от ToBo »

Ама те не са глупави розите :lol: Усещат ъгъла на слънчевите лъчи и си чакат на пъпки :daaa: На мен никога не ми се е случвало да се разлистят без време. По-скоро се е случвало насила да им чистя старите листа :nod:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Звездичка »

Честита Нова Година, цветни феи! Пожелавам на всички ви здраве, успехи и много щастливи мигове с близките ви и с онова, което правите!
Днес направих няколко снимки за да не съм голословна, а пък студовете наближават и се чудя дали да не изляза навън и до позагърля поне в основите розите. Торта стои в чували и няма да е някаква сложнотия. Calico, напъпилите рози са от миналогодишни поръчки. Новите спят, но те са и загърлени.Направи ми впечатление, че на онези, които подрязах есента го няма този проблем, но те се броят на пръсти.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Имам и пъпки
Изображение
ToBo, и аз повечето листа ги махнах механично от храстите. Е, от повечето де. Едените стоят с почти всичките си листа, Пълпъл скайлайнер също, Флорентина само смени окраската си и си пази листата, Римоза също не ги хвърли и т.н. и т.н. Не че мога нещо повече да направя освен да приплача и да се надявам, че няма всичко да измръзне.
Навън е 7 градуса над нулата, онзи ден беше 13 :hmmm:
И японската дюла се разлиства
Изображение
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
лалесъм

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от лалесъм »

Звездичка, ти пръска ли предзимно с бордолезов разтвор?
Звездичка написа:Направи ми впечатление, че на онези, които подрязах есента го няма този проблем, но те се броят на пръсти.
Изображение
Това е много интересно и на пръв поглед противоречиво - нали уж с подрязването стимулираме растежа :hmmm: Обаче в потвърждение на това гледах по Gardeners World за подрязването на крушите. Според тях есента подрязваме това, което не искаме да расте - има едни такива специфични клони при крушите, а пролетта подрязваме тези клони, които искаме да се развиват и плододават. Тази година със сигурност ще го приложа на поповите ни круши, но е интересно наблюдението на Звездичка - дали може да го приложим и за розите?
Звездичка, ти кога точно си подряза розите през есента и кои видове?
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Звездичка »

Лаленце, розите са пръскани в края на ноември и подрязвани пак тогава. Да си призная за първи път пръскаме с бордолезов. Уж дадох инструкции на ММ да се обливат клоните, но по онова време всички листа си стояха по храстите и по снимките е видно, че не се е старал особено и навсякъде. Подрязвани рози са Hommage a Barbara, Белведере, Аспирин, Stephanie baronin Zu Guttenberg, Astrid grafin von Hardenberg, Боника, Бременските музиканти, Леонардо, Червената шапцчица, Анни Дюпре, Bouquet Parfait, Cinderella, Emilien Guillot, Chippendale, Negresco, Мунстед Ууд, Скиптъра, Жената на поета, Дарси, Тъмната лейди, Херцогиня Кристияна и Kolner flora. Повечето окастрих превантивно заради напущаните клонаци и тежките снегове, които падат през януари. Миналата година имах много пречупени рози и една изкоренена от тежкия сняг върба и реших да си спестя някой емоции. Ами не знам :hmmm: сега, като им чета имената те са всичките в различни групи. Различни са и напъпилите. Тук ежедневно температурата е над нулата, пък уж сме на север! Няма дъжд, няма сняг, лудо време.
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
лалесъм

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от лалесъм »

Значи не е до вида роза :nod: Всички ли подрязани не са напъпили?
А иначе още от есента студовете почнаха да нахлуват от юг, нали и в Сахара било паднало сняг :angelche:
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от сюзан »

Я кажете, какво ще стане с есенно насадените рози, ако наистина стане -20 градуса в събота, неделя. Тук, при нас, няма сняг, само сух студ и се чудя дали да не им сложа по една бутилка отгоре.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от boggy »

охххх от няколко дни само за розит мисля :( Всичките ми ще измръзнат :( Дават го там -24 , 50 рази ще си заминат май :( Какво да направя и аз незнам: (
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от calico »

сюзан написа:Я кажете, какво ще стане с есенно насадените рози, ако наистина стане -20 градуса в събота, неделя. Тук, при нас, няма сняг, само сух студ и се чудя дали да не им сложа по една бутилка отгоре.
ако няма сняг да ги топли, можеш да ги покриеш с бутилки, те са с малки клончета и ще стане. Големите обаче няма как, и там ще е каквото стане.

но мисля че студа ще е след снеговалежа, ще наблюдаваш
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”