Един-единствен, най-любим сорт роза!!

bell

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от bell »

calico написа:
е, и оттогава сме заедно :lol: :lol: - и в радост, и в скърби... :angelche:
Е, аз списъците ги изпълних от Холандеца, наесен, но цели 7 месеца четях предимно за Дарби.
О, Калико тази история не я знаех! :lol: Ле леее цели 7 месеца без Дарби, направо не ми се мисли как си страдала за този крал :angelche:

Моята одисея с Дарби е в допълнение на твоята, но с повече изпитания. Дарби I бе засаден с първите ми рози. Ако, си спомняш моята мъка бе, че розата се развиваше, като обърната чаша и не щеше да тръгне, като катерач, като при теб. Въпреки, че първи получи обелиск, пак нищо. Снимка от 2014 г. :dovolen:

Изображение

Изображение

Зимата на 2015 измръзна, това беше онази ужасна влажна есен и студ, когато много рози масово пострадаха. Не изчаках и още пролетта на 2016 садих нов Дарби II. И второ лято е кюфте /както Лаленце описва нейния/, дори за снимка не става. Мъкааа... но ще се развихри Дарби втори знам аз :nod:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от calico »

Бел, Дарби 1 ти е бил просто прекрасен. Моя от зор се изтегли като катерач, а твоя си е прекрасен храст. И Дарби 2 ще навири снага, те кралете обичайно са малко хилави като деца, ама после наваксват.

наистина е многолик Дарби
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от Lalel4e »

bell написа:... Въпреки, че първи получи обелиск, пак нищо. Снимка от 2014 г. :dovolen:

Изображение

Зимата на 2015 измръзна, това беше онази ужасна влажна есен и студ, когато много рози масово пострадаха. Не изчаках и още пролетта на 2016 садих нов Дарби II. И второ лято е кюфте /както Лаленце описва нейния/, дори за снимка не става. Мъкааа... но ще се развихри Дарби втори знам аз :nod:
Ако това на тази снимка е 'нищо'-то, изгарям от любопитство да видя 'кюфте'-то :shock: :shock: :shock:
bell

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от bell »

Lalel4e написа: Ако това на тази снимка е 'нищо'-то, изгарям от любопитство да видя 'кюфте'-то :shock: :shock: :shock:
Нямам снимка на кютето, защото е кюфте :lol:

А, за нищото...ми, той бе от малкото рози, които имаха цяла поляна въздух и слънце и се предполагаше да развие максимални обеми от височини и ширини, разбирай към два метра височина и поне метър ширина. При мен Кралят си седеше метър на метър, малък крал :hihihi: Е, сега му е отнет този трон и ДарбиII е в люпилнята или навалицата от рози, защото място няма. Да се бори с другите в редицата за слънце и въздух и да се доказва, че е крал :angelche: /да не ме чуе Калико/
И накрая - Добре дошла в лудницата на трънки, шипки и бодли или бЕгай докато е време :tzvetentze:

Знам как звучим отстрани :lol:
Що ли се сетих за онзи разговор май между Тути, Калико и кой още беше на форумна среща за Дарби и непознати хора, които бяха слуишали... ох, къде беше тази история из архивите, помагайте :lol:
лалесъм

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от лалесъм »

е, Белисима, щом имаш и ти "кюфте", не трябва да губиш историята с този разговор ;)
от тогава е строго забранено това обръщение към Краля :angelche:
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... &start=510" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от Тутти »

И сега като си спомних, пак ми е толкова смешно. Горкия случаен слушател. Такива еротични изрази чу, така и не разбрахме дали накрая схвана, че става дума за роза. Абе, каква цигара, той забрави да се върне на масата при приятелите си.
Дарби все пак е име на човек, може и да си е помислил всичко, но слушаше с интерес. Ужас !
bell

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от bell »

лалесъм написа: от тогава е строго забранено това обръщение към Краля :angelche:
:slips: мълча, забравих!

Тутти написа: Ужас !
:lol: :lol: :lol: "Какъв ти тук ужас?! – Той пеел човека".... за рози :lol:
незабравка

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от незабравка »

При мене ситуацията е такава,като типичен представител на зодия Близнаци красотата а мен е в разнообразието .По отношение на розите съм като един падишах,който си има цял харем и си ги обича всичките съпруги,но фаворитките му регулярно се сменят. :D
Тази година това е Сандра Ренесанс на Поулсен-още не съм си засадила от нея,имам я в разсадника в контейнери и се оказа прекрасна роза-много бързо нарасна от две-три малки клечки пролетта оформи хубави,здрави храстчета,силни стъбла. :dovolen: А как ли ще е към 4-5 година?!Цветовете са големи,чашевидни ,нежно-лилави и невероятно ароматни.Няма намерение да спира да цъфти.
Днес си направих аранжировка с нея. :P

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от Lizi »

За мен розата с главна буква е Moonstone. Може би защото сама съм я вкоренила от една клечица. Друго си е да си отгледаж сам нещо ./Виж "Малкия принц"/. Но и като цвят , като форма на цвета за мен е съвършенна.
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”