Един-единствен, най-любим сорт роза!!

bell

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от bell »

Много добро продължение на старата тема, Господинов :tzvetentze:
Леко може би ще разводя темата, ако е идеята само за конкретна статистика в описанието на един сорт роза, но ми стана интересно и друго. Отворих старата http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=25&t=4132" onclick="window.open(this.href);return false; и доста се веселих на мненията от далечната 2013 година. Дори да са изброили по няколко, аз слагам първата им роза от списъка:

Tanet - Еден
mileni - Hocus Pocus :?:
elena kirilova - Глория Дей :hmmm: :lol: добре, може би но, вече не съм сигурна, че тя и е фаворит :hihihi:
Виола - изборила е много по видове рози и ми трудно да напиша първата
zeleno - Biedermeier :!: е, тук се смях, ама много :lol: :lol: :lol: Фани, това истина ли е? Зеленко, която с днешна дата не поглежда роза, която е с повече от пет листенца и е фурията на простоцветните рози :liubov2:
Дара - Принцът на Монако
rumivarna - Белведере
Fiut - Айсберга
libra - + 1 за Iceberg :hihihi:
Спирам да изброявам от темата и хайде, сега всеки да си напише това ли е розата, която му е била любимка преди и какво се е променило в него :lol:
Така де, променят се очите в годините към розите. Моите също! Определено ги наблюдавам по друг начин и откривам съвсем друго в тях. Разделила съм ги, като два типа - едните пластмасови на поточната линия- флорибунди, чаени, храстови, на които им липсва специфичното, звучат ми еднакво -бели, жълти, оранж, червени. Може да да турбо цъфтеливи и издръжливи, но те са за хора, които просто искат да имат рози в градината си и да не се занивамат с тях. Другите имат своите неповторими качества - дали ще те удари в земята с аромат, дали с неповторим цвят, храст, шипка, бодил. Като пример ще посоча някоя едноцветна от сериите я на Пулсен, Тантау или друг съпоставена с Имепратрица Фара, Барок или някоя старинна мъхеста роза. Фара или Барок може да нямат съвършен храст, но цветовете им поразяват. Такава роза не можеш да я сбъркаш с друга! Е, аз ги нямам, но това не пречи да ги възпявам :dovolen:

И за да съм в статистиката ще си кажа, че при мен фаворитната не се променила - Харлоу кар! Само от сантимент е и от това, че в годините става все по-красива. Но, очите ми са други и на душата ми са други рози и ако трябва да препоръчвам няма да е тази роза, туй то :dovolen:
Изображение
gospodinov

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от gospodinov »

Страхотно включване Bell :daaa: .
Това с фаворитите от първата тема е много идейно и весело, очакваме упоменатите съфорумци да отговорят дали посочените рози все още са им любими.
А това с харесването е нещо много изменчиво във времето, но то и такова към всяко едно нещо в живота.
Deleted User 2919

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от Deleted User 2919 »

Аз обичам всички рози, освен пъстроцветните, но преливащи от един цвят към друг не ги смятам за пъстроцветни, например Кралицата на Швеция, Принц на Монако....... :dovolen: ..Пъстроцветните и лалета не обичам, направих изключение на ирисите..но ако има избор между пъстроцветните ириси и едноцветните, то едноцветните са преоритет.. :daaa:
Искам да се оплача:на красавицата Цветелина -Романтина се появи в бутоните бял мъъъъничек перчем по средата....В първите цветове го нямаше. Както отбелязах, пъстроцветните не харесвам, затова отрязах бутон с перчем..за да няма и другите около него..Да не стане ,както в разказа за него за Пушкин май, че слугата му един по един скубил сивите косми от соболь..а това беше най-скъпото :посивял соболь..не знам превода на соболь на български..Намерих:соболь това е самур.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от ivanina »

:hmmm: :hmmm: ...сега виждам тази тема , и ме хваща пълен бяс! :x
Каква е тази дискриминация на розата "Един - единдствен, най- любим..."- зер може да има такъв- Единствен сорт. :eeeh:
Сигурно аз не съм в ред, но не мога да ги класифицирам .....поглеждайки към всяка роза в градината , усещам засилен прилив на кръв...покачване на адреналина, което значи че еднакво ме вълнуват.
Това ще го сравня с това да изберем едно единствено , най- любимото от десетте ни примерно деца.
Ми няма такова за мен, имам си ги само двечки дребосъчета ...и всяко е Неповторимо! :daaa:
Няма да влизам по- вече в тази тема! :x
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Deleted User 2919

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от Deleted User 2919 »

ivanina написа::hmmm: :hmmm: ...сега виждам тази тема , и ме хваща пълен бяс! :x
Каква е тази дискриминация на розата "Един - единдствен, най- любим..."- зер може да има такъв- Единствен сорт. :eeeh:
Сигурно аз не съм в ред, но не мога да ги класифицирам .....поглеждайки към всяка роза в градината , усещам засилен прилив на кръв...покачване на адреналина, което значи че еднакво ме вълнуват.
Това ще го сравня с това да изберем едно единствено , най- любимото от десетте ни примерно деца.
Ми няма такова за мен, имам си ги само двечки дребосъчета ...и всяко е Неповторимо! :daaa:
Няма да влизам по- вече в тази тема! :x
Аз го харесвам..но клюмват цветята му и не се вижда цялата му красота. :eeeh: .Трябва да се слагат храсти на тази роза нависоко зад стената, тогава ще се възхищават , виждайки го в пълната красота.. :dovolen:
bell

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от bell »

Ти пък, Иванина :D Какви са тези бесове?
Достатъчно наистина сериозни неща и отговорности имаме в живота, а градината, розите и цветята са онова място за разтуха и усмивка :dovolen:
gospodinov

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от gospodinov »

bell написа:Ти пък, Иванина :D Какви са тези бесове?
Достатъчно наистина сериозни неща и отговорности имаме в живота, а градината, розите и цветята са онова място за разтуха и усмивка :dovolen:
Иванина, не се ядосвай, темата не е предназначена да носи негативи.
Идеята е по-скоро, ако трябва да си избереш само един сорт роза, коя би била твоята фаворитка?
А и има толкова други теми, в които на воля може да показваме всички любими рози.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от Tanet »

Има рози благоуханни. Тяхната нежна краска прилича на оная фантастична краска, с която усмивката на слънцето багри малките пушести облачета, които вечер го изпращат отдалече. - Елин Пелин

И според това определение пак бих казала Еден .
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от Asarina »

Аз не мога да избера една роза. Имам много рози, но те са ми като домашните любимци - котката и колата. Радост и грижи :liubov2:
elena kirilova

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от elena kirilova »

elena kirilova - Глория Дей :hmmm: :lol: добре, може би но, вече не съм сигурна, че тя и е фаворит :hihihi:
Белисима,кат се появиш и веднага ми вдигаш тонуса :tzeluvka: :tzeluvka:
ми много ясно,че не е тя
това е стара информация

обаче не знам сега коя да посоча
Hommage a Barbara
тази май :hmmm: :hmmm:
и тази Blue Girl

напоследък поради ред промени при мен се пристрастявам към рози които се самопочистват
това са Hommage a Barbara,Let's Celebrate,Frenesie,Smooth Buttercup
нямам никакво време да ги обгрижвам, а тези се грижат сами за себе си и съм доволна
и са адски красиви
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”